Politycy PiS buntują się przeciwko Macierewiczowi. "Smoleński monolit pęka" [PUBLICYŚCI]

W PiS narasta bunt przeciwko Antoniemu Macierewiczowi i tezom dotyczącym zamachu w Smoleńsku - donosi "Rzeczpospolita". - Monolit pęka - ocenił Wiesław Władyka. - Macierewicz się zapędził - przyznał Tomasz Wołek. - Kaczyński nie chce się pozbyć paliwa smoleńskiego uosabianego przez Macierewicza - zastrzegł publicysta.
W PiS rośnie ruch oporu przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, który lansuje tezę o trzech uratowanych w katastrofie smoleńskiej. Posłowie nie chcą już publicznie bronić kontrowersyjnych wypowiedzi szefa sejmowego zespołu. Buntem przewodzi tzw. zakon PC, czyli najbliżsi współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego z wcześniejszych etapów jego kariery politycznej.

Czyli? - Macierewicz w ramach prac swojego zespołu pokazał kilka ważkich argumentów, ale ja nie potrafię rozstrzygnąć, czy są one słuszne. Smoleńsk to zbyt poważna sprawa, żeby rozstrzygać o tym, co wydarzyło się na zasadzie wiary lub niewiary. To nieprofesjonalne - mówił dziś w RMF FM Zbigniew Girzyński. - Wiem, że naruszam wizerunek spójności PiS, ale powinniśmy usiąść i zastanowić się, jak pokonać PO. Tylko to stworzy nam mechanizmy, żeby wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej - zaznaczył poseł PiS.

"Przylgnie do nich etykieta szaleńców, ludzi owładniętych obsesją"

- Coś się w PiS dzieje, jakaś refleksja - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta "Polityki" zastanawiał się, co jest tego przyczyną. Absurdalność tez Macierewicza, która "obciąża brzemieniem szaleństwa" PiS i zniechęca wyborców? A może zniecierpliwienie "nadużyciem moralnym, jakiego dopuszcza się Macierewicz"?

- Jedno i drugie - stwierdził Wiesław Władyka. - Monolit pęka. Pewne szczeliny pojawiły się wcześniej - dodał. I przypomniał wypowiedzi Rafała Rogalskiego, "jednej z prawniczych twarzy" zakonu smoleńskiego, który stwierdził m.in. na Twitterze, że "nie będzie legitymizował" działalności Macierewicza. Zdaniem Władyki politycy PiS zyskują świadomość, że "pozostawanie w obrębie tej obsesji wystawia na ciężką próbę ich dalsze życie zawodowe i publiczne". - Przylgnie do nich etykieta szaleńców, ludzi owładniętych obsesją - mówił publicysta "Polityki".

"Kaczyński nie chce się pozbyć paliwa smoleńskiego"

- Macierewicz się zapędził - przyznał Tomasz Wołek. - Jeśli wcześniej mówiło się o zamachu, o wybuchach, wisiało zawsze pytanie, kto to zorganizował. Politycy nigdy tego nie dopowiadali - mówił. Zdaniem publicysty Macierewicz przekroczył tę granicę. - To kłopotliwe. Trzeba się tłumaczyć przed rodzinami ofiar - stwierdził Wołek.

Władyka zaznaczył, że sam Jarosław Kaczyński zimno "gra na dwóch fortepianach". Ekonomiczno-merytorycznym z prof. Glińskim i drugim, smoleńskim. - Nie chce się pozbyć paliwa smoleńskiego uosabianego przez Macierewicza - zauważył.

"Kaczyński jest okrążany od prawej strony, odpychany od ściany"

Kto politycznie zyskuje na teorii zamachu w Smoleńsku? - Najbardziej sam Antoni Macierewicz - nie pozostawia wątpliwości Girzyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą". I sugeruje, że tylko Macierewicz mógłby dziś z sukcesem stworzyć nową siłę polityczną na prawicy.

Zdaniem Tomasza Wołka na prawej stronie sceny politycznej panuje spory tłok. Przypomniał, że uaktywniły się Młodzież Wszechpolska i ONR, które akcentują swoją odrębność, a nawet wrogość wobec PiS. - Kaczyński jest okrążany od prawej strony, odpychany od ściany - zauważył Wołek.

Więcej o:
Komentarze (43)
Politycy PiS buntują się przeciwko Macierewiczowi. "Smoleński monolit pęka" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • panpogardy

  Oceniono 1 raz -1

  Zabrac paszporty ludziom z rzadu aby niePOuciekali jak szczury.Niech kazdy z nich Powie na wizji ze oddal Paszporti ze niezamierza uciekac z Kraju dopuki go nierozliczy narod i dopuki niesplaca dlugu ktory narobili przez 6lat to znaczy Bilion zl.

 • panpogardy

  Oceniono 1 raz 1

  Lista !!!!

  Jeszcze wiele sie zmieni na korzysc
  pana Macierewicza ,kiedy juz bedzie
  do Strasburga pelna czlonkow lista.

  Kolejnosc na liscie bedzie ustalona ,
  kazdy odpowie z kim byl w zmowie .
  Przed trybunalem ,kazdy tez prawde
  wydusi,dlaczego do hanby sie skusil.

  Ten czas pokory niestety nadchodzi,
  trzeba byc gotowym do bezpowrotnej
  drogi ,zegar czas w miejscu zatrzyma,
  zawsze bedzie bila ta sama godzina.

 • panpogardy

  Oceniono 2 razy 0

  Wiecie rodacy co Tusk Palnol Panie i Panowie oczywiscie w TVN na zywo Kryzysuuuuuu Nieemaaa.Mowie ja Tusk jak tu stoje i klamie Kryzysu niema Furtka na zadluzanie otwarta Ludzie niema kryzysu to ja TUSK wam to mowie.200milonow na Komoroskiego CHalastre aniech tam zyje jak Krol,przyznawc premie ,nam z PO,dzielic rowno zeby zglosowali iii dac im w pysk i do roboty.Wiedzcie ze PO wyborach Polacy wyjda z tej Uni aby zylo sie Lepiej.

 • panpogardy

  Oceniono 2 razy 0

  Ruski i niemiecki Ham zagniezdzil sie w Polskim Korycie ale my go PO wyborach spytamy skad POchodzi na wizji beda Trudne Pytania i odPOwiedzi Zdziwia sie jak Prawda Moze byc tak Msciwa ze az .Zobaczycie jak Kabelki z PO beda KaPOwac jeden na drugiego aby tylko sie oczyscic .Wystarczy ze zle pracowales a byles w PO KONFISKATA i nago do pudla

 • panpogardy

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego Prokurator niearesztuje Tuska i jego kolegi Milera za ukrywanie raportu ktory obciaza za zamach ruskich i ich wspopracownikow no ale wybaczcie jezeli ja bede nadzorowal sledztwo gdzie ja jestem winnym to wszystko beda ukrywal.

 • panpogardy

  Oceniono 2 razy 0

  Wiecie rodacy co Tusk Palnol Panie i Panowie oczywiscie w TVN na zywo Kryzysuuuuuu Nieemaaa.Mowie ja Tusk jak tu stoje i klamie Kryzysu niema Furtka na zadluzanie otwarta Ludzie niema kryzysu to ja TUSK wam to mowie."00milonow na Komor9oskiego aniech tam zyje jak Krol,przyznawc premie ,nam z PO,dzielic rowno zeby zglosowali dac im w pysk i do roboty.

 • panpogardy

  Oceniono 2 razy 0

  Kidy zaczniecie Splacac dlug waszych bardzo dobrze rzadzacych.Wyborcy POmyj zobowiazali sie Honorowo Splacic za wybitnych rzadzacych Bilion zl dlugu PO oderwaniu ich od Koryta.Kazdy z PO bedzie mial z urzedu Splate odPOwiedniej Sumy do Skarbu Panstwa .Biløon zl bedzie Podzielone na Zielona Wyspe Tuska i Rostowskiego wybitnego ekonomiste swiata.Z Panem Bogiem.

 • banan125

  Oceniono 3 razy 1

  ja długo ten DEBIL bedzie jeszcze tak bełkotał ?

 • antikrishti

  Oceniono 8 razy 2

  Nie rozumiem, przecież najlepszy prezydent wszech czasów poszedł ze smoleńskiego kartofliska prościutko do nieba - oczywista oczywistość.
  Wiec o co ten cały raban, miesięcznice i sztaby ludzi zaangażowane w tropienie spisku - źle mu tam w tym raju? No chyba, że... ten lud smoleński w to niebo i boga nie wierzy?!

  I czemu domagają się ukarania winnych skoro podobno bóg ich ukarze - nie wierzą i w to?

  Coś wiara tych ludzi zmienna jak chorągiewka na wietrze - jak wygodniej to w boga i jego władzę na ziemi i w niebie, a jak interesy polityczne trzeba załatwić to wierzą w zamach i boga ojca Jarosława - zwykła głupota to czy hipokryzja i cynizm połączone z nadzieją, że wszyscy jesteśmy idiotami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX