W PiS rośnie ruch oporu wobec Macierewicza. Jest tam 30-40 "smoleńskich ateistów"

19.04.2013 06:18
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Tak otwartej krytyki Antoniego Macierewicza nigdy dotąd w PiS nie było. W partii Jarosława Kaczyńskiego rośnie ruch oporu wobec polityka za wypowiedź o trzech uratowanych w katastrofie smoleńskiej. Część posłów, którzy dotychczas publicznie musieli bronić jego teorii, zbuntowała się - pisze "Rzeczpospolita".
Według szacunków "Rz" w Klubie Parlamentarnym PiS jest ok. 30-40 "smoleńskich ateistów", którzy nie wierzą w głoszoną przez Macierewicza tezę o zamachu. I wypowiadają się coraz bardziej otwarcie. W antymacierewiczowskim ruchu oporu najpoważniejszą grupę stanowi tzw. zakon PC, czyli najbardziej oddani druhowie Kaczyńskiego z jego pierwszej partii (np. Adam Lipiński).

Iskrzy między Kaczyńskim a Macierewiczem?

Dołączają do nich też młodzi, bardziej liberalni posłowie PiS, jak były wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski czy były wiceszef MSWiA Arkadiusz Czartoryski. Wątpi nawet część bywalców mediów ojca Rydzyka - Mariusz Orion-Jędrysek czy inny smoleński adwokat Bartosz Kownacki.

Kaczyński na razie publicznie broni Macierewicza. Ale według rozmówców "Rzeczpospolitej" w ostatnim czasie między nim a szefem sejmowego (składającego się z posłów PiS) zespołu ds. badania katastrofy smoleńskiej kilkakrotnie dochodziło do scysji.

Zobacz także
Komentarze (196)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 344 razy 324

  Może i nie chcą bronić tez Macierewicza (bo to prawie niemożliwe żeby sami idioci byli w pisie) ale zaprzeczyć żaden się nie odważy bo jak się prezes dowie to żegnaj miejsce na listach i trzeba by do uczciwej pracy iść a co oni potrafią oprócz potakiwania wodzusiowi

 • babciamarianna

  Oceniono 244 razy 228

  .

  Nie wierzę aby rozwój "zespołu Macierewicza" został powstrzymany ...... na to nie ma szczepionki ...

  .

 • fakiba

  Oceniono 175 razy 161

  Ruch oporu w psie wobec Macierewicza jest tak tajny że nikt o nim nie wie nawet buntownicy oficjalnie nigdy o nim nie słyszeli a co dopiero prezes

 • jszmelc

  Oceniono 155 razy 145

  Ruch oporu ? A może chodzi o konsylium ?

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 142 razy 122

  Smolensk keep them together. Jak zabraknie pożywki religijnej to PIS stanie się zwykłą zbieraniną. Teraz też jest zbieraniną (pier.dolców), ale niezwykłą. Bez zamachy będzie zwykłą. :)

 • 7rybek

  Oceniono 76 razy 66

  Hahahahahahahaha.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje