Co się dziś zdarzyło w Bostonie [PUNKT PO PUNKCIE]

Jeden z podejrzanych o zamach na Maraton Bostoński nie żyje. Został śmiertelnie postrzelony przez policję na przedmieściach Bostonu. Trwa obława na drugiego mężczyznę. Wszystko zaczęło się od strzelaniny na kampusie uczelni Massachusetts Institute of Technology. Przedstawiamy kolejność wydarzeń punkt po punkcie.
CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO Z WYDARZEŃ W BOSTONIE >>>1. 18 kwietnia o godz. 18 czasu lokalnego (o północy w Polsce) podczas konferencji prasowej agenci FBI pokazują mediom zdjęcia i wideo z monitoringu miejskiego w Bostonie. Okazuje się, że kamery zarejestrowały dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zamachu podczas Maratonu Bostońskiego.


Pokaż Shootings 4/19 MIT && Carjacking related to boston bombers na większej mapie

Interaktywna mapa Google, na której na bieżąco zaznaczane są punkty, w których doszło do wydarzeń związanych z obławą

2. Przez następne godziny FBI wypuszcza kolejne zdjęcia o lepszej jakości . Okazuje się, że jeden z maratończyków sfotografował podejrzanego telefonem komórkowym i udostępnił zdjęcie FBI. Fotografie szybko rozchodzą się po internecie, pokazują je niemal wszystkie media.

3. O godzinie 22.30 czasu lokalnego (4.30 rano w Polsce) na terenie kampusu uczelni Massachusetts Institute of Technology w Cambridge (w pobliżu Bostonu) dochodzi do napadu rabunkowego.

4. Dosłownie kilka minut później policja dostaje zgłoszenie , że na terenie kampusu MIT doszło do wymiany ognia.

5. Niedługo później na terenie kampusu policja znajduje radiowóz, a w nim rannego funkcjonariusza. Miał kilka ran postrzałowych. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

6. Natychmiast rozpoczyna się śledztwo, które wykazuje, że w strzelaninie udział brało dwóch mężczyzn. Rozpoczyna się obława.

7. Niedługo potem policja otrzymuje informację o kradzieży samochodu przez dwóch uzbrojonych mężczyzn. Napastnicy przez pół godziny przetrzymują właściciela pojazdu. W końcu wypuszczają go na stacji benzynowej w Cambridge.

8. Okazuje się, że podejrzani mężczyźni są związani z poniedziałkowymi zamachami, do których doszło podczas Maratonu Bostońskiego.

9. Policja natychmiast zaczyna szukać pojazdu. Samochód odnajduje w Watertown na przedmieściach Bostonu. Rozpoczyna się pościg za podejrzanymi.

10. Pomiędzy podejrzanymi a policją dochodzi do wymiany ognia w pobliżu ulic Dexter i Laurel w Watertown. Okazuje się, że poza bronią palną bandyci mają także ładunki wybuchowe, którymi rzucają w policjantów. Podczas strzelaniny ciężko ranny zostaje funkcjonariusz. Trafia do szpitala.

11. O 04.03 (10.03 czasu polskiego) podczas pościgu ranny zostaje jeden z podejrzanych. Umiera po przewiezieniu do szpitala. To mężczyzna, który na pokazywanych wcześniej przez FBI zdjęciach osób podejrzanych o dokonanie zamachu w Bostonie ma na głowie czarną czapkę.

12. W Watertown nadal trwa obława na drugiego podejrzanego, który pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Jest uzbrojony i niebezpieczny.

13. W Watertown pracuje 9 tys. policjantów. Miasto jest odcięte od świata. Transport publiczny nie działa. Policja apeluje do mieszkańców: Jeśli chcecie nam pomóc, wracajcie do domów i tam pozostańcie.

14. Szkoły i uczelnie w Bostonie zostały zamknięte.

15. 6.48 (12.48 czasu polskiego). Agencja AP podaje nazwisko poszukiwanego mężczyzny. To 19-letni Dżochar Carnajew, który przed kilkoma laty przyjechał do USA, natomiast rok temu otrzymał amerykańskie obywatelstwo. Pochodzi z Czeczenii. Zastrzelony przez policję terrorysta to jego brat.

16. Brat poszukiwanego, zastrzelony podczas policyjnej akcji, nazywa się Tamerlan Carnajew. Ma 26 lat.

17.. Policja wysłała list gończy za Dżocharem Carnajewem.

18. Gubernator Massachusetts Deval Patrick rozszerzył zalecenie pozostania w domach na cały Boston. W mieście mieszka ponad 645 tysięcy osób. Przestrzeń powietrzna nad miastem została częściowo zamknięta.

19. 8.41 (14.41 czasu polskiego). Dżochar Carnajew prawdopodobnie zabarykadował się w jednej z posesji w Watertown. Wokół domu zebrały się gigantyczne siły policyjne. Nad Watertown latają śmigłowce, jest FBI, pojawiło się też wojsko.

20. 14.32 (20.43 czasu polskiego). Policja informuje o poszukiwanym samochodzie - hondzie civic, w której prawdopodobnie uciekał poszukiwany. Po chwili dochodzi do dementi. Policja jest już w posiadaniu auta.

21.08:50 (02:50 czasu polskiego). Policja zatrzymała Dżohara Carnajewa po krótkiej wymianie ognia. Podejrzany ukrywał się w łodzi stojącej na podwórku jednego z domów na przedmieściach Bostonu.

Zamachy w Bostonie: relacja na żywo | strzelanina w Watertown | wykładowca relacjonuje strzelaninę na Twitterze | zdjęcia | kim jest podejrzany | zdjęcia świadków z TwitteraWięcej o:
Komentarze (124)
Co się dziś zdarzyło w Bostonie [PUNKT PO PUNKCIE]
Zaloguj się
 • lejenapis

  Oceniono 2 razy 0

  Roznica pomiedzy Ruskim a czeczencem .................ruski nalezy do ruskiej mafi a ...............czeczeniec do mafi czeczenskiej....................oba dwa zabijaja z kalasznikowow

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  No i dobrze. Wg. BBC byl juz ranny na lodzi - wlasciciel lodzi zauwazyl krew na plandece i wezwal policje.
  Wiadomo, ze chlopak zostal aresztowany zywy, ludzie to widzieli na wlasne oczy.
  Mamy sznse na ladny proces i prosze nie pieprzyc, ze to koziol ofiarny - to ofiara, ale prania mozgu przez starszego o 7 lat brata, ktory byl podejrzewany o kontakty terrorystyczne.
  Swoja droga, to Amerykanie znow wyhodowali sobie zmije na wlasnym lonie dajac Czeczenom azyl we wlasnym kraju i - jak w przypadku tej rodziny - przyznajac obywatelstwo. Otrzymali je wszyscy(lacznie z ojcem co jako "Amerykanin" zaraz powrocil do Dagestanu) poza Tamerlanem, na ktorego byl hak - podejrzenia brytyjskie o zwiazki z wahabickimi ekstremistami.

 • satrustequi

  Oceniono 4 razy 2

  "Policja naciera..."

  Policja nie naciera bo zależy jej żeby się oddał żywy. Gazeto...

 • makaj_bp

  Oceniono 4 razy -4

  a najlepsze jest to, ze to nie oni dokonali zamachu..

 • muzzyczny

  Oceniono 5 razy -3

  "Szukanie" podstawionych kozłów ofiarnych
  Służby specjalne utrwalają terror

 • satrustequi

  Oceniono 3 razy 1

  Gazeto - a propos głownego tytułu na pierwszej stronie - Policja zaskakuje. Cały dzień oglądałem w BBC i policja nigdy nie powiedziała że osaczyła uciekiniera w jakimś budynku jak wy tu hi hi, ani w dzielnicy. Tam są profesjonaliści

 • rystra

  Oceniono 7 razy 3

  Proszę, proszę. Nagle ... teroryści (!). A jak zabijali dzieci w Biesłanie, to byli dla was Bojownicy Czeczeńscy.

 • doomsday

  Oceniono 5 razy -1

  Jak byś nie wiedział, w usa 90 % ludzi dorosłych ma cukrzycę i minimum 30 kilo nadwagi, w tym policjanci.
  Chłopcy prawdopodobnie chcieli pomścić śmierć Bin Ladena , z którym ideologicznie byli związani.
  Jak zawsze, przemoc rodzi przemoc, smierć rodzi śmierć, odwet rodzi odwet i tak do końca Świata.

 • poznan56

  Oceniono 3 razy -1

  Amerykanie jak zwykle przesadzaja. Mieszkam ok. 50 km od Bostonu i sledze wszystko z relacji radiowych i TV. Miasto jest sparalizowane - nie dziala transport miejski - szkoly i uczelnie zamkniete, ludziom nie wolno wychodzic z domow, na ulicach setki policjantow w helmach z bronia automatyczna, samochody pancerne ... Obama zwoluje posiadzenie Rady Bezpieczenstwa ... wszystko ze wzg. na oblawe na 19-letniego chlopaka, ktory podobno jest uzbrojony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX