USA: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wysłanie Obamie listu z trucizną

18.04.2013 21:58
Zatrzymanie Paula Kevina Curtisa

Zatrzymanie Paula Kevina Curtisa (Fot. Rogelio V. Solis AP)

Paul Kevin Curtis został zatrzymany w środę. Federalni prokuratorzy oskarżyli go o wysłanie listów z silnie trującą rycyną do prezydenta Baracka Obamy i innych polityków oraz o grożenie głowie państwa. Curtis nie przyznaje się do winy.
45-letni Curtis, który został aresztowany w swym domu w miasteczku Corinth, pojawił się przed sądem okręgowym w Oxfordzie po południu i nie przyznał się do winy, twierdząc, że jest bardzo zdziwiony aresztowaniem.

Grozi mu 15 lat więzienia

Jego obrońca Christi R. McCoy powiedziała, że Curtis "utrzymuje w 100 procentach, że tego nie zrobił". Dodała, że zna jego i jego rodzinę i trudno jej uwierzyć w oskarżenia wobec niego. Jeśli Curtisowi zostanie udowodniona wina, grozi mu 15 lat więzienia. Trucizna, która została zidentyfikowana jako rycyna, znajdowała się w trzech listach: do prezydenta Baracka Obamy, republikańskiego senatora Rogera Wickera z Missisipi i do 80-letniej sędzi stanowej Sadie Holland.

Według FBI listy wysłane z datą 8 kwietnia z Memphis w stanie Tennessee zawierały jedynie ośmiolinijkowe posłanie, w tym zdanie: "Możliwe, że teraz zwrócę waszą uwagę, nawet jeśli oznacza to, że ktoś będzie musiał umrzeć". Listy były podpisane przez osobę określającą się jako "KC". "I am KC and I approve this message" - napisał autor listów, nawiązując do popularnego w kampanii wyborczej sformułowania kończącego spoty wyborcze Obamy: "I am Obama and I approve this message".

Curtis miał kłopoty z pracą

Śledczy zapytali w biurze senatora Wickera o ewentualne skojarzenia z tymi inicjałami i tą drogą doszli do Kevina Curtisa.

Według kuzyna Curtis miał kłopoty z pracą i wielokrotnie usiłował bezskutecznie zainteresować swoimi sprawami senatora Wickera i innych polityków. Twierdził, że jego problemy zaczęły się, gdy pracując w latach 1998-2000 w miejscowym szpitalu, "odkrył w chłodni w kostnicy liczne części ciała i organy". FBI twierdzi, że nie ma związku między listami a poniedziałkowym zamachem w Bostonie na mecie maratonu.

Zobacz także
Komentarze (11)
USA: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wysłanie Obamie listu z trucizną
Zaloguj się
 • ulla_lingsztat

  Oceniono 1 raz 1

  W telewizji mówili że wyglądał jak Elvis Presley - więc jednak...

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 6 razy -4

  to najwarzeniejasze ze to byk 45 letni. BARANY IDIOCI!!!!!!!!!!!!!!

 • c47

  Oceniono 2 razy -2

  To teraz: Better call Saul!

 • derp971

  Oceniono 7 razy 1

  Niedowiarków, zapraszam tu:
  www.zerohedge.com/news/2013-04-18/boston-marathon-bombing-fbi-press-conference-live-stream
  Za kilkanaście minut rozpocznie się live stream z konferencji FBI. Zobaczycie na własne oczy, na żywo, spektakl. Tego w TV nie pokażą ani nie napiszą w wyborczej.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 18 razy -4

  Federale wrobili biedaka na potrzeby buracka...

 • derp971

  Oceniono 19 razy -5

  A tym czasem, poza matrixem: emerytowany major generał Childers, napisał list ponaglający sąd, do wyjaśnienia w końcu kwestii świadectwa urodzenia Obamy (proces ciągnie się od daaaaaaawna).

  "Skoro jest obywatelem USA, to dlaczego nie chce pokazać świadectwa urodzenia?".

  List krąży wśród oficerów armii USA, którzy składają pod nim swoje podpisy.

  www.orlytaitzesq.com/wp-content/uploads/2013/04/Letter-from-Major-General-Childers.jpg
  Dalej: oto pozew wystosowany przez m.in zwykłych obywateli i milicje narodowe, przeciwko Obamie i Bidenowi. Lista zarzutów jest miażdżąca (6 zarzutów zdrady):

  www.citizensgrandjury.com/pdf/121101-Citizens%20Grand%20Jury%20Indictment.pdf]http://www.citizensgrandjury.com/pdf/121101-Citizens%20Grand%20Jury%20Indictment.pdf
  A co jeśli teorie spiskowe nie są wcale teoriami? Czy zamach w Bostonie to przypadek? Czy może ostatnie próby upadającego reżimu? Ostatnie próby utrzymania się przy władzy? Wierzycie w tą bajkę w mass mediach?

  Złoto leci na pysk, wszystkie rynki finansowe lecą na pysk. Kłamstwo i przekręt finansowy na globalną skalę (banki centralne i komercyjne, giełdy, HFT, derywaty...), też zaczyna się manifestować: www.marketwatch.com/

  Na 100% wiarygodności listu nie mogę potwierdzić, ale info ze źródła, z którego informacje potwierdziły się w większości przypadków i uważam je za wiarygodne (śledzę od ok roku, głównie są związane z organizacjami weteranów wojennych i narodowych milicji USA [wramsite.com/] - to nie są ludzie biegający z folią aluminiową na głowach, tylko byli żołnierze, od Wietnamu po ostatni Irak, Afganistan).

  PS. W moich innych komentarzach możecie zobaczyć link do anonimowego komentarza na 4chan, w którym osoba przedstawiająca się za pracownika DHS, informowała kim (przedstawiciele niewygodnych grup społecznych) będą zatrzymywane osoby, które będą oskarżone o "zamachy". Póki co 1:0. Czekam na kolejne zatrzymania :D

 • kingstonny

  Oceniono 16 razy 4

  Ach ta chamska i okrutna Hameryka. Podali nazwisko, a buzia biednego chlopca jest pokazywana w amerykanskich mediach. W Polsce, kraju kultury i wyrozumienia, taki okrutny przypadek szargania tozsamoscia oskarzonego by sie NIE wydarzyl.
  Ach ta Hameryka, sloma z butow wylazi.

 • rozterka47

  Oceniono 16 razy -2

  Ameryko może czas zając się sobą.

 • sb_slav

  Oceniono 12 razy -6

  Pewnie on, przy takiej skali inwigilacji obywateli nic się tam nie ukryje.

  Szkoda, że go posadzą, a jego plan nie wypalił, będzie siedział na próżno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje