Wojna w Syrii. Około 70 zabitych w ciągu czterech dni walk pod Damaszkiem

Około 70 osób, w tym wielu rebeliantów walczących z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada, zginęło w walkach trwających od czterech dni między rebeliantami a armią na przedmieściach Damaszku - podało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Obserwatorium powołało się na rebeliantów, według których wiele osób zginęło w bombardowaniach prowadzonych przez rządową armię, a także w zbiorowych egzekucjach. Nad tym południowo-zachodnim przedmieściem Damaszku próbuje przejąć kontrolę armia Asada. W tym samym czasie toczyły się starcia w sunnickich dzielnicach sąsiedniej miejscowości zamieszkanej w większości przez chrześcijan - poinformowało Obserwatorium mające siedzibę w Londynie.

Strefa walk znajduje się w pobliżu innej miejscowości na przedmieściu syryjskiej stolicy, Daraja, którą armia próbuje od ubiegłego roku odbić z rąk rebeliantów. Trwa tam ostrzał artyleryjski. W mieście pojawiły się posiłki reżimowej armii, rozmieszczono tam 30 czołgów i pojazdów wojskowych - twierdzą rebelianci.

Według Obserwatorium tylko w piątek w aktach przemocy w Syrii zginęło co najmniej 157 osób - 44 rebeliantów, 75 cywilów i 38 żołnierzy. ONZ szacuje, że od wybuchu konfliktu w Syrii w marcu 2011 r. śmierć poniosło już ponad 70 tys. ludzi.

Więcej o:
Komentarze (37)
Wojna w Syrii. Około 70 zabitych w ciągu czterech dni walk pod Damaszkiem
Zaloguj się
 • candelas

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli zachód olewa ludzi którzy tak jak w Tunezji czy Libii chcą obalić bezwzględnego mordercę, nic dziwnego że szukają pomocy tam, gdzie są zainteresowani jej udzieleniem. Czyli w Zatoce Perskiej. Powtarza się sytuacja z Bośni 20 lat temu, UE ignoruje kryzys humanitarny u swoich bram, w tą próżnię wchodzą wahabici. I jeśli będzie tam szariat, to będzie on wynikiem naszej bezczynności. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że są tu trolle Assada i Putina.

 • zigzaur

  0

  "Im Osten nichts neues" - lekko zmieniony tytuł powieści Ericha Marii Remarque.

 • kasyun

  Oceniono 6 razy 0

  Assad jest największym terrorystą w historii Syrii, tak naprawdę on za pomocą Rosji,Hezbullah i Iranu są przeciwko całemu narodowi, on myśli, źe ludzi są głupcy i uwierzą jego kłamliwe hasła. Wielkie prawa dla narodu syryjskiego za walkę z reżimem Assada. Wolność dużo kosztuje a ludzi szybko zapominają ilu ludzi zginęło w walce o wolność.

 • kaszebe12

  Oceniono 2 razy 2

  Trudno nie dziwic sie...- Belgowie pisza i mowia otwarcie o ich obywatelach wyjezdzajacych na "tureckie wakacje" ;- smarkacze , od 16-u do 25-u lat , ktorych sie cwiczy przez dwa miesiace...- gina , jak muchy.

 • w.kropa

  Oceniono 3 razy -3

  Prezydent Asad powinien sie pospieszyc i wydusic to robactwo, szkoda tylko tych porzadnych ludzi .

 • iglxxx

  Oceniono 1 raz 1

  Na glownej piszecie ze dwa dni po kliknieciu jest cztery dni wezcie sie ogarnijcie redaktorzy za 2 grosze

 • bzyk_origo

  Oceniono 8 razy 4

  I dobrze, pan prezydent Assad wie co robic - zadnych negocjacji z bandytami - najlepszym sposobem powrotu do normalnosci jest wystrzelanie bandytow i ich zwolennikow.

 • bornintheusa

  Oceniono 10 razy -6

  Czarno na bialym widac ze jezeli Ameryka sie za to nie wezmie to pokoju tam nie bedzie. Amerykanie musza przekupic Rosjan i Chinczykow w Radzie Bezpieczenstwa a nastepnie dozbroic demokratyczna opozycje w Syrii, po usunieciu ASSada trzeba bedzie jeszcze pozbyc sie Islamistow co nie powinno byc trudne a wtedy Syria bedzie nasza ! Udalo sie w Iraku, Libii i Afganistanie uda sie w Syrii !!!

 • tenare

  Oceniono 12 razy 2

  Asad skutecznie oczyszcza kraj z szumowin sponsorowanych przez Zachód i USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX