"Przychodzi poseł Antoni do lekarza...". "Są granice absurdu". Macierewicz tematem dnia u Olejnik

Antoni Macierewicz, choć nie było go w studiu Radia Zet, zdominował program "7. Dzień Tygodnia". U Moniki Olejnik politycy pokłócili się o katastrofę smoleńską i jej następstwa oraz działania posła PiS. - Jarosław Kaczyński z premedytacją buduje religię smoleńską, używając do tego Macierewicza - mówił Wojciech Olejniczak z SLD.
- Wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej buduje jego pozycję polityczną. Jeszcze żadnemu politykowi na prawicy samodzielnie nie udało się stworzyć nowego bytu politycznego obok PiS - mówił niedawno w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Według niego, to właśnie jego partyjny kolega najbardziej zyskuje politycznie na mówieniu o zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Widać że od radykalizmów narzuconych przez Macierewicza odcina się wielu posłów PiS - to dobrze wróży tej formacji. Wiarygodność Macierewicza była co najmniej dwa razy w ważnych sprawach wątpliwa: pamiętamy, jak przeprowadził kwestię lustracji, a potem likwidację WSI - komentował Marek Sawicki z PSL. - Wielokrotnie mówiłem, także panu Antoniemu w oczy, że nie ma mowy o współpracy (kiedy jeszcze były rozmowy PSL-PiS) z Antonim Macierewiczem, ponieważ to jest osoba mało wiarygodna. Dobrze, że poseł Girzyński postanowił się od tego odciąć - bo są granice absurdu.

Hofman: Girzyński usłyszał od prezesa parę słów

- Zbyszek ma prawo do swoich poglądów, ale w sytuacji, w której jesteśmy właściwie przed zdobyciem władzy (wyprzedziliśmy PO w sondażach), powinien wiedzieć, że tego typu wypowiedzi będą kierować uwagę nie na to, jak źle rządzi Tusk, ale na nas. To więcej niż głupota, to błąd. Usłyszał od prezesa parę słów - odpowiedział na to Adam Hofman.

- Ja się nie dziwię, że partia, która działała w PRL, nie lubi Macierewicza. To człowiek, który zlikwidował WSI i zrobił lustrację tak, jak było trzeba - dodał rzecznik PiS.

- Problem nie w tym, że Macierewicz zrobił lustrację i zlikwidował WSI - odparł Sawicki - ale w tym, jak to zrobił. Tak samo teraz robi ze Smoleńskiem. Dzięki PiS i Antoniemu Macierewiczowi mamy dziś sytuację, że tragedia katyńska została całkowicie przyćmiona przez wypadek i tragedię smoleńską. Tak, jakbyście działali w rosyjskim planie zapomnienia o Katyniu - zwrócił się do Hofmana i PiS.

Hofman oskarża: Seremet kłamie

W pewnym momencie dyskusji Adam Hofman odniósł sposób prowadzenia działań przez służby w Smoleńsku do tych po zamachach w Bostonie. - Tam było odcięte 15 kwartałów ulic, zamknięte lotniska, każdy fragment ziemi sprawdzony. Jak to się porówna do tego, co zrobiło polskie państwo w sprawie Smoleńska, to w ogóle nie ma o czym rozmawiać - mówił rzecznik PiS. I zaatakował prokuratora generalnego: - Proponuję, żeby prokurator Seremet się porządnie zabrał za śledztwo. Prokurator nie powinien kłamać. W aktach śledztwa nie ma nic o przesłuchaniu personelu medycznego, który był na miejscu ani żołnierzy Specnazu - kontynuował Hofman, odnosząc się do krytyki słów Antoniego Macierewicza, którą Andrzej Seremet przedstawił w audycji Moniki Olejnik "Kropka nad i" w TVN24.

- Seremet powinien powiedzieć: przepraszam, nawaliłem, podaję się do dymisji - zakończył poseł PiS.

Nałęcz: Jeśli rzeczywistość mówi co innego niż Macierewicz...

- W Prawie i Sprawiedliwości są podwójne standardy: Macierewicz może mówić wszystko, a Girzyński może mówić wszystko pod warunkiem, że mówi to, co Macierewicz. (...) Metodą posła Macierewicza jest, że jeśli rzeczywistość jest sprzeczna z jego poglądami, tym gorzej dla rzeczywistości - komentował doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz.

- Problem nie jest tylko w poglądach Macierewicza - żyjemy w wolnej Polsce, każdy może mieć swoje poglądy - problem jest w PiS - mówił dalej Nałęcz. - Pan Hofman dziś przy śniadaniu z uśmiechem pyta, dlaczego w Smoleńsku nie postąpiono tak jak w Bostonie. Bo w Bostonie był zamach terrorystyczny. A w Smoleńsku - wszystko na to wskazuje - katastrofa lotnicza - podkreślił.

"Przychodzi poseł o imieniu Antoni do lekarza"

Temat posła Macierewicza okazał się bardzo nośny. - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co Antoni Macierewicz wymyśli jutro. To wszystko ma cel: budować religię smoleńską. Jarosław Kaczyński robi to z premedytacją, używając do tego Macierewicza - dodał.

- W narodzie (...) pojawił się dowcip: Przychodzi poseł o imieniu Antoni do lekarza, a lekarz mówi: No, nareszcie! - skomentował europoseł PO Jacek Protasiewicz. - Ja bym radził z katastrofy smoleńskiej nie żartować - odpowiedział natychmiast Adam Hofman. - Zasłynął pan tym, że kpił pan w tym programie z rodzin ofiar i katastrofy smoleńskiej - zaatakował Protasiewicza.

- Słyszę posła Hofmana i zaczynam się zgadzać z posłami Ziobro i Olejniczakiem, że dziś to jest kwestia nie tylko lekarza. Ale cynicznego wykorzystywania katastrofy do walki politycznej - odpalił Protasiewicz. - Dopóki 10-15 proc. społeczeństwa wierzyło w zamach, to pewnie Macierewicz był dla PiS obciążeniem. Jak zaczyna 30 proc., a może więcej, to Antoni Macierewicz zaczyna być wyrocznią. A jeśli ktoś ma inne zdanie, to jest dyscyplinowany przez Jarosława Kaczyńskiego - dodał.

- A jak pan by został przywitany przez tego lekarza? "Dzień dobry, witam ponownie" - kpił Hofman.

Kłótnia na koniec: "Faryzeusz!"

Finałem programu była ostra kłótnia polityków. - Powinno w was krzyczeć sumienie - wołał Adam Hofman. - Państwo powinno sprawdzić każdy szczegół - dodał. - Szkodliwe jest to, że Macierewicz mówi dziś, że trzy osoby przeżyły - mówił Ziobro.

- PiS brnie w pułapkę. Niewątpliwie zostały popełnione błędy. Tyle że pan poseł Macierewicz brnie w coraz bardziej sensacyjne scenariusze. Za chwilę wymyśli takie rzeczy, że nawet PiS za tym nie stanie - mówił Nałęcz. Jacek Protasiewicz apelował o szacunek dla rodzin ofiar. - Niech pan się nie zachowuje jak faryzeusz - mówił Adam Hofman.

Zobacz także
 • Hofman o Girzyńskim: Niektórzy ulegają mainstreamowej pokusie
 • Zbigniew Girzyński Girzyński: Trzy osoby przeżyły? Na tym zyskuje Macierewicz. Nie ma dogmatu nieomylności
 • Prokurator generalny Andrzej Seremet Seremet: Nikt, kogo przesłuchaliśmy, nie powiedział, że widział żywe osoby po katastrofie
Komentarze (423)
"Przychodzi poseł Antoni do lekarza...". "Są granice absurdu". Macierewicz tematem dnia u Olejnik
Zaloguj się
 • jantarski11

  0

  Hofman jest cynicznym gó...arzem i tyle w temacie

 • 12witia1

  0

  A Boston kretynie leży w Rosji?

 • ed-59

  0

  Jeżeli w ten sposób jak bohaterstwo i odwaga Lecha Kaczyńskiego rodziły się bohaterskie czyny Kościuszki Puławskiego Bema Jagieły to tym gorzej dla faktów.Okazuje się że z byle jakiego nieudacznika zakompleksionego i strachliwego Lecha Kaczyńskiego można zrobić bohatera narodowego.To chyba tamci bohaterowie się w trumnach przewracają.Jak bohaterem narodowym ma być mały człowiek o małym rozumie starachliwy i zakompleksiony.To Polską historię trzeba pisać od nowa

 • czarownica-w-szambie

  Oceniono 1 raz 1

  Jarosław podobnie jak Adolf ma swoje idee fixe. W przypadku Adolfa było to spalenie Reichstagu (nigdy do końca nie wyjaśnione), Jarosław ma zaś swoją "katastrofę" smoleńską.

 • ritak44dwa

  Oceniono 1 raz 1

  W bajki Macierewicza nie wierzy sam Kaczyński, ale , ponieważ "ciemny lud to kupuje' (jak mówił pewien eks PISowiec) to chwała Macierewiczowi.

 • adelaide.o

  Oceniono 6 razy -4

  O "NOWYM PROGRAMIE" POSTKOMUNY SŁYSZELIŚCIE ?

  CZY TA "CZERWONA KSIĄŻECZKA" LESZKA MILLERA MA SPEŁNIAć TAKą ROLĘ JAK "MEIN KAMPF" ADOLFA HITLERA ?

  WBREW NIEKTÓRYM TUSZUJĄCYM POSUNIĘCIOM L E S Z E K___M I L L E R TO TAKI SAM twardogłowy, NIEREFORMOWALNY, ZATWARDZIAŁY komuch JAK
  T a d e u s z___ I w i ń s k i.

  Oni i wielu jeszcze innych twardogłowych komuchów, mają Polaków za głupców, obciążonych syndromem homosovieticus,

  zachowują się jakbyśmy nadal żyli w PRL-u pod okupacją sowiecką i pod rządami komunistycznej zbrodniczej PZPR,

  a przecie my żyjemy w państwie rządzonym nierządem Donalda Tuska, wnucka żołdaka hitlerowskiej SD, oraz kolesi Tuska z POWSI i PSL,

  w państwie w którym, za przyzwoleniem i cichą współpracą Tuska i jego kolesi,

  bywsza komunistyczna, i obecna postkomunistyczna nomenklatura mają nadal wielki wpływ na organy i instytucje państwa na to co się dzieje
  w państwie.

  Żyjemy w państwie, w którym tak jak za komuny, Polaków krytykujących władzę nazywa się kibolami lub wręcz chuliganami, których pałuje się
  i kopie na ulicach,

  których Donald Tusk nazywa grupami antypaństwowymi,

  żyjemy w państwie w którym premier Donald Tusk i jego rząd z POWSI i PSL związki zawodowe spychają do podziemia,

  żyjemy w państwie w którym premier jego rządu, Donald Tusk jasno wszem i wobec
  oświadczył, że będzie ignorował pracowników i reprezentujące ich przed rządem związki zawodowe.

  TO NIE SĄ TRZECIORZĘDNE ANI DRUGORZĘDNE BŁĘDY.

  TO JEST DYKTATURA DONALDA TUSKA I JEGO KOLESI Z POWSI I PSL WSPIERANYCH PO CICHU PRZEZ TWARDOGŁOWYCH KOMUCHÓW
  I POSTKOMUNĘ ORAZ ŁŻE-ELITĘ SZUKAJĄCĄ INTRATNYCH POSAD.

  POLSKA ZA DONALDA TUSKA NIERZĄDEM I RZĄDEM NIERZĄDU, PEŁNYCH PYCHY IGNORANTÓW I NIUEUDACZNIKÓW, KOLESI Z POWSI I PSL STOI NAD PRZEPAŚCIĄ.

 • adelaide.o

  Oceniono 5 razy -3

  JAK SŁOŃCE W PERU, JASNE JEST, ŻE MEC. ROGALSKIEGO POSTRASZYLI PEWNIE WYSŁANI PRZEZ SŁUŻBY DONALDA TUSKA "SMUTNI CYWILI", PRZEDSTAWILI SIŁOWE "ARGUMENTY" NIE DO ODRZUCENIA I CHŁOP STRACIŁ NIE TYLKO REZON ALE I ROZUM.

  JUŻ POWIEDZIAŁ CO MU SIEPACZE DONALDA TUSKA PODYKTOWALI TO TERAZ INO PATRZEĆ JAK BIDOK "POPEŁNI SAMOBÓJSTWO" COBY SIĘ NIKT NIE DOWIEDZIAŁ PRAWDY JAK BYŁO.

  PRZECIE TO "NORMALNA" KOLEJ RZECZY W POLSCE NIERZĄDEM RZĄDZONEJ PRZEZ DONALDA TUSKA, WNUCKA ŻOŁDAKA HITLEROWSKIEJ SD, ORAZ KOLESI TUSKA
  Z RZĄDU POWSI I PSL.

 • adelaide.o

  Oceniono 5 razy -3

  ABSURDEM JEST, ŻE DONALD TUSK, ZUPEŁNIE BEZKARNIE ZA NASZĄ KASĘ, PRZY POMOCY AGEND RZĄDOWYCH STWORZYŁ PRZESTĘPCZĄ GRUPĘ LASKA MATACZĄCĄ W POLSKIM NIEZALEŻNYM SLEDZTWIE.

  TO NIE SĄ TO TRZECIORZĘDNE ANI DRUGORZĘDNE BŁĘDY.

  POLSKA ZA DONALDA TUSKA NIERZĄDEM I RZĄDEM NIERZĄDU, PEŁNYCH PYCHY IGNORANTÓW I NIUEUDACZNIKÓW, KOLESI Z POWSI I PSL STOI NAD PRZEPAŚCIĄ.

  TYCH MATACZĄCYCH KRĘTACZY LASKA ORAZ JEGO SAMEGO, SŁUGUSÓW PUTINA I TUSKA, POWINNO SIĘ ZAMKNĄĆ ABY NIE MATACZYLI W POLSKIM NIEZALEŻNYM ŚLEDZTWIE, NIE MĄCILI POLAKOM I OPINII ŚWIATOWEJ W GŁOWACH.

  ZESPÓŁ LASKA, PÓŁGŁÓWKA I SŁUGUSA Z ZADARTYM ŁBEM WBREW INSYNUACJOM DONALDA TUSKA I JEGO KOLESIÓW Z RZĄDU POWSI I PSL, NIE JEST ANI ŻADNYM ZESPOŁEM NAUKOWYM ANI ŻADNĄ KOMISJĄ PAŃSTWOWĄ.

  W POLSKIEJ NOMENKLATURZE PRAWNEJ, NAUKOWEJ I PROCESOWEJ TO TWÓR POZAPRAWNY, BEZPRAWNY, POZAPAŃSTWOWY, A UŻYWAJĄC LOGIKII PREMIERA STOSOWANEJ PRZY INNYCH OKAZJACH, WRĘCZ ANTYPAŃSTWOWY I PRZESTĘPCZY BO NIE MA ŻADNEGO PRAWNEGO UMOCOWANIA, JEGO USTALENIA, OPINIE CZY TEZY SĄ NIC NIEWARTE ANI DLA TOCZĄCEGO SIĘ ŚLEDZTWA ANI DLA PRZYSZŁEGO PROCESU SĄDOWEGO.

  WRĘCZ PRZECIWNIE JEST TO NA POLECENIE DONALDA TUSKA SKLECONY NA SIŁĘ ZESPÓŁ CZĘŚCI CZŁONKÓW BYŁEJ KOMISJI MILLERA, KTÓREMU DONALD TUSK NARZUCIŁ ZADANIE BEZPRAWNEGO, PRZESTĘPCZEGO MATACZENIA W ŚLEDZTWIE, BEZPRAWNEGO WPŁYWANIA NA PROWADZONE ŚLEDZTWO SMOLEŃSKIE, I PODWAŻANIA JEGO DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, WNUCKA ŻOŁDAKA HITLEROWSKIEJ SD, MAJĄ MATACZYĆ, PODWAŻAĆ USTALENIA POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA, OŚMIESZAĆ, ZNIECHĘCAĆ I ZASTRASZAĆ NAOCZNYCH ŚWIADKÓW KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, NIEZALEŻNYCH NAUKOWCÓW, EKSPERTÓW I SPECJALISTÓW CHCĄCYCH POMÓC W POLSKIM ŚLEDZTWIE W USTALENIU PRZYCZYN I USTALENIU WINNYCH KATASTROFY.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, DZIAŁAJĄC Z NIM W PRZESTĘPCZYM BO PRZECIE BEZPRAWNYM POROZUMIENIU, PRZY WYKORZYSTANIU DO TEGO AGEND RZĄDOWYCH I NASZYCH PIENIĘDZY MAJĄ MĄCIĆ POLAKOM W GŁOWACH GŁOSZĄC IŻ CZARNE JEST BIAŁE IŻ TO CO LASEK I JEGO POMAGIERZY SAMI ZCHRZANILI W BYŁEJ KOMISJI MILLERA, TO CO ZOSTAŁO PODWAŻONE I ZAPRZECZONE A W WIELU SZCZEGÓŁACH OŚMIESZONE PRZEZ USTALENIA W ŚLEDZTWIE NACZELNEJ PROKURATURY WOJSKOWEJ TO PRAWDA.

  ANI LASEK ANI JEGO POMAGIERZY NIE BYLI NA MIEJSCU KATASTROFY, NIE BADALI MIEJSCA KATASTROFY, NIE BADALI WRAKU SAMOLOTU, NIE BADALI ORYGINALNYCH DOWODÓW, NIE PRZESŁUCHIWALI ŚWIADKÓW, NIE SĄ NAUKOWCAMI A NA POLECENIE DONALDA TUSKA MAJĄ ZAPRZECZAĆ USTALENIOM POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA PROWADZONEGO PRZEZ NACZELNĄ PROKURATURĘ WOJSKOWĄ, ZGODNIE Z POLSKIMI NORMAMI I WYMOGAMI PROCESOWYMI.

 • kingsalami

  Oceniono 3 razy 3

  Posel Macierewicz niedlugo popadnie w nielaski prezesa, podobnie jak ich adwokaczyna i wtedy powie prawde, przeprosi za swoje klamstwa dyktowane przez degenerata i podzieli sie ze spoleczenstwem jego wlasna opinia o katastrofie. Gdyby J. Kaczynski nie rozmawial w czasie lotu z bratem Macierewicz nie musialby wymyslac tych wszystkich bredni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje