Policja ujawnia: Dżochar Carnajew w motorówce w oku kamery termowizyjnej [WIDEO]

21.04.2013 09:11
Policja stanu Massachusetts pokazała film z akcji schwytania Dżochara Carnajewa, drugiego z braci podejrzanych o zamach bombowy w Bostonie. Na nagraniu z kamery zamontowanej na policyjnym helikopterze widać sylwetkę poszukiwanego 19-latka ukrytego pod plandeką w łodzi.
Po czterech dniach od zamachów bombowych podczas Bostońskiego Maratonu i po trwającej dobę bezprecedensowej obławie policja schwytała w piątek wieczorem czasu lokalnego drugiego z podejrzanych braci. Pierwszy został zabity w strzelaninie z policją już rano.

19-latka znalazł mieszkaniec osiedla położonego na przedmieściach miasta. Zauważył, że na łodzi sąsiada jest krew. Zajrzał do środka. Carnajew został poważnie ranny, jest w szpitalu pod ścisłą ochroną.

Policja stanowa opublikowała film z kamery termowizyjnej, na którym widać ukrywającego się Dżochara Carnajewa pod plandeką motorówki na tyłach domu.

Dżochar Carnajew wraz z bratem, 26-letnim Tamerlanem, który stracił życie w strzelaninie w piątek rano, są podejrzani o poniedziałkowe zamachy oraz o zastrzelenie policjanta w czwartek wieczorem czasu miejscowego w Cambridge, na terenie kampusu renomowanego Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT). Postrzelony w tej akcji inny policjant przebywa w szpitalu.

W wybuchach na mecie bostońskiego maratonu życie straciły trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych. Był to największy zamach w USA od czasu ataków na nowojorskie wieżowce 11 września 2001 roku.Zobacz także
Komentarze (140)
Zaloguj się
 • lechujarek_wolski

  Oceniono 68 razy 42

  To wszystko jest naprawdę zadziwiające - pomijając starszego, który ma wygląd sklepikarza z Lahore, to młodszy Dżohar, był dobrze zapowiadającym się studentem medycyny, miał przyznane stypendium na naukę od University of Massachusetts, całe życie przed sobą ... niewiarygodne, ale nawet jeśli Czeczeni kiedyś stworzą własne państwo, to będzie tam jeszcze większy bajzel niż w tzw. wolnej Polsce - korupcja, nepotyzm, kolesiostwo i wszechobecna niekompetencja. Skąd ludzie, którzy nie mieli własnej państwowości przez setki lat, mają nagle czerpać wzorce, skoro przez całe życie nie mieli jakiejkolwiek styczności z normalnością?

  K-mać, religia to trucizna umysłu!

 • jacky100

  Oceniono 50 razy 30

  Może to szopka może nie jak z naszym Bruno od sejmu. Jak wiadomo internauci wiedzą lepiej. Mi najbardziej szkoda poszkodowanych w zamachach!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 33 razy 25

  Ojciec, żyjący w Rosji, uparcie twierdzi, że jego synowie zostali wrobieni. Podobnie jego matka żyjąca w Dagestanie jak i ciotka z Toronto ... ojciec nawet zagroził, że jeśli go zabiją, to będzie tam piekło ("If they killed him, then all hell would break loose" - ABC News).

  Kilka lat wcześniej, ich matka wpadła na szabrowaniu ubrań o wartości ponad $1.600!

 • bozenab_1949

  Oceniono 84 razy 24

  A mnie przeraziło coś innego . Widząc tę obławę ,tych antyterrorystów i wszystko to skierowane na
  ujęcie ,ewentualne zabicie 19 -letniego sprawcy zaczęłam mu współczuć a przecież nie powinnam .

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 52 razy 18

  Dobrze że łobuza złapali.

 • brulyjon

  Oceniono 29 razy 5

  naparzają gościa granatami hukowymi, mimo, że wiedzą że jest ranny, nie rusza się, i nie ma na sobie bomb.
  a teraz się martwią, czy wyjdzie z tego, żeby zeznał wszystko, począwszy od 11.09.01.

 • calli

  Oceniono 20 razy 4

  /Tego nie dowiesz się z reżimowego GazWybu czy tvn:

  Hackerzy przejęli tweeterowe konto programu podczas audycji live '48 godzin' poświęconej wydarzeniom w Bostonie w amerykańskiej stacji CBS i opublikowali dowody obecności najemników z Craft International i innych organizacji pracujących dla rządu USA przed i podczas zamachu w Bostonie, o których rzekomej tam nieobecności jankeski reżim bezczelnie kłamie społeczeństwu.

  Opublikowali również informacje nt. amerykańskiego udziału i wsparciu dla islamskich terrorystów w Syrii, walczących przeciwko legalnej władzy prezydenta Baszira al-Asada.

  Niech żyją! :)

  www.infowars.com/hackers-hijack-cbs-to-claim-obama-involvement-in-boston-bombings/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje