SLD: Jeśli Tusk nie odwoła Budzanowskiego, poprzemy wotum nieufności

18.04.2013 14:29
Minister skarbu Mikołaj Budzanowski

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rzecznik SLD Dariusz Joński zapowiedział, że jeśli premier Donald Tusk nie odwoła ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, SLD poprze wniosek o wotum nieufności dla niego.
Jak przekonywał Joński na konferencji w Sejmie, "nic niewiedzący Mikołaj Budzanowski" nie powinien pełnić funkcji ministra skarbu z trzech powodów. Pierwszy - jak wyliczał - to sprzedaż zakładów Warmia, w związku z czym klub SLD złożył zawiadomienie do prokuratury. Drugi - to niewłaściwy nadzór nad spółką LOT, a trzeci - "totalna kompromitacja i chaos komunikacyjny wynikający z podpisanego memorandum" gazowego.

- Jeśli premier Tusk nie odwoła Budzanowskiego, klub SLD poprze wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana Mikołaja Budzanowskiego - zapowiedział Joński.

Podkreślił też, że Sojusz chce rozpocząć poważną debatę o polskiej polityce energetycznej, bo brak debaty na ten temat powoduje "chaos komunikacyjny".

"Mamy dość chaosu"

Polityk Sojuszu Wojciech Szewko podkreślił z kolei, że Sojusz proponuje stworzenie jednolitego centrum zarządzania krajową polityką energetyczną, która jest jedną z najważniejszych polityk państwa. - Zarówno branża, jak i partnerzy międzynarodowi, jak i chyba my wszyscy mamy dość chaosu - ocenił.

Według niego potrzebne jest spójne prawo realizujące zobowiązania Unii Europejskiej oraz interes gospodarczy Polski. - Jeżeli to prawo będzie tworzone tak jak w tej chwili, jeżeli prawo energetyczne nie jest w stanie wyjść z Ministerstwa Gospodarki przez trzy lata, to coś jest z tym prawem nie tak - przekonywał.

Wniosek o odwołanie ministra skarbu złożyło we wtorek w Sejmie PiS. Powód to m.in. brak wiedzy polskich władz o podpisaniu między EuRoPol Gazem a Gazpromem memorandum ws. budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa.

Zobacz także
Komentarze (73)
SLD: Jeśli Tusk nie odwoła Budzanowskiego, poprzemy wotum nieufności
Zaloguj się
 • edza4

  0

  Porąbany facet w gumowcach z Samoobrony chce pokazać że on jeszcze coś znaczy i przygotowuje następną hucpę.On powinien z tym charakterem przejść do sekty kaczyńskiego.Oczywiście mowa o czerwonym księciu rodem z PZPR.

 • ziutka333

  0

  SLD poprze pis a my nie poprzemy SLD w wyborach i będzie kwita

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Najważniejsze, ze główne twarze platformerskie mają bobre samopoczucie, biegają do TVN24 i bredzą tam od rzeczy co nawet mogą potwierdzić dzieci z gimnazjum.

 • mamo_ja_chce_leminga

  0

  Bardzo słusznie, ten kabaret nazywany przez media rządem staje się żenujący.

 • 1-mark-adams

  0

  Ze czerwoni to ch.je, wiedziałem , ale żeby zaraz lizać kacze d.py?

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Budzanowski nie wiedział bo mu latami nie trąbili do ucha w tej sprawie...;)
  Jońskiemu trąbili latami kiedy było Powstanie Warszawskie...a on nadal mało wie albo nic tej sprawie;)
  Joński niech poprosi szefa aby się dowiedział dla Budzanowskiego od najlepszego kolegi ...Rywina co w trawie piszczy i w ten sposób się przysłuży Ojczyźnie. W końcu Miller wie kogo spytać o biznesy z Rosjanami;) Grupę trzymającą władzę...oczywiście....

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy 1

  Przed wyborami SLD poprze wszystko co chcecie,PO to PO ,PIS,nie ma problemu,PSL?kochani sojusznicy,Samoobronę? jak w dym,Po wyborach ,episkopat powie Millerowi co dalej.

 • folwark_polski

  Oceniono 3 razy 3

  a co w sprawie nic niewiedzącego Tuska?

 • 1234qwerty

  Oceniono 3 razy 3

  Czy ten Tuskomatołek wie kogo nominuje ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje