Były PR-owiec Leppera zatrudniony przez SLD. "Potrzebny nowy powiew nowych inicjatyw"

17.04.2013 15:40
Piotr Tymochowicz

Piotr Tymochowicz (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

SLD nawiązało współpracę ze specjalistą od wizerunku Piotrem Tymochowiczem, który wcześniej doradzał m.in. Andrzejowi Lepperowi i Januszowi Palikotowi. Tymochowicz wyjaśniał dzisiaj, jakimi projektami zajmie się razem z Sojuszem oraz... apelował do Palikota, by ten pokazał zaświadczenia o odbytej terapii antyalkoholowej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Tymochowicz spotkał się dzisiaj w Sejmie z szefem SLD Leszkiem Millerem. - Rozpoczynamy z Piotrem Tymochowiczem ścisłą współpracę - pod hasłem "nowego otwarcia" chcemy zachęcić środowiska oraz ludzi, którzy stali obok SLD, którzy nigdy się nie angażowali w projekty polityczne, by przystąpili do nas - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

SLD ma w planach - przy wsparciu Tymochowicza - realizację kilku inicjatyw. Pierwszą z nich ma być "Kuźnia liderów", która ruszy już w maju. - "Kuźnia liderów" to przede wszystkim nowa nadzieja i nowe otwarcie na szereg nowych kręgów dla ludzi, którzy już czują i wiedzą, ale i dla tych, którzy nie wiedzą, że mają serce po lewej stronie - mówił Tymochowicz.

"Będzie wyławiać tych, którzy są najzdolniejsi, najbardziej perspektywiczni"

Tymochowicz wyjaśnił, że chodzi o pokazanie, że można "coś zrobić dla młodych, ambitnych ludzi". - Może nawet niekoniecznie tylko młodych, ale tych, którzy lokalnie chcą coś osiągnąć czy chcą mieć realny wpływ na rzeczywistość. A kto może mieć realny wpływ na rzeczywistość? Oczywiście liderzy - zaznaczył nowy ekspert Sojuszu.

W jego ocenie "prawdziwa lewica" jest po stronie SLD. - Tutaj nie ma żadnych gier, pozorów, żadnej walki personalnej - powiedział Tymochowicz. Jego zdaniem jednak SLD potrzebny jest "nowy powiew nowych inicjatyw, nowych nadziei".

Kuźnia ma również zajmować się headhuntingiem. - Będzie wyławiać tych, którzy są najzdolniejsi, najbardziej perspektywiczni, a niekoniecznie ci znani, którzy byli prezydentem Polski, którzy się zasłużyli w szeregach partyjnych. To jest inicjatywa dla wszystkich, którzy chcą jednego - chcą mieć realny wpływ na polską rzeczywistość - podkreślił Tymochowicz.

Tymochowicz do Palikota: Pokaż zaświadczenie zdrowotne Kwaśniewskiego

Specjalista zwrócił się też do Janusza Palikota, by pokazał zaświadczenia zdrowotne współpracującego z nim w ramach projektu Europa Plus byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - Drogi Januszu, mam do ciebie apel: bądź konsekwentny. Jeżeli pokazywałeś małpki prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to pokaż teraz zaświadczenia na temat odbytej terapii antyalkoholowej prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - powiedział Tymochowicz.

Jak podkreślił, ludzie powinni być transparentni. - Lider musi być jak żona Cezara, musi być poza wszelkim podejrzeniem - zaznaczył ekspert.

Zaapelował też, by Kwaśniewski pokazał rozliczenia finansowe. - Zawsze narzekał na to, że emerytura prezydencka jest bardzo niska, że w zasadzie na nic nie ma pieniędzy, więc powinien okazać się transparentny - uważa Tymochowicz.

Twórca wizerunku, doradca, "sensacyjny transfer" Palikota

Tymochowicz w latach 90. był doradcą m.in. szefa AWS Mariana Krzaklewskiego. Przed wyborami w 2001 był także twórcą wizerunku Andrzeja Leppera. Współpracował również ze Stanisławem Tymińskim, kandydatem na prezydenta Polski (w 1990 i 2005). W styczniu 2011 roku Janusz Palikot zapowiedział "sensacyjny transfer" do swego Ruchu, media wskazywały na Ryszarda Kalisza; Palikot jako nowy nabytek RP przedstawił Tymochowicza.

Latem zeszłego roku drogi Palikota i Tymochowicza się rozeszły. Ekspert mówił, że jest rozczarowany liderem RP, ponieważ ten "obrał złą drogę, zarówno jeśli chodzi o strategię polityczną, jak i podejście do ludzi". Już wtedy informował, że będzie współpracował z SLD.

Zobacz także
Komentarze (89)
Były PR-owiec Leppera zatrudniony przez SLD. "Potrzebny nowy powiew nowych inicjatyw"
Zaloguj się
 • jozek46

  0

  Znającszczegóły chcę powiedzieć ,że to Lepper wypromował Tymochowicza,a ten w dowód wdzięczności istotnie pomógł rozwalić Samoobronę. Kto tego nie wie niech mu płaci i to zrozumie jak bedzie za późno!!!Przypominam Millerowi powiedzonko :"jak Bóg ma kogoś ukarać ,to mu rozum odejmuje",aby to dla Millera nie było to!!!

 • masta_of_dizasta

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak wreszcie "specjaliści" od rządzenia krajem zajęli się POTRZEBNYMI sprawami, robiąc uczciwie to co powinni, nie marnując naszych pieniędzy płynących do nich strumieniami z wszelkiej maści podatków, zamiast ukrywać całą swoją IGNORANCJĘ pod płaszczykiem jakiegoś tam pstrokatego wizerunku?

 • zyks

  0

  Dobra, Tymochowicz, dobry ruch na początek ! Palikot: dawaj zaświadczenie Alka, ze już wyleczony z filipinki i jego rozliczenie finansowe ! A potem będziemy gadać o europie+ i innych ciekawych tematach ...

 • marian232

  0

  dlaczego ten śmieć dotyka prezydenta kwaśniewskiego
  niech wyprostuje lepiej swoje życie rodzinne

 • aloese

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo się cieszę z decyzji Piotra Tymochowicza. Z serca i rozumu popieram.

 • jackie53

  Oceniono 3 razy -1

  Drodzy Państwo!
  W związku z zatrudnieniem Piotra Ikonowicza jako doradcę od wizerunku SLD ogłaszam uroczyście, że partia ta przestała istnieć. Sztandar WYPROWADZIĆ!

 • tatun44

  Oceniono 2 razy -2

  Buahahaha Millerowi już nic nie pomoże jest dno i skończy na dnie

 • free_rodnick

  0

  Znaczy już się z Palikotem nie kochają..?
  Tak było.Palikot zapowiadał,że lada chwila do jego Ruchu,wejdzie super duper agent Cooper,megagwiazda,coś jak Michael Jackson tylko lepiej...i zaprosił Tymochowicza.
  Widać mocno się nie dogadali,skoro mu teraz Tymochowicz 'drogojanuszuje'.

 • cleryka

  Oceniono 3 razy -1

  Zaproponował juz nowe korale dla p.prof.Senyszyn?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje