Zamachy w Bostonie. Prezydent Obama uczcił pamięć ofiar

18.04.2013 19:29
- Odnajdziemy was, pociągniemy was do odpowiedzialności - krzyczał prezydent do sprawców zamachu w Bostonie

- Odnajdziemy was, pociągniemy was do odpowiedzialności - krzyczał prezydent do sprawców zamachu w Bostonie (Fot. BRIAN SNYDER REUTERS)

Barack Obama uczcił w Bostonie pamięć ofiar zamachu bombowego, do którego doszło w poniedziałek na mecie tamtejszego maratonu. 3 osoby zginęły, a ok. 170 zostało rannych. - To był haniebny i tchórzliwy akt. FBI prowadzi śledztwo traktując to, co się stało, jako akt terroryzmu - powiedział prezydent USA.
Prezydent Obama oświadczył dziś, że FBI prowadzi śledztwo w sprawie wybuchów w czasie maratonu w Bostonie, traktując je jako "akt terroryzmu". Dodał, że nie wiadomo, czy przeprowadziła go organizacja terrorystyczna czy indywidualne osoby.

- To był haniebny i tchórzliwy akt. FBI prowadzi śledztwo traktując to, co się stało, jako akt terroryzmu. Zawsze, kiedy w użyciu są bomby kierowane przeciwko niewinnym ludziom, to jest to akt terroryzmu - mówił Obama dzień po wybuchach na mecie maratonu.

"Dowiemy się, kto za tym stoi. Znajdziemy was"

Prezydent zastrzegł, że mamy do czynienia dopiero z początkiem dochodzenia i śledczym zajmie jakiś czas zanim ustalą, co się stało. - Ale dowiemy się, kto zranił naszych obywateli, i pociągniemy te osoby do odpowiedzialności. Znajdziemy was - zapewnił, zwracając się do sprawców.

Poinformował też, że po wybuchach podjęto specjalne środki bezpieczeństwa, by chronić Amerykanów. Jednocześnie wezwał obywateli do wyczulenia i informowania o wszelkich przejawach podejrzanej działalności.

"Ameryka odpowiada na zło współczuciem"

Obama mówił też o wspaniałej, życzliwej i pełnej miłości reakcji Amerykanów na bostońskie wydarzenia. - Amerykanie nie dadzą się sterroryzować - powiedział. Podkreślał, że po wybuchach wielu ludzi pomagało rannym, oddawało krew, niektórzy mieszkańcy Bostonu przyjęli w swych domach ofiary ataku, a studenci medycyny spieszyli do szpitali pomagać przy opiece nad rannymi.

- Jeśli chcecie wiedzieć, kim jesteśmy, czym jest Ameryka i jak odpowiada na zło, to właśnie tak: bezinteresownie, ze współczuciem i bez strachu - powiedział Obama.

W wyniku eksplozji dwóch bomb zginęły trzy osoby, w tym 8-letni chłopiec, a ok. 170 zostało rannych. Tragedia na Maratonie Bostońskim: kluczowe fakty | relacja na żywo | relacje świadków | zdjęcia | poszukiwania sprawców | relacje wideo

Zobacz także
Komentarze (20)
Zamachy w Bostonie. Prezydent Obama uczcił pamięć ofiar
Zaloguj się
 • plorg

  0

  Trochę więcej informacji:
  www.infowars.com/fbi-ignores-men-with-backpacks-at-scene-of-boston-bombings/

 • stachud

  Oceniono 1 raz 1

  A czy bambo znalazł już winnych zabicia 31 niewinnych osób w Afganistanie?

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 2 razy 2

  obama,
  przeciekajacy sza£as jestes,

  Strach,

  trzymac spoleczenstwo w strachu przed obcymi,
  wtedy spoleczenstwo daje ci
  carte blanche.

  Po czterech, pieciu latach dowiesz sie,
  ze to twoje sluzby na twoj rozkaz
  zrobily fireworks,
  zupelnie bez twojej wiedzy.

 • hare-hare

  Oceniono 2 razy -2

  oby tylko zamachowiec nie miał polskich korzeni bo byśmy mieli przesrane (a może i lepiej?)

 • kerimil86

  Oceniono 2 razy 2

  niby prezydent a ma mentalność i odzywki muzinskiego dilera z dzielnicy biedy

 • czastkapierwotna

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe gdzie oni teraz znajda winnych. Moze w Iranie lub Wenezueli. Mysle ze najkorzystniej byloby znalezc winnych w Wenezueli. Jesli zrobil to Amerykanin, z pewnoscia okaze sie chorym psychicznie i majacym trudne dziecinstwo wyobcowanym osobnikiem. Osobiscie w obecnej sytuacji stawiam na Wenezuele, Syrie lub Iran. Z pewnoscia doradcy Obamy stana na wysokosci zadania.

 • jep23

  0

  trochę informacji:

  www.dailymail.co.uk/news/article-2310596/Boston-bombings-latest-FBI-use-phone-records-identify-suspect.html

 • kethy

  Oceniono 3 razy 1

  Pociągnięcie do odpowiedzialności: ustne upomnienie i nagana wzrokowa

 • czarny-cezar2

  Oceniono 6 razy -2

  wstyd i hańba baraku! nie dość żeś bambus to jeszcze żyd i do tego nawołujesz do kapowania na sąsiadów we własnym kraju,sorka w zakłamanej hameryce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje