Lufthansa odwołała wszystkie poniedziałkowe loty europejskie

20.04.2013 22:13
Samolot Lufthansy

Samolot Lufthansy (fot. Lufthansa)

Z powodu ostrzegawczego strajku personelu, który domaga się podwyżki płac o 5,2 proc., niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały w sobotę wieczorem niemal wszystkie swe planowane na poniedziałek loty w Europie i ogromną większość międzykontynentalnych.
Z powodu strajku ostrzegawczego w poniedziałek 22 kwietnia prawie wszystkie loty Lufthansy na trasach niemieckich i europejskich zostały anulowane. (...) W sumie z przewidzianych 1650 lotów krótkodystansowych plan lotów specjalnych przewiduje nie więcej niż 20 - informuje w komunikacie największe europejskie towarzystwo lotnicze.

Strajk spowoduje również odwołanie większości lotów międzykontynentalnych.

Podwyżek domaga się 33 tys. pracowników Lufthansy.

Zobacz także
 • Lufthansa stworzy tanią linię lotniczą. Rzuca wyzwanie Ryanairowi
Komentarze (42)
Lufthansa odwołała wszystkie poniedziałkowe loty europejskie
Zaloguj się
 • szkodnikpolski

  Oceniono 1 raz -1

  swiat sie konczy. Jutro strak i odwolane loty
  a w zeszly poniedzialek Lufthansa zgubila moj i kolegow bagaz oraz 10 innych osob przy przesiadce we Frankfurcie.

  nikomu juz nie mozna wiezyc :)

 • czarny-cezar2

  Oceniono 1 raz -1

  prawo rynku ,nie ma zysku-zamknąć interes znajdzie się ktoś komu się opłaci ten bur.....l prowadzić ooo żywy przykład tusk jemu wszystko jest cacy.

 • apple100

  Oceniono 1 raz -1

  Praca w KANADZIE zapraszam na fprum:emiracjadokanady.ca

 • cehaem

  Oceniono 2 razy 0

  @lechujarek

  Wiem, ze polowa twoich komentarzy to tylko jaja, bo najwyrazniej codziennie zmieniasz poglady. Ale ludowozy swietnie sie sprzedaja. Mimo kryzysu. Miedzy innymi dlatego, poniewaz vw stworzyl wlasny ekosystem: bank, leasing. A teraz nawet wchodza w ubezpieczenia.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu nie krzyczeliscie o raku złodziei którzy doprowadzili Europę na skraj bankructwa? To nie "robole" (posłuże się językiem rozmówców) zarzadzali bankami i nie robole decydowali o przeznaczeniu znacznych części budżetów państw na ratowanie tego bagna...

 • dyrdy.mal

  Oceniono 24 razy 12

  Do szczekajacych o zwiazkach I ich zgubnym wpływie na korporacje, na strajkujących zabijajacych przynoszące straty przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwami/korporacjami kierują ich zarządy. I w czasach kryzysu doskonale widać ich nieporadnośc, brak jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia. Nie sztuka być "zawodowym managerem" gdy pieniądze same do kasy wpływają. Sztuka jest skutecznie zarządzać gdy wokół panuje kryzys.
  Sztuka jest tez przyznanie ze to właśnie zarządy sa najczęściej przyczyna porażek przedsiębiorstwa, sztuka jest odebrać sobie przywileje czy milionowe bonusy. Żadna sztuka jest powiedzenie - zabiore Wam a sukces przypisze sobie.
  Niemcy doskonale o tym wiedza, doskonale potrafią bronić swoich praw (przypomnę - firma to nie prezes i kilku C-level managerow. Firma to przede wszystkim Ci, którzy dla tej firmy robią pieniądze). Polacy nie maja o walce o swoje prawa pojęcia i dlatego m.in. są stlamszona masa na zadupiu Europy. Bo w Polsce "promuje się przedsiębiorczość" przecież (bo posłom - właścicielom biznesow - nie na rękę są tzw. prawa pracownicze).
  Co do polskich związków zawodowych - są jakie są, fakt. Ale jakie maja być skoro przeciętny pracownik boi się nie tylko wyjść na ulice. On boi się o tym pomyśleć bo straci nawet te ochlapy którymi raczy go jego pracodawca/właściciel i nie będzie mógł rodziny utrzymać.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 10 razy -2

  Ciągłe podwyżki płac w VW dla związkowców z IG Metall doprowadziły do sytuacji, że Ludowozy są tak absurdalnie drogie, że włosy bolą ... zresztą dziesiątki tysięcy szczęśliwych wolskich właścicieli wieloletnich szrotów z logo VW dobrze wiedzą, że te starsze były lepsze :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 14 razy -2

  W 1981 roku Reagan zrobił porządek z PATCO - rządowym związkiem kontrolerów lotów. Najpierw ostrzegł ich, że jeśli nie powrócą do pracy w ciągu 48 godzin, to stracą pracę. Nie powrócili, prace stracili ... całe 11,5 tys. kontrolerów zastąpiono kontrolerami z sił powietrznych USA do czasu gdy wykszatłcono nowych.

  W 1984 roku Maggie Thatcher złamała ruch związkowy kierowany przez sabotażystę Scargilla, który był na moskiewskim pasku.

  Lufthansa się nie powinna niczego obawiać - należy stworzyć równoległa firmę lotniczą o podobnej nazwie, po czym sztucznie zbankrutować obecną!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje