Budował dom za pieniądze na leczenie pacjentów? Zarzuty dla dyrektora szpitala

18.04.2013 16:37
Sąd

Sąd (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Zarzut oszustwa przy zakupie materiałów budowlanych postawiła prokuratura dyrektorowi szpitala w Głogowie Tadeuszowi T. Mężczyzna miał kupić materiały budowlane do swojego domu, płacąc za nie pieniędzmi szpitala. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.
Do przestępstwa miało dojść w lipcu 2012 r., a wartość zakupionych materiałów budowlanych oszacowano na blisko 1,5 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli także zastępca dyrektora Beata R. oraz kierownik działu administracyjnego Helena L. - Podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu. Prokurator zdecydował o niestosowaniu wobec nich żadnych środków zapobiegawczych - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

W czwartek zarząd powiatu głogowskiego, któremu podlega szpital, zdecydował o urlopowaniu dyrektora. - Następnie, po okresie wykorzystania urlopu, zarząd podejmie stosowne kroki, biorąc pod uwagę zawieszenie dyrektora w pełnieniu obowiązków poprzez zwolnienie go z obowiązku świadczenia pracy lub odwołanie z pracy - poinformował rzecznik prasowy starostwa powiatowego Bartłomiej Adamczak.

Wszystkim podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 82 razy 78

  "Do przestępstwa miało dojść w lipcu 2012 r., a wartość zakupionych materiałów oszacowano na blisko 1,5 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli także zastępca dyrektora Beata R. oraz kierownik działu administracyjnego Helena L."
  ====================================================================
  Na tak odpowiedzialnych stanowiskach siedzą ludzie, którzy są w stanie skundlić się dla tak małego zysku. Strach pomyśleć, co są w stanie zrobić za większe sumy np. przy przetargach.

 • junk92508

  Oceniono 91 razy 75

  Pazerny lekarzyna za 1.5tysia dostanie pare lat pierdla w zawiasach...

  A bogaczowi wyprowadzajacemu miliony na Cypr lub do Luksemburga lub politykowi kradnącemu miliardy z emerytur nie stanie sie nic....

 • turpin

  Oceniono 71 razy 71

  '...oczacowano na blisko 1.5 tys zł...'

  Ile????

  To po prostu miara dziadostwa w polskiej słuzbie zdrowia - nawet porządnie zdefraudować nie potrafią...

 • dziadekjam

  Oceniono 51 razy 45

  Z czego tu robić aferę?! On tylko skrócił drogę pieniążków. Do tego ta śmieszna kwota 1500 złotych. Może faktycznie należy mu się te grożące 8 lat pierdla, bo ośmiesza środowisko...

 • demkel

  Oceniono 33 razy 27

  Dla wszystkich plujących tutaj na lekarzy: ww. dyrektor nie jest lekarzem. Można to sprawdzić na stronie szpitala

 • ergosumek

  Oceniono 26 razy 26

  1500 zł, hahahahaha!
  To jest temat na pierwszą stronę?
  Prokuratura czuwa.

 • kalebas

  Oceniono 34 razy 26

  Przecież pacjent i tak prędzej czy później umrze, a tak przynajmniej dyrektor będzie miał dom godny sprawowanej funkcji.

 • iremus

  Oceniono 29 razy 25

  Czegoś tutaj nie rozumiem. Przecież dyrektor wziął sprawy w swoje ręce jak premier przykazał. To co miał robić zakupy z łapówek? A za co miał latać na Szeszele czy Barbados? Poza tym trzeba mieć forsę na wykończenie i wyposażenie domu.

 • razb1947

  Oceniono 30 razy 24

  To nie tylko w Głogowie lecz we wszystkich szpitalach w Polsce dyrektorzy kręcą lody za pieniadze przeznaczone na leczenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje