Zespół smoleński wnioskuje o odebranie prokuraturze wojskowej śledztwa ws. katastrofy

19.04.2013 17:45
Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej

Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Parlamentarny zespół ds. katastrofy smoleńskiej zamierza wnioskować o odebranie śledztwa w tej sprawie Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Członkowie zespołu chcą też zaprosić na posiedzenie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
Starania o zmianę prokuratury prowadzącej śledztwo smoleńskie zapowiedział w październiku 2012 r. Jarosław Kaczyński. Prezes PiS spotkał się wtedy z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

Poseł PiS Piotr Naimski ocenił podczas dzisiejszego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, że jest wiele elementów wskazujących na to, że prokuratura zajmująca się śledztwem smoleńskim nie daje sobie rady. - Jest wystarczający materiał do tego, by sformułować formalny postulat zmiany prokuratury, która jest za to odpowiedzialna - przekonywał.

Postulat Naimskiego poparł wiceszef zespołu Stanisław Piotrowicz, który podkreślił, że odebranie śledztwa prokuraturze wojskowej będzie miała również "negatywne następstwa". - Nowy zespół prokuratorów będzie musiał się zapoznawać z całością materiałów od podstaw - powiedział.

Piotrowicz: Czy prokuratorzy mogą działać obiektywnie?

Piotrowicz dodał jednak, że za zmianą prokuratury przemawia inny - "fundamentalny argument". Jak zaznaczył, nie spotkał się jeszcze z sytuacją, by w odniesieniu do prokuratorów prowadzących postępowanie toczyło się odrębne postępowanie "również w prokuraturze, wiążące się z niedopełnieniem obowiązków służbowych przez prokuratorów prowadzących śledztwo zasadnicze".

Poseł PiS zaznaczył, że nikt jeszcze nie sformułował zarzutów wobec konkretnych prokuratorów, bo postępowanie toczy się ad rem, a nie ad personam. - Tym niemniej rodzi się pytanie, czy ci prokuratorzy mogą w dalszym ciągu w sposób obiektywny realizować zadania śledztwa - podkreślił.

Szef zespołu Antoni Macierewicz poinformował o wniosku dotyczącym zaproszenia prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta na posiedzenie zespołu, a także o wniosku o zamknięcie niektórych posiedzeń dla mediów. Jak wyjaśnił, jest to potrzebne ze względu na "meritum rozmowy", która może być niemożliwa, gdy się odbywa publicznie.

Zobacz także
Komentarze (530)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 721 razy 637

  Zgadzam się z panem Ze prokuratura nie daje sobie rady choćby z takimi ćwokami jak Macierewicz czy prezes już dawno powinni być przesłuchani i mieć postawione zarzuty utrudniania śledztwa to na początek

 • g4l4g0

  Oceniono 546 razy 492

  Czy oni nie widzą, że śmierć sprowadzają do poziomu kiepskiej komedii... Słysząc 'Smoleńsk' uaktywnia się u mnie odruch wymiotny, patrzę na Macierewicza i nie dowierzam własnym oczom, że osoba chora psychicznie jest posłem.

 • felss

  Oceniono 506 razy 452

  Szajby smoleńskiej ciąg dalszy. Sprawę powinna prowadzić prokuratura Korei Płn. zaprzyjaźnionej z pisowskimi przygłupami.
  Agent Moskwy, ksywa Antoni, wie co robi.

 • chi_neng1

  Oceniono 404 razy 358

  My wnioskujemy o psychiatryczne badania calego zespolu do spraw katastrofy smolenskiej, a w szczegolnosci i w pierwszej kolejnosci lidera owego zespolu, Macierewicza i lidera partii PiS - Kaczynskiego.

  My wnioskujemy o wydanie opinii psychitrow o stanie zdrowia psychicznego wyzej wymienionych.

 • orion57

  Oceniono 396 razy 354

  nie mam dobrego zdania o prokuraturze ale na diaska, czy w tym kraju jest jakiś urząd który wreszcie wykorzysta to co PiS i J.Kaczyński mówi i robi w niezgodzie z prawem Polskim.
  Mam dosyć tych pisowskich judaszy którzy poniżają moja Polskę, którzy na arenę międzynarodową wprowadzają wiarę Smoleńską.
  Kto wreszcie da im kopa, potężnego kopa w tyłek poza politykę lub zamknie tych ludzi w szpitalach psychiatrycznych?

 • led2007

  Oceniono 257 razy 231

  Wnioskuję przebadać w pierwszej kolejności tzw. zespół smoleński pod kątem tego, czy to jest już zespół kliniczny, czy jeszcze zwykłe wyrafinowanie!

 • fakiba

  Oceniono 244 razy 218

  Pewnie tylko prokuratura pod "światłym" przewodnictwem Antka któremu polecenia będzie wydawał prezes może doprowadzić śledztwo do takiego końca jaki pisiorom będzie odpowiadał

 • grymas50

  Oceniono 218 razy 194

  Nie lepiej pojść dalej z wnioskami? Sprawdzić czy prawdą jest , że caryca Katarzyna nie żyje. Jeżeli żyje , poprosić ją by wpłyneła na Putina, by ten oddał wrak samolotu.

 • apsik66666

  Oceniono 171 razy 143

  Tworki to nowa siedziba tych sekciarskich oszołomów z PiSu. Najwyższy czas docenić ich wieloletnie zasługi!!!Czy znajdzie się lekarz, który jest w stanie im pomóc???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje