Hofman o Girzyńskim: Niektórzy ulegają mainstreamowej pokusie

- Jest taka pokusa u różnych polityków, żeby być bardziej mainstreamowymi, bardziej fajnymi, bardziej lubianymi - powiedział na antenie Radia RMF FM Adam Hofman. Rzecznik PiS odniósł się do słów Zbigniewa Girzyńskiego, który stwierdził, że nie zna dowodów na zamach w Smoleńsku i że to Antoni Macierewicz najbardziej zyskuje na mówieniu, że trzy osoby przeżyły katastrofę. - Mówienie tego typu rzeczy publicznie powoduje, że zamiast zajmować się PO, media zajmują się nami - dodał Hofman.
Na pytanie, czy Zbigniew Girzyński poniesie konsekwencje za swoje słowa, Hofman odparł, że "prezes już rozmawiał ze Zbyszkiem". - Czy to znaczy, że poseł zaakceptował tezę Antoniego Macierewicza? - Nie, zdanie swoje ma, każdy poseł PiS powinien je mieć. Ale mówienie tego typu rzeczy publicznie powoduje, że potem, zamiast zajmować się Platformą, media zajmują się nami. Tak być nie powinno - stwierdził Hofman.

Rzecznik PiS przyznał, że w jego partii przydałaby się zmiana, ale nie powinna ona dotyczyć rezygnacji z mówienia o Smoleńsku. - Moi koledzy, także z mojego ugrupowania, uważają, że można zrobić prawdziwą zmianę, mówiąc: "nie bądźmy smoleńscy, to wystarczy" - powiedział Hofman w rozmowie z Agnieszką Burzyńską. - To nie wystarczy, bo potrzebna jest zmiana naprawdę głęboka, poważna i symboliczna - dodał.

"Ci, którzy mówią, że tam był wypadek, to sekta smoleńska"

Rzecznik PiS twierdzi, że to, iż w Smoleńsku doszło do zamachu, potwierdziły dowody. - Według mnie dowody świadczą o tym, że był zamach, ale dla niektórych jest to niewystarczające. I będą dalej drążyć - stwierdził Adam Hofman. - Przy czym dla mnie ci, którzy mówią, że tam był zwykły wypadek lotniczy, to ludzie, którzy są pewnego rodzaju sektą smoleńską. Oni nie mają już żadnych dowodów, że raport Millera jest prawdziwy - dodał poseł PiS.

Na uwagę dziennikarki, że przecież prokurator Andrzej Seremet mówił, iż nie ma żadnych zeznań świadczących o tym, że trzy osoby przeżyły, i nie ma również dowodów na zamach, Hofman odpowiedział: - To jest ten sam prokurator, który zapewniał, że wszystkie ofiary zostały pochowane w swoich grobach. To jest ta sama prokuratura, która mówiła, że wrak nie jest niszczony. To jest ta sama prokuratura, która mówiła, że nie było trotylu - a był.

Zobacz także
 • Zbigniew Girzyński Girzyński: Trzy osoby przeżyły? Na tym zyskuje Macierewicz. Nie ma dogmatu nieomylności
 • Prokurator generalny Andrzej Seremet Seremet: Nikt, kogo przesłuchaliśmy, nie powiedział, że widział żywe osoby po katastrofie
Komentarze (214)
Hofman o Girzyńskim: Niektórzy ulegają mainstreamowej pokusie
Zaloguj się
 • belmondo1956

  0

  Ten p..... idzie w zaparte. Jak PiS-iaki mówią, że był zamach, to był i nic tego nie zmieni. Kto powie inaczej, będzie miał do czynienia z ich malutkim szefem. Żeby wierzyć, nie trzeba przecież widzieć.

 • szczuras99

  0

  Wyglada na to ze Girzynski moze se nie wierzyc w brednie Macierewicza byle by nie klapal dziobem publicznie .

 • zyks

  0

  Macierewicz, to Macierewicz, wiadomo, chory człowiek ale Hofman, to specjalny przypadek, bije kolegów na głowę (nomen-omen?): "jesteśmy praktycznie przed objęciem władzy" :(( Czy poseł Hofman już wie, jakie ministerstwo spadnie niebawem na jego barki ?

 • iremus

  Oceniono 1 raz -1

  ....Hofman o Girzyńskim: Niektórzy ulegają mainstreamowej pokusie...... Czy ten bełkot płynie z gęby jednego z tych co uchwalali ustawę o języku polskim?
  pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_o_j%C4%99zyku_polskim

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  śmierdzielu przestań pyskować i oddaj forsę zagrabioną z ZUS-u przez twoją cwaną połowicę,ty już nie powinieneś być posłem bo twoje wypowiedzi urągają wszelkim normom.

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  Ani Hofman, ani Girzyński nie wierzą w "zamach".
  Te ich spory, to zwykłe przepychanie się o łaski szalonego kurdupla i lepszy dostęp do koryta.

 • alejaja_53

  Oceniono 1 raz 1

  Pajac szczeka.

 • 3.janusz

  Oceniono 2 razy 0

  -
  Już się szczury gryzą - ALLELUJA i dalej tak ,powodzenia!!!
  -

 • zygosz

  Oceniono 8 razy -4

  Twierdza !

  Juz nie wiele sie zmieni ,a sprawiedliwosc wyciagnie was z cieni .
  Szef Macierewicz zakonczy liste ,majac juz nazwiska wszystkie .
  W Strasburgu na biurku wpisza je do ksiegi ,gdzie kazdy wyzna
  prawde pod slowem przysiegi .

  A czyn byl haniebny , trybunal bedzie tez bezwzgledny .
  Tam sie prawda o zamachu potwierdzi ,trzeba pozostac ,
  juz na stale w strzezonej twierdzy .
  A czas jest cierpliwy ,zagoi wyrzadzone krzywdy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje