W PiS rośnie ruch oporu wobec Macierewicza. Jest tam 30-40 "smoleńskich ateistów"

19.04.2013 06:18
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Tak otwartej krytyki Antoniego Macierewicza nigdy dotąd w PiS nie było. W partii Jarosława Kaczyńskiego rośnie ruch oporu wobec polityka za wypowiedź o trzech uratowanych w katastrofie smoleńskiej. Część posłów, którzy dotychczas publicznie musieli bronić jego teorii, zbuntowała się - pisze "Rzeczpospolita".
Według szacunków "Rz" w Klubie Parlamentarnym PiS jest ok. 30-40 "smoleńskich ateistów", którzy nie wierzą w głoszoną przez Macierewicza tezę o zamachu. I wypowiadają się coraz bardziej otwarcie. W antymacierewiczowskim ruchu oporu najpoważniejszą grupę stanowi tzw. zakon PC, czyli najbardziej oddani druhowie Kaczyńskiego z jego pierwszej partii (np. Adam Lipiński).

Iskrzy między Kaczyńskim a Macierewiczem?

Dołączają do nich też młodzi, bardziej liberalni posłowie PiS, jak były wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski czy były wiceszef MSWiA Arkadiusz Czartoryski. Wątpi nawet część bywalców mediów ojca Rydzyka - Mariusz Orion-Jędrysek czy inny smoleński adwokat Bartosz Kownacki.

Kaczyński na razie publicznie broni Macierewicza. Ale według rozmówców "Rzeczpospolitej" w ostatnim czasie między nim a szefem sejmowego (składającego się z posłów PiS) zespołu ds. badania katastrofy smoleńskiej kilkakrotnie dochodziło do scysji.

Zobacz także
Komentarze (196)
W PiS rośnie ruch oporu wobec Macierewicza. Jest tam 30-40 "smoleńskich ateistów"
Zaloguj się
 • adelaide.o

  Oceniono 1 raz 1

  *** O "NOWYM PROGRAMIE" POSTKOMUNY SŁYSZELIŚCIE ?

  CZY TA "CZERWONA KSIĄŻECZKA" LESZKA MILLERA MA SPEŁNIAć TAKą ROLĘ JAK "MEIN KAMPF" ADOLFA HITLERA ?

  WBREW NIEKTÓRYM TUSZUJĄCYM POSUNIĘCIOM L E S Z E K___M I L L E R TO TAKI SAM twardogłowy, NIEREFORMOWALNY, ZATWARDZIAŁY komuch JAK
  T a d e u s z___ I w i ń s k i.

  Oni i wielu jeszcze innych twardogłowych komuchów, mają Polaków za głupców, obciążonych syndromem homosovieticus,

  zachowują się jakbyśmy nadal żyli w PRL-u pod okupacją sowiecką i pod rządami komunistycznej zbrodniczej PZPR,

  a przecie my żyjemy w państwie rządzonym nierządem Donalda Tuska, wnucka żołdaka hitlerowskiej SD, oraz kolesi Tuska z POWSI i PSL,

  w państwie w którym, za przyzwoleniem i cichą współpracą Tuska i jego kolesi,

  bywsza komunistyczna, i obecna postkomunistyczna nomenklatura mają nadal wielki wpływ na organy i instytucje państwa na to co się dzieje
  w państwie.

  Żyjemy w państwie, w którym tak jak za komuny, Polaków krytykujących władzę nazywa się kibolami lub wręcz chuliganami, których pałuje się
  i kopie na ulicach,

  których Donald Tusk nazywa grupami antypaństwowymi,

  żyjemy w państwie w którym premier Donald Tusk i jego rząd z POWSI i PSL związki zawodowe spychają do podziemia,

  żyjemy w państwie w którym premier jego rządu, Donald Tusk jasno wszem i wobec
  oświadczył, że będzie ignorował pracowników i reprezentujące ich przed rządem związki zawodowe.

  TO NIE SĄ TRZECIORZĘDNE ANI DRUGORZĘDNE BŁĘDY.

  TO JEST DYKTATURA DONALDA TUSKA I JEGO KOLESI Z POWSI I PSL WSPIERANYCH PO CICHU PRZEZ TWARDOGŁOWYCH KOMUCHÓW
  I POSTKOMUNĘ ORAZ ŁŻE-ELITĘ SZUKAJĄCĄ INTRATNYCH POSAD.

  POLSKA ZA DONALDA TUSKA NIERZĄDEM I RZĄDEM NIERZĄDU, PEŁNYCH PYCHY IGNORANTÓW I NIUEUDACZNIKÓW, KOLESI Z POWSI I PSL STOI NAD PRZEPAŚCIĄ.

 • adelaide.o

  Oceniono 1 raz 1

  TUSK I JEGO KOLESIE BOJĄ SIĘ PRAWDY.

  MEC. ROGALSKIEGO POSTRASZYLI PEWNIE WYSŁANI PRZEZ SŁUŻBY DONALDA TUSKA "SMUTNI CYWILI", PRZEDSTAWILI SIŁOWE "ARGUMENTY" NIE DO ODRZUCENIA I CHŁOP STRACIŁ NIE TYLKO REZON ALE I ROZUM.

  JUŻ POWIEDZIAŁ CO MU SIEPACZE DONALDA TUSKA PODYKTOWALI TO TERAZ INO PATRZEĆ JAK BIDOK "POPEŁNI SAMOBÓJSTWO" COBY SIĘ NIKT NIE DOWIEDZIAŁ PRAWDY JAK BYŁO.

  PRZECIE TO "NORMALNA" KOLEJ RZECZY W POLSCE NIERZĄDEM RZĄDZONEJ PRZEZ DONALDA TUSKA, WNUCKA ŻOŁDAKA HITLEROWSKIEJ SD, ORAZ KOLESI TUSKA
  Z RZĄDU POWSI I PSL.

 • adelaide.o

  Oceniono 1 raz 1

  TO ABSOLUTNA BZDURA, TAK JAK I TO, ŻE W PiS-IE JAKOBY OBOWIĄZUJE MUS ABY GŁOSIC TEZĘ
  O ZAMACHU ...!!!

  ANI NAWET MACIEREWICZ ANI PREZES KACZYŃSKI NIE TWIERDZA IZ W 100% BYŁ ZAMACH A TYLKO DOPUSZCZAJĄ TAKĄ TEZĘ JAKO PRAWDOPODOBNA A PRZEZ TO KONIECZNA DO DOKŁADNEGO WYJAŚNIENIA.

  TO NIE SĄ TO TRZECIORZĘDNE ANI DRUGORZĘDNE BŁĘDY.

  POLSKA ZA DONALDA TUSKA NIERZĄDEM I RZĄDEM NIERZĄDU, PEŁNYCH PYCHY IGNORANTÓW I NIUEUDACZNIKÓW, KOLESI Z POWSI I PSL STOI NAD PRZEPAŚCIĄ.

  TYCH MATACZĄCYCH KRĘTACZY LASKA ORAZ JEGO SAMEGO, SŁUGUSÓW PUTINA I TUSKA, POWINNO SIĘ ZAMKNĄĆ ABY NIE MATACZYLI W POLSKIM NIEZALEŻNYM ŚLEDZTWIE, NIE MĄCILI POLAKOM I OPINII ŚWIATOWEJ W GŁOWACH.

  ZESPÓŁ LASKA, PÓŁGŁÓWKA I SŁUGUSA Z ZADARTYM ŁBEM WBREW INSYNUACJOM DONALDA TUSKA I JEGO KOLESIÓW Z RZĄDU POWSI I PSL, NIE JEST ANI ŻADNYM ZESPOŁEM NAUKOWYM ANI ŻADNĄ KOMISJĄ PAŃSTWOWĄ.

  W POLSKIEJ NOMENKLATURZE PRAWNEJ, NAUKOWEJ I PROCESOWEJ TO TWÓR POZAPRAWNY, BEZPRAWNY, POZAPAŃSTWOWY, A UŻYWAJĄC LOGIKII PREMIERA STOSOWANEJ PRZY INNYCH OKAZJACH, WRĘCZ ANTYPAŃSTWOWY I PRZESTĘPCZY BO NIE MA ŻADNEGO PRAWNEGO UMOCOWANIA, JEGO USTALENIA, OPINIE CZY TEZY SĄ NIC NIEWARTE ANI DLA TOCZĄCEGO SIĘ ŚLEDZTWA ANI DLA PRZYSZŁEGO PROCESU SĄDOWEGO.

  WRĘCZ PRZECIWNIE JEST TO NA POLECENIE DONALDA TUSKA SKLECONY NA SIŁĘ ZESPÓŁ CZĘŚCI CZŁONKÓW BYŁEJ KOMISJI MILLERA, KTÓREMU DONALD TUSK NARZUCIŁ ZADANIE BEZPRAWNEGO, PRZESTĘPCZEGO MATACZENIA W ŚLEDZTWIE, BEZPRAWNEGO WPŁYWANIA NA PROWADZONE ŚLEDZTWO SMOLEŃSKIE, I PODWAŻANIA JEGO DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, WNUCKA ŻOŁDAKA HITLEROWSKIEJ SD, MAJĄ MATACZYĆ, PODWAŻAĆ USTALENIA POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA, OŚMIESZAĆ, ZNIECHĘCAĆ I ZASTRASZAĆ NAOCZNYCH ŚWIADKÓW KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, NIEZALEŻNYCH NAUKOWCÓW, EKSPERTÓW I SPECJALISTÓW CHCĄCYCH POMÓC W POLSKIM ŚLEDZTWIE W USTALENIU PRZYCZYN I USTALENIU WINNYCH KATASTROFY.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, DZIAŁAJĄC Z NIM W PRZESTĘPCZYM BO PRZECIE BEZPRAWNYM POROZUMIENIU, PRZY WYKORZYSTANIU DO TEGO AGEND RZĄDOWYCH I NASZYCH PIENIĘDZY MAJĄ MĄCIĆ POLAKOM W GŁOWACH GŁOSZĄC IŻ CZARNE JEST BIAŁE IŻ TO CO LASEK I JEGO POMAGIERZY SAMI ZCHRZANILI W BYŁEJ KOMISJI MILLERA, TO CO ZOSTAŁO PODWAŻONE I ZAPRZECZONE A W WIELU SZCZEGÓŁACH OŚMIESZONE PRZEZ USTALENIA W ŚLEDZTWIE NACZELNEJ PROKURATURY WOJSKOWEJ TO PRAWDA.

  ANI LASEK ANI JEGO POMAGIERZY NIE BYLI NA MIEJSCU KATASTROFY, NIE BADALI MIEJSCA KATASTROFY, NIE BADALI WRAKU SAMOLOTU, NIE BADALI ORYGINALNYCH DOWODÓW, NIE PRZESŁUCHIWALI ŚWIADKÓW, NIE SĄ NAUKOWCAMI A NA POLECENIE DONALDA TUSKA MAJĄ ZAPRZECZAĆ USTALENIOM POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA PROWADZONEGO PRZEZ NACZELNĄ PROKURATURĘ WOJSKOWĄ, ZGODNIE Z POLSKIMI NORMAMI I WYMOGAMI PROCESOWYMI.

 • siqora

  0

  Słowo ateista zawsze kojarzyło mi się nierozerwalnie z religią, Bogiem...
  co innego słowa wierzyć, nie wierzyć... - pojęcia szersze i ogólniejsze
  wynika z tego, że pis oficjalnie już zatwierdziło religię smoleńską skoro otwarcie mówi o ateistach,
  nie zaś o osobach które NIE WIERZĄ w ich poglądy.

  Skrót pis już nie znaczy prawo i sprawiedliwość, teraz to partia ideologii smoleńskiej

 • xxy_yzz

  0

  Według eksperta lotniczego dr. inż. Stefana Bramskiego, w Smoleńsku prawdopodobnie doszło do zamachu na polskiego prezydenta, który przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na zablokowaniu lotek Tu-154, drugi na eksplozji w kabinie. Według eksperta lotniczego dr. inż. Stefana Bramskiego, w Smoleńsku prawdopodobnie doszło do zamachu na polskiego prezydenta, który przebiegał w dwóch etapach.To samo powiedział prof.z NASA Binięda po zbadaniu to był ZAMACH ! Czemu strzelali i do kogo ? Co ukrywają chachmęcą,niewygodni ludzie giną za to co widzieli i wiedzieli ?

 • zelenyles

  0

  W PIS-ie nikt tym świrom nie wierzy. Myślę że ci którzy nic nie gadają chcą utrzymać pozycję ewentualnie z litości nie chcą robić przykrości Jarowi . PIS czeka na cud zwycięstwa w wyborach i wtedy pewno ścignie wszystkich niedowiarków i niewygodnych z kapownika Macierewicza.

 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  Zorientowali sie, ze CIEMNY LUD TOPNIEJE juz nie wszystko kupuje.Wybory sie zblizaja, trzeba dalej brac pensje od podatnikow.

 • bibumeczek

  Oceniono 2 razy 2

  Idiotyzm jest nabyty z chwilą poczęcia i wyssany z krwią matki . Jest nieuleczalny !!!!!! Podręcznikowym tego przykładem jest ' Antoś Policmajster " !!!!!!!!

 • jan.58

  Oceniono 3 razy 3

  Girzyński wie, że to Kaczyński przyczynił się do katastrofy !

  arturprosty.blogspot.com/2013/04/smolensk-2010-rocznica-ktora-nie.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje