Kaczyński: Obecny system emerytalny to "rabowanie ludzi i oszustwo"

20.04.2013 17:49
Referendum ws. zmian w systemie emerytalnym, ruch monitorowania wyborów oraz powołanie ministerstwa energetyki - to niektóre z pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, o których mówił w Żyrardowie prezes partii Jarosław Kaczyński. W ramach swojego objazdu po Polsce prezes PiS odwiedza dziś woj. mazowieckie i łódzkie.
- Opowiadamy się jednoznacznie za powrotem do ZUS i solidarności społecznej. Uważamy, że potrzebna jest kampania informacyjna, a także referendum. Nie chcemy nic robić arbitralnie. Jeżeli społeczeństwo uzna, że powinno być inaczej, wtedy to zaakceptujemy - mówił Kaczyński.

Jak zaznaczył, "państwo kiedyś tolerował oszukańcze kampanie reklamowe otwartych funduszy emerytalnych, więc ma dzisiaj obowiązek sfinansować we wszystkich telewizjach kampanię, która pokaże ludziom, na czym rzecz polega".

W ocenie Kaczyńskiego obecny system emerytalny to "rabowanie ludzi i oszustwo". Przypomniał, że PiS złożył w Sejmie projekt ustawy, który dałby Polakom możliwość wyboru między ZUS a OFE.

Będzie ruch pilnowania wyborów?

Mieszkańcy Żyrardowa pytali Kaczyńskiego o to, czy jego partia zamierza kontrolować przebieg kolejnych wyborów, m.in. parlamentarnych. Szef PiS mówił, że jego partia musi stworzyć wraz ze sprzyjającymi mu środowiskami "ruch pilnowania wyborów". Oprócz PiS taki ruch miałyby tworzyć środowiska związane z Radiem Maryja, kluby "Gazety Polskiej", Stowarzyszenie "Solidarni 2010", Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.

- W każdym lokalu wyborczym musi być odważny pełnomocnik, który będzie pilnował do rana liczenia głosów i sfotografuje obwieszczenia wyborcze. Wyniki sami musimy podliczać. Do tego dobrze by było, by pod każdym lokalem byli ludzie gotowi tam stać całą noc, żeby ten, kto jest w środku, miał poczucie, że jest wspierany - powiedział Kaczyński. - Tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować, że wyniki wyborcze będą zgodne z rzeczywistością - uważa lider PiS.

"To był nasz pomysł"

Jedno z pytań dotyczyło także pomysłu powołania ministerstwa energetyki, o czym wspominał w piątek premier Donald Tusk. - To był nasz pomysł, jest to w naszym programie. Oczywiście, że trzeba - odparł Kaczyński. Jak zauważył, "superważna" sprawa, jaką jest energetyka, podlega obecnie pięciu różnym ministerstwom.

Kaczyński skrytykował ponadto piątkowy wyrok sądu w sprawie wydarzeń z grudnia 1970 roku. W jego opinii trudno o lepszy dowód na to, że obecna Polska jest kontynuacją PRL. Zapowiedział, że PiS, jeżeli dojdzie do władzy, przeprowadzi daleko idącą reformę wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (425)
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 549 razy 495

  Kaczyński: Obecny system emerytalny to "rabowanie ludzi i oszustwo"

  Znów Jarosław odwołuje się do głupoty swoich wyborców. Chce naprawiać system emerytalny.
  Nie mówi tylko, że był jednym z twórców AWS, za rządów której ten system emerytalny wprowadzono w życie.
  Nie mówi też, że na czele funduszy emerytalnych stanęli jego koledzy którzy "rabują ludzi i oszukują".
  Teraz chce zbawiać Polskę. Ma prawo, ale niech najpierw się z Krzaklewskim i innymi kumplami rozliczy z otwartych funduszy emerytalnych.

 • topiramax

  Oceniono 458 razy 414

  Natomiast kasy Stefczyka zarządzane przez kolesi prezesa to po prostu...ochronki;)

 • marcin1956

  Oceniono 419 razy 373

  Czy to aby nie Kaczyński (Lech) był w rządzie Buzka (który tą reformę uruchomił)???
  Szargasz jarkaczu pamięć własnego brata!!!

 • papaleone

  Oceniono 381 razy 323

  To strach iść na wybory.
  Bo jak nie zagłosujesz na PiS, to możesz po pysku dostać
  Sfotografują cie i będą w kościele pokazywać, jak Jonasza

 • harimau666

  Oceniono 311 razy 269

  wypsztykał się ze Smoleńska ...
  z małymi przerwami do przyszłego roku kiedy to okaże się,że brat został dobity strzałem w potylicę...

 • milorex10

  Oceniono 334 razy 226

  Oczywiście Kaczyński ma rację. Górnicy na emeryturze nas okradają, gdyż na swe emerytury nie zapracowali nawet w połowie. Podobnie rolnicy, którzy renty i emerytury mają w zasadzie za darmo. Nie lepiej jest w służbach mundurowych (emerytury po 15 latach pracy). Kaczyński mógł to zmienić, ale jest takim samym tchórzem jak Tusk. Dla dobra swych partii i lepszego wyniku w wyborach (nie drażnić powyższych grup społecznych), powyżsi liderzy rujnują system emerytalny w Polsce oraz polski budżet. Tusk to takie samo dno jak Kaczyński. Demokracja potrafi być gorsza niż syfilis.

 • elninio66666

  Oceniono 266 razy 224

  Kaczydło znów wykorzystuje nośny temat, by złapać kilka dodatkowych punktów.

 • cozano

  Oceniono 34 razy 28

  Wedlug Jarka tylko wybory, w ktorych by wygral i jego wyznawcy, nie bylyby sfalszowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje