Lufthansa odwołała wszystkie poniedziałkowe loty europejskie

20.04.2013 22:13
Samolot Lufthansy

Samolot Lufthansy (fot. Lufthansa)

Z powodu ostrzegawczego strajku personelu, który domaga się podwyżki płac o 5,2 proc., niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały w sobotę wieczorem niemal wszystkie swe planowane na poniedziałek loty w Europie i ogromną większość międzykontynentalnych.
Z powodu strajku ostrzegawczego w poniedziałek 22 kwietnia prawie wszystkie loty Lufthansy na trasach niemieckich i europejskich zostały anulowane. (...) W sumie z przewidzianych 1650 lotów krótkodystansowych plan lotów specjalnych przewiduje nie więcej niż 20 - informuje w komunikacie największe europejskie towarzystwo lotnicze.

Strajk spowoduje również odwołanie większości lotów międzykontynentalnych.

Podwyżek domaga się 33 tys. pracowników Lufthansy.

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • demodx

  Oceniono 51 razy 31

  krzysztof_ptk@ _ cytat : _Pracownik w liniach lotniczych to ktoś mówiący trzema językami, mieszkający w hotelach, widzący rodzinę na święta wielkanocne i czasami na Boże Narodzenie. Co tu dodać_
  Dodam to że 33 tysiące pracowników to nie są te osoby o których piszesz. To także pan kierowca cysterny z paliwem itp. Te 33 tysiące pracowników nie mówi trzema językami i nie przebywa ciągle poza domem tylko pracuje jak inni ludzie .Trzeba myśleć samodzielnie a nie pleść co Ci w danej chwili przyjdzie do głowy .To chciałem dodać .

 • szabepio

  Oceniono 45 razy 15

  Związki zaw wykończyły setki polskich przedsiębiorstw, taki duda z pensją kilkunastu tyś będzie szczekał do końca zakładów pracy. W końcu za to mu płacą. Tempo uparcie aż wykończy wszystko. Myślę ze czas wykończyć jego. Na zbity pysk wywalić!!!

 • dyrdy.mal

  Oceniono 24 razy 12

  Do szczekajacych o zwiazkach I ich zgubnym wpływie na korporacje, na strajkujących zabijajacych przynoszące straty przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwami/korporacjami kierują ich zarządy. I w czasach kryzysu doskonale widać ich nieporadnośc, brak jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia. Nie sztuka być "zawodowym managerem" gdy pieniądze same do kasy wpływają. Sztuka jest skutecznie zarządzać gdy wokół panuje kryzys.
  Sztuka jest tez przyznanie ze to właśnie zarządy sa najczęściej przyczyna porażek przedsiębiorstwa, sztuka jest odebrać sobie przywileje czy milionowe bonusy. Żadna sztuka jest powiedzenie - zabiore Wam a sukces przypisze sobie.
  Niemcy doskonale o tym wiedza, doskonale potrafią bronić swoich praw (przypomnę - firma to nie prezes i kilku C-level managerow. Firma to przede wszystkim Ci, którzy dla tej firmy robią pieniądze). Polacy nie maja o walce o swoje prawa pojęcia i dlatego m.in. są stlamszona masa na zadupiu Europy. Bo w Polsce "promuje się przedsiębiorczość" przecież (bo posłom - właścicielom biznesow - nie na rękę są tzw. prawa pracownicze).
  Co do polskich związków zawodowych - są jakie są, fakt. Ale jakie maja być skoro przeciętny pracownik boi się nie tylko wyjść na ulice. On boi się o tym pomyśleć bo straci nawet te ochlapy którymi raczy go jego pracodawca/właściciel i nie będzie mógł rodziny utrzymać.

 • tirinti

  Oceniono 43 razy 11

  Niech zwolnią tych niewdzięczników i zatrudnią na ich miejsce Polaków za pół ceny.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu nie krzyczeliscie o raku złodziei którzy doprowadzili Europę na skraj bankructwa? To nie "robole" (posłuże się językiem rozmówców) zarzadzali bankami i nie robole decydowali o przeznaczeniu znacznych części budżetów państw na ratowanie tego bagna...

 • klarneta8

  Oceniono 29 razy 7

  Dostana podwyzke- KLIENT ZAPLACI.Typowe zwiazkowe myslenie dotarlo do Niemiec.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 2

  Niech jeszcze trochę postrajkują, to ich LOT przejmie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje