Budował dom za pieniądze na leczenie pacjentów? Zarzuty dla dyrektora szpitala

18.04.2013 16:37

Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Zarzut oszustwa przy zakupie materiałów budowlanych postawiła prokuratura dyrektorowi szpitala w Głogowie Tadeuszowi T. Mężczyzna miał kupić materiały budowlane do swojego domu, płacąc za nie pieniędzmi szpitala. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.
Do przestępstwa miało dojść w lipcu 2012 r., a wartość zakupionych materiałów budowlanych oszacowano na blisko 1,5 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli także zastępca dyrektora Beata R. oraz kierownik działu administracyjnego Helena L. - Podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu. Prokurator zdecydował o niestosowaniu wobec nich żadnych środków zapobiegawczych - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

W czwartek zarząd powiatu głogowskiego, któremu podlega szpital, zdecydował o urlopowaniu dyrektora. - Następnie, po okresie wykorzystania urlopu, zarząd podejmie stosowne kroki, biorąc pod uwagę zawieszenie dyrektora w pełnieniu obowiązków poprzez zwolnienie go z obowiązku świadczenia pracy lub odwołanie z pracy - poinformował rzecznik prasowy starostwa powiatowego Bartłomiej Adamczak.

Wszystkim podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także
Komentarze (44)
Budował dom za pieniądze na leczenie pacjentów? Zarzuty dla dyrektora szpitala
Zaloguj się
 • starszy-65

  0

  Jeżeli to prawda to dyrektor i spółka powinni zostać zwolnieni dyscyplinarnie i dlaczego ten brzydki autor nie napisał czy podejrzany jest lub nie jest lekarzem.

 • kot2ka

  0

  Takie są metody tych białych fartuchów. Takiemu zas..ńcowi zawsze będzie mało i za szpitalne pieniądze chciał jeszcze wybudować sobie wille. !!! Te bydlaki nie mają żadnego hamulca, żeby tylko zaspokoić swoje chore aspiracje !!!!!!

 • cezar85

  0

  tak to bywa kiedy pacjenci nie okazują wdzięczności

 • jan24

  0

  " - Tadeusz Tofel został odsunięty od pełnienia funkcji dyrektora głogowskiego szpitala. Jego obowiązki przejmie wicedyrektorka Beata Rudolf, która choć też usłyszała zarzuty, to władze powiatu nie wyciągają wobec niej żadnych konsekwencji. -" to cytat z portalu miedziowe.pl
  Alleluja i do przodu jak mawia niejaki Ferdynand K.

 • atosatos1

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu prokuratura ośmiesza się. Czy człowiek na takim stanowisku łakomi się na 1500 zł, w dodatku ze wspólnikami?

 • ucago

  Oceniono 2 razy 2

  Półtora tysiąca na budowę szpitala i jeszcze to na trzy kupki podzielili, śmiech na sali.
  weźcie tego prokuratora na prześwietlenie bo to jakaś paranoja. byle sprawa wszczęta, za dwa lata można się przy niej ogrzać nic nie robiąc, a potem będzie następna i tak do emeryturki jakoś się doczłapie, a właściwie doleży.

 • jasio.4

  Oceniono 2 razy 2

  Jak łatwo jest oskarżać! A może lekarz pojechał kupić materiały budowlane, spodobało mu się coś, czego kupienia nie przewidywał i gdy stwierdził, iż brakuje mu pieniędzy dopłacił kartą służbową. Jeżeli stawia się człowieka na stanowisku, to trzeba mieć do niego elementarne zaufanie. Jeżeli było, jak wyżej napisałem, to zapewne szybko spłacił dług wpłacając na służbowe konto. To należało sprawdzić zamiast robić aferę, której koszty sądowe wielokrotnie przewyższą 1500 zł.

 • szymi_mispanda

  Oceniono 1 raz 1

  czasem prokuraturwa musi rzucic jakoms muchem na pozarcie plebsiakom bo inaczej jeszcze by się domyślili kto tu naprawdę kreci lody hehe

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Równie dobrze można powiedzieć, że płacił z pieniędzy na wynagrodzenia pracowników. Pieniądze szpitala to pojemne sformułowanie. Oczywiście to nie Ewa Wójciak i zwolnili złodzieja do domku ze wzgledu na niską szkodliwość czynu;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje