Śledczy mają zdjęcia podejrzanych o dokonanie zamachu w Bostonie

17.04.2013 19:36
15 kwietnia 2013 r. Wybuchy na mecie maratonu w Bostonie

15 kwietnia 2013 r. Wybuchy na mecie maratonu w Bostonie (Fot. David L. Ryan AP)

Dwie osoby widziane na zdjęciach niedaleko mety maratonu w Bostonie zaraz przed eksplozją są w kręgu poważnych zainteresowań śledczych - informuje CNN powołując się na swoje źródła. Pojawiła się również wiadomość o zdjęciach osoby, która upuściła czarną torbę niedaleko miejsca, gdzie podczas maratonu wybuchła druga bomba.
Agencja AP pisze, że śledczy mają zdjęcie podejrzanego niosącego, a potem upuszczającego czarną torbę niedaleko miejsca, gdzie podczas maratonu wybuchła druga bomba. Nagranie pochodzi ze sklepu Lord & Taylor. Boston Globe informuje, że są także nagrania tego samego mężczyzny z czarną torbą zrobione przed restauracją Forum na Boylston Street, gdzie wybuchła bomba. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję i FBI, nie potwierdziły się informacje o zidentyfikowaniu podejrzanego.

Telewizja CNN podała z kolei, że śledczy analizują zdjęcia dwóch osób, które widziane były niedaleko mety maratonu w Bostonie zaraz przed eksplozją. Jeden z mężczyzn niósł czarny plecak. Śledczy nie publikują na razie żadnych zdjęć podejrzanych.

Komisarz policji w Bostonie Edward Davies powiedział, że śledczy pracują ciężko i bardzo dużo się dzieje. Nie komentował jednak dokładnie postępów śledztwa. Do tej pory nikogo nie aresztowano.

Wczoraj CNN informowało o aresztowaniu podejrzanego w związku z zamachem w Bostonie powołując się na swoich informatorów. Według tego źródła do zatrzymania doszło dzięki nagraniom z dwóch kamer bezpieczeństwa tuż przed wybuchem. Jednak tych informacji nie potwierdziły inne media. Po kilkudziesięciu minutach i dementi policji CNN wycofała się z tej informacji.

Około północy czasu polskiego gubernator stanu Massachusetts Deval Patrick zapewniał w CNN: - Nie było aresztowania ws. zamachu. Nikt nie został zatrzymany.

Zamachy w Bostonie

Przypomnijmy, że w wyniku dwóch wybuchów na mecie maratonu w Bostonie zginęły co najmniej trzy osoby - w tym 8-letnie dziecko, a około 180 osób zostało rannych. Kilkanaście osób jest w stanie krytycznym; wiele straciło nogi lub ręce. Według najnowszych informacji ze szpitali w Bostonie wypisano 103 ze 178 osób. 13 rannych nadal jest w stanie krytycznym.

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział użycie wszelkich możliwych środków w celu znalezienia sprawców zamachu. W poniedziałkowym wystąpieniu powstrzymał się od użycia sformułowania "atak terrorystyczny". Anonimowe źródła w Białym Domu przyznały, że sprawa jest traktowana jako akt terroru.Tragedia na Maratonie Bostońskim: kluczowe fakty | relacja na żywo | relacje świadków | zdjęcia | relacje wideo

Zobacz także
Komentarze (104)
Zaloguj się
 • kontodokom

  Oceniono 53 razy 43

  Macie i nie dziękujcie. Sprawcy dawno wykryci. Zezwalam na publikacje ale tylko pod warunkiem podania skąd pochodzi.
  imgur.com/a/sUrnA

 • yani-51

  Oceniono 103 razy 21

  CYT-1..Zatrzymano podejrzanego o zamachy w Bostonie
  CYT-2..Nie komentował jednak dokładnie postępów śledztwa. Do tej pory nikogo nie aresztowano.

  TO SIE W KONCU ZDECYDUJCIE ...
  czy zatrzymano kogos czy n i e...co za tuman pisze te artykuly????

 • ciotka_ltd

  Oceniono 20 razy 6

  @kola

  Bo Agora ma zasrany refleks - oni nadaja ciagle jeszcze newsy sprzed dementi. icaly czas mowie, ze szkoda czasu na szukanie wiesci ze swiata na tym portalu. Z kraju zreszta tez nie.;)

 • jasiuapud

  Oceniono 10 razy 4

  ............tym niemniej, zanotowano pewne uspokojenie w Korei Północnej..........

 • stdye

  Oceniono 5 razy 3

  doszło do aresztowania zatrzymanego -- :-DDDD

 • pulkownica

  Oceniono 3 razy 3

  Szybka reakcja policji.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  @kola
  beta.congress.gov/bill/113th-congress/senate-resolution/65/text
  Matko i córko. Rezolucja Kongresu ma moc prawną porównywalną z uchwałą polskiego Sejmu - czyli żadną.
  Moje lewicowe przyjaciele - przyja-cielątka raczej - piszcie do rzeczy, a nie otwieracie szafę i smarujecie do rzeczy. Robicie taki sam syf jak guru P.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje