Zamachy w Bostonie. Prezydent Obama uczcił pamięć ofiar

18.04.2013 19:29
- Odnajdziemy was, pociągniemy was do odpowiedzialności - krzyczał prezydent do sprawców zamachu w Bostonie

- Odnajdziemy was, pociągniemy was do odpowiedzialności - krzyczał prezydent do sprawców zamachu w Bostonie (Fot. BRIAN SNYDER REUTERS)

Barack Obama uczcił w Bostonie pamięć ofiar zamachu bombowego, do którego doszło w poniedziałek na mecie tamtejszego maratonu. 3 osoby zginęły, a ok. 170 zostało rannych. - To był haniebny i tchórzliwy akt. FBI prowadzi śledztwo traktując to, co się stało, jako akt terroryzmu - powiedział prezydent USA.
Prezydent Obama oświadczył dziś, że FBI prowadzi śledztwo w sprawie wybuchów w czasie maratonu w Bostonie, traktując je jako "akt terroryzmu". Dodał, że nie wiadomo, czy przeprowadziła go organizacja terrorystyczna czy indywidualne osoby.

- To był haniebny i tchórzliwy akt. FBI prowadzi śledztwo traktując to, co się stało, jako akt terroryzmu. Zawsze, kiedy w użyciu są bomby kierowane przeciwko niewinnym ludziom, to jest to akt terroryzmu - mówił Obama dzień po wybuchach na mecie maratonu.

"Dowiemy się, kto za tym stoi. Znajdziemy was"

Prezydent zastrzegł, że mamy do czynienia dopiero z początkiem dochodzenia i śledczym zajmie jakiś czas zanim ustalą, co się stało. - Ale dowiemy się, kto zranił naszych obywateli, i pociągniemy te osoby do odpowiedzialności. Znajdziemy was - zapewnił, zwracając się do sprawców.

Poinformował też, że po wybuchach podjęto specjalne środki bezpieczeństwa, by chronić Amerykanów. Jednocześnie wezwał obywateli do wyczulenia i informowania o wszelkich przejawach podejrzanej działalności.

"Ameryka odpowiada na zło współczuciem"

Obama mówił też o wspaniałej, życzliwej i pełnej miłości reakcji Amerykanów na bostońskie wydarzenia. - Amerykanie nie dadzą się sterroryzować - powiedział. Podkreślał, że po wybuchach wielu ludzi pomagało rannym, oddawało krew, niektórzy mieszkańcy Bostonu przyjęli w swych domach ofiary ataku, a studenci medycyny spieszyli do szpitali pomagać przy opiece nad rannymi.

- Jeśli chcecie wiedzieć, kim jesteśmy, czym jest Ameryka i jak odpowiada na zło, to właśnie tak: bezinteresownie, ze współczuciem i bez strachu - powiedział Obama.

W wyniku eksplozji dwóch bomb zginęły trzy osoby, w tym 8-letni chłopiec, a ok. 170 zostało rannych. Tragedia na Maratonie Bostońskim: kluczowe fakty | relacja na żywo | relacje świadków | zdjęcia | poszukiwania sprawców | relacje wideo

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • arbor

  Oceniono 33 razy 9

  W 2010 w Pakistanie miała miejsce powódź, która objęła obszar wielkości połowy Polski. Zginęło kilka tysięcy ludzi. Kilkanaście milionów ludzi straciło domy. Gdyby spytać kogokolwiek w Polsce, czy słyszeli o tym wydarzeniu, wszyscy zrobiliby duże oczy ze zdziwienia. Tymczasem w USA zginęły 3 osoby, a media robią z tego gigantyczną, niemal globalną katastrofę. Koniec świata.

 • derp971

  Oceniono 13 razy 7

  A tym czasem, poza matrixem: emerytowany major generał Childers, napisał list ponaglający sąd, do wyjaśnienia w końcu kwestii świadectwa urodzenia Obamy (proces ciągnie się od daaaaaaawna).

  "Skoro jest obywatelem USA, to dlaczego nie chce pokazać świadectwa urodzenia?".

  List krąży wśród oficerów armii USA, którzy składają pod nim swoje podpisy.
  www.orlytaitzesq.com/wp-content/uploads/2013/04/Letter-from-Major-General-Childers.jpg

  Dalej: oto pozew wystosowany przez m.in zwykłych obywateli i milicje narodowe, przeciwko Obamie, Bushowi, Bidenowi. Lista zarzutów jest miażdżąca:

  www.citizensgrandjury.com/pdf/121101-Citizens%20Grand%20Jury%20Indictment.pdf

  Pytanie do Was, moi drodzy. Czy zamach w Bostonie to przypadek? Czy może ostatnie próby upadającego reżimu? Ostatnie próby utrzymania się przy władzy? Wierzycie w tą bajkę w mass mediach?

  Złoto leci na pysk, wszystkie rynki finansowe lecą na pysk: www.marketwatch.com/

 • kain_brat_abla

  Oceniono 13 razy 7

  "Odnajdziemy was, pociągniemy was do odpowiedzialności" - rozumiem że zabójców amerykańskich marynarzy z USS Liberty też odnajdą i ukarzą.

 • odet_de_chatillon

  Oceniono 11 razy 3

  taaaaaaaaaa "znajdziemy winnych"
  tzn znajdą byle kogo i mediach publicznie ogłoszą, że wielka Ameryka nie zawiodła i "znalazła" winnych
  pozdr.

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 2 razy 2

  obama,
  przeciekajacy sza£as jestes,

  Strach,

  trzymac spoleczenstwo w strachu przed obcymi,
  wtedy spoleczenstwo daje ci
  carte blanche.

  Po czterech, pieciu latach dowiesz sie,
  ze to twoje sluzby na twoj rozkaz
  zrobily fireworks,
  zupelnie bez twojej wiedzy.

 • kerimil86

  Oceniono 2 razy 2

  niby prezydent a ma mentalność i odzywki muzinskiego dilera z dzielnicy biedy

 • popijajac_piwo

  Oceniono 10 razy 2

  Jankeski rząd i media już wiedzą kto to zrobił i go znajdą. To na pewno jakiś miłośnik karabinów, dużych magazynków i przeciwnik pomysłu sprawdzania osób chcących nabyć broń... Ot, widać to było po gębie murzyna, jak go wczoraj Senat w doopę kopnął...

 • stachud

  Oceniono 1 raz 1

  A czy bambo znalazł już winnych zabicia 31 niewinnych osób w Afganistanie?

 • kethy

  Oceniono 3 razy 1

  Pociągnięcie do odpowiedzialności: ustne upomnienie i nagana wzrokowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje