Seremet: Nikt, kogo przesłuchaliśmy, nie powiedział, że widział żywe osoby po katastrofie

- Nigdy, nigdzie nie natrafiono na ślady osoby, która powiedziała, że widziała jakiekolwiek oznaki życia - zapewniał w ?Kropce nad i? prokurator generalny Andrzej Seremet. Zaapelował też "do wszystkich, którzy formułują tego typu zarzuty, by zakończyli ten makabryczny taniec na grobach ofiar". W ten sposób odniósł się do zarzutów Antoniego Macierewicza.
Kilka dni temu Antoni Macierewicz, który jest szefem parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, oświadczył: - Po blisko trzech latach badań, mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, czy prawdopodobieństwa, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły (katastrofę), są wiarygodne.

Do tych słów odniósł się dzisiaj prokurator generalny. - Chciałem zaapelować, by wszyscy, którzy mówią takie rzeczy, zakończyli ten taniec na grobach ofiar. Mam wrażenie, że sprawy zaszły już za daleko. Nie chodzi tylko o prokuraturę, ale o bliskich ofiar - mówił w TVN24 Seremet.

"Plotka została zdementowana"

- Jestem przekonany, że te materiały, które prokuratura zgromadziła, jednoznacznie wskazują na to, że tego rodzaju plotka, która powstała bezpośrednio po zdarzeniu, została zdementowana i zbadana przez prokuraturę - powiedział.

Seremet przyniósł też do studia część materiałów prokuratury wojskowej, która dotyczyła śledztwa ws. "plotki o trzech osobach, które przeżyły". - Przesłuchano 120 osób, Polaków i Rosjan - podkreślił Seremet. Zacytował także zeznanie Tomasza Turowskiego, byłego ambasadora Polski w Moskwie.

"Jeden z funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na moje pytanie, co się tam dzieje, powiedział mi, że trzy osoby dawały odruchy bezwarunkowe, które mogą przejawiać szczątki ludzkie, nawet po zakończeniu funkcji życiowych (...). Karetki pogotowia zaczęły przewozić szczątki ofiar do miejscowej kostnicy. Po około dwóch godzinach, kiedy zaczęli się pojawiać przedstawiciele polskich mediów, jeden z dziennikarzy powiedział, że trzy osoby przeżyły i Turowski pojechał z nimi do szpitala. Odpowiedziałem, że Turowski to ja i nigdzie nie jeździłem", miał zeznać Turowski.

"Rosjanie chcą, żeby okazano głosy"

Czy rosyjscy kontrolerzy zostaną oskarżeni przez prokuraturę? - pytała prowadząca program. - Tego nie wiem. Warunkiem do takiej czynności byłoby dysponowanie materiałem, na który czekamy - oświadczył Seremet.

Seremet pytany też, czy to prawda, że rosyjska prokuratura chce, by bliscy ofiar ze Smoleńska przesłuchali nagrania z kokpitu tupolewa, potwierdził informację. - Rosjanie chcą, żeby okazano głosy, w szczególności załogi, by rodziny wypowiedziały się, czy rozpoznają głosy. Chodzi o 21 osób - powiedział. - Jestem przekonany, że nie podwoją cierpień bliskich ofiar - dodał.

Na koniec Seremet podkreślił, że nie ma jakichkolwiek przesłanek, by sądzić, że w Smoleńsku doszło do zamachu. - Żaden element, żaden cień, żadna poszlaka nie wskazuje na to, by ktokolwiek przeżył, a także żeby hipoteza wybuchu była możliwa - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (241)
Seremet: Nikt, kogo przesłuchaliśmy, nie powiedział, że widział żywe osoby po katastrofie
Zaloguj się
 • adelaide.o

  Oceniono 2 razy 0

  DLACZEGO SEREMET JAKO PROKURATOR GENERALNY TOLERUJE FAKT, ŻE NA POLECENIE DONALDA TUSKA SKLECONA GRUPA LASKA, BEZPRAWNIE, MANIPULUJE, MATACZY, W POLSKIM NIEZALEŻNYM ŚLEDZTWIE ZNIECHĘCA, STRASZY, OSMIESZA, NAOCZNYCH ŚWIADKÓW KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ I NIEZALEŻNYCH NAUKOWCÓW, EKSPERTÓW, BIEGŁYCH I SPECJALISTÓW ?!!!

  TO NIE SĄ TO TRZECIORZĘDNE ANI DRUGORZĘDNE BŁĘDY.

  POLSKA ZA DONALDA TUSKA NIERZĄDEM I RZĄDEM NIERZĄDU, PEŁNYCH PYCHY IGNORANTÓW I NIUEUDACZNIKÓW, KOLESI Z POWSI I PSL STOI NAD PRZEPAŚCIĄ.

  TYCH MATACZĄCYCH KRĘTACZY LASKA ORAZ JEGO SAMEGO, SŁUGUSÓW PUTINA I TUSKA, POWINNO SIĘ ZAMKNĄĆ ABY NIE MATACZYLI W POLSKIM NIEZALEŻNYM ŚLEDZTWIE, NIE MĄCILI POLAKOM I OPINII ŚWIATOWEJ W GŁOWACH.

  ZESPÓŁ LASKA, PÓŁGŁÓWKA I SŁUGUSA Z ZADARTYM ŁBEM WBREW INSYNUACJOM DONALDA TUSKA I JEGO KOLESIÓW Z RZĄDU POWSI I PSL, NIE JEST ANI ŻADNYM ZESPOŁEM NAUKOWYM ANI ŻADNĄ KOMISJĄ PAŃSTWOWĄ.

  W POLSKIEJ NOMENKLATURZE PRAWNEJ, NAUKOWEJ I PROCESOWEJ TO TWÓR POZAPRAWNY, BEZPRAWNY, POZAPAŃSTWOWY, A UŻYWAJĄC LOGIKII PREMIERA STOSOWANEJ PRZY INNYCH OKAZJACH, WRĘCZ ANTYPAŃSTWOWY I PRZESTĘPCZY BO NIE MA ŻADNEGO PRAWNEGO UMOCOWANIA, JEGO USTALENIA, OPINIE CZY TEZY SĄ NIC NIEWARTE ANI DLA TOCZĄCEGO SIĘ ŚLEDZTWA ANI DLA PRZYSZŁEGO PROCESU SĄDOWEGO.

  WRĘCZ PRZECIWNIE JEST TO NA POLECENIE DONALDA TUSKA SKLECONY NA SIŁĘ ZESPÓŁ CZĘŚCI CZŁONKÓW BYŁEJ KOMISJI MILLERA, KTÓREMU DONALD TUSK NARZUCIŁ ZADANIE BEZPRAWNEGO, PRZESTĘPCZEGO MATACZENIA W ŚLEDZTWIE, BEZPRAWNEGO WPŁYWANIA NA PROWADZONE ŚLEDZTWO SMOLEŃSKIE, I PODWAŻANIA JEGO DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, WNUCKA ŻOŁDAKA HITLEROWSKIEJ SD, MAJĄ MATACZYĆ, PODWAŻAĆ USTALENIA POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA, OŚMIESZAĆ, ZNIECHĘCAĆ I ZASTRASZAĆ NAOCZNYCH ŚWIADKÓW KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, NIEZALEŻNYCH NAUKOWCÓW, EKSPERTÓW I SPECJALISTÓW CHCĄCYCH POMÓC W POLSKIM ŚLEDZTWIE W USTALENIU PRZYCZYN I USTALENIU WINNYCH KATASTROFY.

  LASEK I JEGO POMAGIERZY NA POLECENIE DONALDA TUSKA, DZIAŁAJĄC Z NIM W PRZESTĘPCZYM BO PRZECIE BEZPRAWNYM POROZUMIENIU, PRZY WYKORZYSTANIU DO TEGO AGEND RZĄDOWYCH I NASZYCH PIENIĘDZY MAJĄ MĄCIĆ POLAKOM W GŁOWACH GŁOSZĄC IŻ CZARNE JEST BIAŁE IŻ TO CO LASEK I JEGO POMAGIERZY SAMI ZCHRZANILI W BYŁEJ KOMISJI MILLERA, TO CO ZOSTAŁO PODWAŻONE I ZAPRZECZONE A W WIELU SZCZEGÓŁACH OŚMIESZONE PRZEZ USTALENIA W ŚLEDZTWIE NACZELNEJ PROKURATURY WOJSKOWEJ TO PRAWDA.

  ANI LASEK ANI JEGO POMAGIERZY NIE BYLI NA MIEJSCU KATASTROFY, NIE BADALI MIEJSCA KATASTROFY, NIE BADALI WRAKU SAMOLOTU, NIE BADALI ORYGINALNYCH DOWODÓW, NIE PRZESŁUCHIWALI ŚWIADKÓW, NIE SĄ NAUKOWCAMI A NA POLECENIE DONALDA TUSKA MAJĄ ZAPRZECZAĆ USTALENIOM POLSKIEGO NIEZALEŻNEGO ŚLEDZTWA PROWADZONEGO PRZEZ NACZELNĄ PROKURATURĘ WOJSKOWĄ, ZGODNIE Z POLSKIMI NORMAMI I WYMOGAMI PROCESOWYMI.

 • tja22

  Oceniono 1 raz 1

  Widocznie nie tych przesłuchiwaliście co trzeba, panie prokuratorze generalny.

 • adelaide.o

  Oceniono 5 razy -1

  Kto zna histowię z życia czy uczyli go w dobrej szkole to wie , z historii starożytnej, średniowiecza i późniejszych okresów czy nawet z historii najnoowszej, czy że nikt, żaden z władców w historii świata nie lubił zdrajców, żaden ich ponad potrzebę nie żywił, nawet tych, którzy zdradzali dla niego, jak naprędzej każdy eliminował aby jego zdradzić nie zdążyli ....

  Dlatego gdyby nawet Oli spieszył z pomocą matołowi uważającemu się za cysorza to spieszył się będzie ale w sam raż tyle aby "egzekucji" nie zapobiec ale móc ją obejrzeć, tak jak "spieszą" z pomocą sekretarze stanu wuja Sama aby uratować Palestyńczyków przed czołgami pejsatych ..,. zawsze przyjadą gdy już wszystko rozjechane, wyrównane i pozamiatane...,!

  Mam nadzieję, że pojmujecie przenośnię, przecie u nas kara główna stosowana nie jest a ja nie mam takich krwiożerczych wizji jak Oli, może dlatego, że zamiast ruskiego spirtu wolę naszą, polską śliwowicę !

  Is fecit cui prodest ... !!!

  Niech mi nikt nie wmawia, że śmierć Lecha Kaczyńskiego nie była dla nikogo "korzystna" bo to nieprawda.

  Jakkolwiek szpetnie to brzmi to bezsprzeczne jest, że śmierć prezydenta Kaczyńskiego była bardzo na rękę wielu; przywódcom Rosji bo ułatwiała zrealizowanie ich działań, na rzecz odzyskania wpływów na obszarze dawnego imperium oraz znaczenia w Europie i na świecie, była też na rękę Niemcom i niektórym innym państwom a także niektórym politycznym przeciwnikom w Polsce, z Donaldem Tuskiem i jego kolesiami na czele ...!

  Rządzący Polską kolesie z POWSI i PSL, zdradzili prezydenta, podstawowe interesy Polski, 7 kwietnia 2010 r. a niektorzy z nich na czele z Donaldem Tuskiem już po katastrofie smoleńskiej, zdradzili nie tylko prezydenta ale i swoich przyjaciół, którzy zginęli tragicznie, na posterunku, podczas wykonywania obowiązków, wobec Najukochańszej, Ojczyzny Naszej; w imieniu naszym, w imieniu wszystkich Polaków, uczestnicząc w corocznej, polskiej delegacji państwowej pod przewodnictwem, prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, do Katynia, na groby polskich bohaterów, zamordowanych przez sowiecką policję polityczną NKWD, zdradzili pamięć o nich, poniżali i nadal poniżają ich cześć.

  Zaś wszystkim tym co z głupoty, z niewiedzy czy w złych zamiarach, podstępnie i dla oszukiwania innych, szkalowania fałszywie Polaków, manipulujac faktami, winę za tragedię smoleńską przypisują zmarłemu w niej tragicznie, prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, śp. Lechowi Kaczyńskiemu, twierdząc iż nieproszony niepotrzebnie leciał do Smoleńska zabierając tyle osób, przypominam, że w Polsce chociaż prezydent tytularnie jest głową państwa to ma bardzo ograniczone uprawnienia i nie można ich nawet nazwać władzą.

  W Polsce, prezydent lata samolotami rządowymi, jeżeli rząd Mu takowy na dany lot przydzieli. Nie ma swojego samolotu ani nigdy nie jest nawet faktycznym, dysponentem samolotu, którym leci to znaczy, którym Go transportują.

  W Polsce na codzień rządzi rząd składajacy się z ministrów na czele, z premierem (Prezesem Rady Ministrów).

 • adelaide.o

  Oceniono 4 razy -2

  Leszek Miller, inteligentna i wyjątkowo groźna szuja żmijowata, z rekomendacji zbrodniczej PZPR magister nauk politycznych. w dzieciństwie ministrant, póżniej uświadomiony ideologicznie w młodzieżówce PZPR zwanej - ZMS, awansował błyskawicznie na szefa zarządu zakładowego tej organizacji w Zakładach Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie, później na działacza zbrodniczej PZPR, członk Biura Politycznego KC PZPR (1989–1990), przewodniczącego SdRP (1997–1999), przewodniczącego SLD (1999–2004 i od 2011), premiera (2001 do 2004), przewodniczącego Polskiej Lewicy (2008–2010), i komunistycznego weterana.

  Polacy obserwują wielki spektakl, w którym szystkie te parszywe kreatury licząc na to iż skorzystają z niezadowolenia Polaków rządami rządu nierządu Donalda T., ogłupienie, przejęcie wyborców POWSI, PSL, wszelakiego pedalstwa i tych spod świńskiego ryja, pistoletu i sztucznego penisa strasząc braćmi Kaczyńskimi, z poparciem hrabiego z ruskiej budy i wrogich państwowości polskiej zagranicznych ośrodków propagandy i wojny ideologicznej nie ukrywają tego, iż planują działając wspólnie i w porozumieniu zniszczyć wszelką opozycję, wygrać wybory i przejąć władzę w Polsce !

  Tymczasem współzawodniczą w nagonce na braci Kaczyńskich, na PiS, na miliony Polaków, którzy szanują i czczą pamięć o Lechu Kaczyńskim prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, na związki zawodowe i wszelkie przejawy patriotyzmu i najmniejszego nawet nacjonalizmu.

  Oni akceptują obniżenie rangi uroczystości katyńskich i smoleńskich przez wnucka żołdaka hitlerowswkiego SD i hrabiego z ruskiej budy, akceptują wszystkie

  decyzje Putina, w tym nie wyrażenie zgody na postawienie pomnika w Smoleńsku i niewydanie Polsce wraku polskiego rzadowego Tu-154MLux (101) czarnych skrzynek

  i innych najważniejszych dowodów, wszelkie obelgi Putina wobec Polski i Polaków a nawet wielkie ruskobiałoruskie, manewry wojskowe i gry wojenne ćwiczące

  elementy ataku nuklearnego na Warszawę i Polskę w ogóle, które niejako "za" i w "w imieniu Putina", z poparciem prezydenta Komorowskiegoi "tłumaczą", że to

  normalne bo ruskie mają wojsko a wojsko musi ćwiczyć ...!!!

  Żyję dostatecznie długo na tym świecie, że jestem przekonana, wiem, że gdyby nawet wizja się spełniła to niech wnucek raczej nie liczy na wybawienie
  z opresji, którą mu przecie Oli w tej wizji wyznaczył;

  Oli wie, że Rządzący Polską kolesie z POWSI i PSL, zdradzili prezydenta, podstawowe interesy Polski, 7 kwietnia 2010 r. a niektorzy z nich na czele
  z Donaldem Tuskiem już po katastrofie smoleńskiej, zdradzili nie tylko prezydenta ale i swoich przyjaciół, którzy zginęli tragicznie, na posterunku, podczas wykonywania obowiązków, wobec Najukochańszej, Ojczyzny Naszej; w imieniu naszym, w imieniu wszystkich Polaków, uczestnicząc w corocznej, polskiej delegacji państwowej pod przewodnictwem, prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, do Katynia, na groby polskich bohaterów, zamordowanych przez sowiecką policję polityczną NKWD, zdradzili pamięć o nich, poniżali i nadal poniżają ich cześć.

  10 kwietnia 2010 r. W podejrzanych okolicznościach zginął prezydent RP i wielu przedstawicieli polskiej elity na terenie kraju nam nieprzyjaznego, w którym dokonywane są polityczne zbrodnie, w którym nie szanuje się prawa, które dopuściło się ludobójstwa w Czeczenii i którego premierem był wówczas a prezydentem jest obecnie, były oficer KGB, następcy NKWD, sprawcy wielu zbrodni na Polakach.

 • adelaide.o

  Oceniono 4 razy -2

  Obrzydliwość ! liderzy wszystkich partii poza PiS, walcząc o popularność, walcząc o punkty w sondażach popularności, o poparcie w przyszłych

  wyborach, postawili nie na rywalizację na sposoby., na kryzys, na bezrobocie, na uzdrowienie polskiej gospodarki, na obronę chorych, rencistów i emerytów,

  pracowników ale na jeden temat; na niszczenie braci Kaczyńskich, straszenie nimi Polaków, obrażanie czci i pamięci tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego,

  przyłączyły się do nich takie zgrane zera polityczne jak;

  Palikot - parlamentarzysta spod świńskiego ryja, pistoletu i sztucznego penisa,

  Oli zapamiętany przez Polaków jako amator ruskiego spirtu i wizjoner (którego borowiki otaczały ciasno aby się podczas publicznych wystąpień nie obalił),

  Olin - wyjątkowo inteligentna i parszywa kreatura. Członek prezydium zarządu głównego Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, doktor nauk ekonomicznych. tajny współpracownik wojskowego, Agenturalnego Wywiadu Operacyjnego (1970–1978), aparatczyk Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (1969-1990), w Wydziale Pracy Ideowo-Wychowawczej KC PZPR. szef biura Centralnej Komisji Rewizyjnej PZPR ( Od 1981), I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Białej Podlaskiej (1987–1989), minister – członek Rady Ministrów ds. współpracy ze związkami zawodowymi(1989) W tym samym roku po stronie rządowej uczestniczył w rozmowach okrągłego stołu. W 1990 był jednym z założycieli powstałej na bazie PZPR Socjaldemokracji RP (m.in. zajmował funkcję przewodniczącego tego ugrupowania – od 28 stycznia 1996 do 6 grudnia 1997), w 1999 przystąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1989–1991 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy z ramienia PZPR, następnie do 2005 posła na Sejm I, II, III i IV kadencji wybieranego z listy SLD w okręgu siedleckim. Od maja do lipca 2004 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Marszałek Sejmu II kadencji (1993–1995), Prezes Rady Ministrów (7 marca 1995 do 7 lutego 1996). Ustąpił po oskarżeniu go przez ministra Spraw Wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego (zasiadającego w rządzie z ramienia prezydenta Lecha Wałęsy) o działalność szpiegowską na rzecz Rosji pod pseudonimem "Olin". Od stycznia do kwietnia 2004 zajmował stanowisko wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera. Ponownie został wybrany na urząd Marszałka Sejmu IV kadencji 21 kwietnia 2004 po ustąpieniu Marka Borowskiego. Podał się do dymisji po niekorzystnym dla niego nieprawomocnym wyroku sądu lustracyjnego I instancji. 5 stycznia 2005 Sejm odwołał go z tej funkckcji.

 • adelaide.o

  Oceniono 4 razy -2

  Znam wielu ruskich, zwykłych mieszkańców Smoleńska mam z nimi kontakt i wiem, że RUSKIE WŁADZE KŁAMIĄ - Mieszkańcy SMOLEŃSKA nie mają nic do gadania tu nie

  chodzi o żadne uczczenie ruskich żołnierzy, Putin ma gdzieś stare kości, u ruskich nikomu nigdy na takim czymś nie zależy bo u nich tego mnogo a nie mają

  takiej wrażliwości jak my na te sprawy.

  Liczy się tylko słowo Putina nikt inny nie ma nic do gadania !

  To tylko pozór te kości bo Putin chce dokopać Polakom bo on to bydle !

  JA ROZMAWIAŁAM Z WIELOMA MIESZKAŃCAMI SMOLEŃSKA I ONI NIE MAJĄ NIC PRZECIW POMNIKOWI !

  TO WYMYSŁ TEGO ŚMIECIA PUTINA CHCE DOKOPAĆ POLAKOM ABY RUSKIM TWARDOGŁOWYM KOMUCHOM, RUSKIEJ HOŁOCIE I NACJONALISTOM RUSKIM, GWARDII PUTINA POKAZAĆ, JAKI TO

  ON SILNY, ŻE ON WSZYSTKO MOŻE !

  JAK MYŚLICIE DLACZEGO TEN WRAK JEST TAK STALE DO GÓRY KOŁAMI ? MIESZKAŃCY SMOLEŃSKA POWIEDZIELI MI, ŻE TO OSOBISTY ROZKAZ PUTINA ABY WRAK ZOSTAWIĆ KOŁAMI

  DO GÓRY ABY UPOKORZYĆ POLAKÓW ! BO PUTIN NIE MOŻE ŚCIERPIEĆ, ŻE POLACY KIEDYŚ SETKI LAT TEMU ZDOBYLI MOSKWĘ !

  TO TEN ŚMIEĆ PUTIN NAS STALE UPOKARZA BO IM WRAK JUŻ DAWNO NIEPOTRZENY DO NICZEGO !

 • cob22

  Oceniono 4 razy 2

  Jak dlugo ci zboczency z PIS beda drwili z rodzin ofiar i dalej bezkarnie opowiadali te bajki ?

  Kto w koncu oskarzy Antka, tego aroganckiego gnoja?

 • prof-antoni

  Oceniono 4 razy 0

  ladowanie by zadowolic gen Blasika

 • stan-1

  Oceniono 5 razy 3

  Jak długo jazda na trumnach będzie się odbywała za moje pieniądze pytam?
  Podatnik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX