Komisja etyki ukarała Palikota naganą za słowa o Kopacz i Nowickiej

17.04.2013 13:40
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Komisja etyki poselskiej ukarała szefa RP Janusza Palikota karą nagany za jego słowa pod adresem marszałek Sejmu Ewy Kopacz i wicemarszałek Wandy Nowickiej - poinformowała szefowa komisji Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Wnioski o ukaranie Palikota złożyła pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, a także kluby PO i SLD.
W lutym, po nieudanej próbie odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, Palikot mówił, że marszałek Ewa Kopacz "przygotowała gwałt polityczny", którego sprawcami byli Donald Tusk i Leszek Miller. Palikot powiedział również: "być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który się do takiej roboty nadaje".Kidawa-Błońska poinformowała, że szef Ruchu Palikota ma 14 dni na odwołanie się od decyzji komisji do Prezydium Sejmu. To już szósta kara nagany dla Palikota w tej kadencji Sejmu.

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • maxnowak

  Oceniono 178 razy 130

  Ogólnie mogą mu skoczyć na plecy. Kidawa-Błońska broni dwie chytre baby z sejmu. Pogratulować.

 • dejtrejder

  Oceniono 153 razy 115

  Ważne, że chytre babska sejmowe wzięły premie! To nic, że oddały pod publiczkę. Następnym razem tak zakamuflują podwyżki, premie i inne wszelakie bonusy i apanaże, że opinia publiczna się nie dowie. A Kuchciński to już w ogóle przesadził, szkoda pisać o tym "kimś"

 • haen2010

  Oceniono 136 razy 108

  Złodziejstwo sejmowe oburzone za prawdę o sobie i swoich łajdactwach - to jedyny komentarz.

 • exhajer1

  Oceniono 126 razy 100

  O to, to ! Nagana za "brzydkie słowa" - tak trzymać! A haniebne czyny są cacy - należy się premia, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. W końcu podatnik nie świnia i wszystko zniesie.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 175 razy 89

  Ruch Palikota jest celowo marginalizowany w mediach, media wmawiaja Polakom że istnieja tylko dwie warte poparcia partie -- partie kolesi..kaczora i donalda...umówili się ze raz rządzi jeden a raz drugi i tak do usr...śmierci. Przed kamerami sie kłóca a poza kamerami sa kumplami styropianowe dziadki...

 • jamcijest44

  Oceniono 97 razy 87

  O, i za to należy się wysoka kara, a nie tam za jakieś "fikcyjne" nawoływanie do rozstrzeliwania dziennikarzy, które jakże słusznie prokuratura uznała za całkiem nieszkodliwe. Za to Palikot - to ho ho, pełną gębą uprawia mowę nienawiści. Jeśli więc jakiś Braun, Hofman czy inny "prawdziwy Polak" albo "genetyczny patriota" (o czym zaświadczać mogą choćby ich rdzennie polskie nazwiska) znowu coś chlapnie o rozstrzeliwaniu czy wieszaniu na gałęzi - zrozummy chłopaków, boć przecie nie idzie zdzierżyć, kiedy wszędy wokół tyle mowy nienawiści, zupełnie przez nich nie zawinionej...

 • dzakarta

  Oceniono 106 razy 84

  Brawo Palikot! Brawo Ruch Palikota!
  Precz z dwulicową Kopacz, precz z obłudną Nowicką !

 • marcin1956

  Oceniono 113 razy 83

  Jakoś nie słychać o karach dla jarkacza, Hoffmana, maciory, pawłowicz czy niesioła (celowo z małej litery) i innych, którzy obrażają wszystkich wokół używając daleko bardziej wulgarnych, chamskich i kłamliwych słów.
  Palikot jest wygodnym chłopcem do bicia a jednocześnie potencjalnie niebezpiecznym przeciwnikiem, którego trzeba tępić jak tylko się da. Nie daj Bóg, by doszedł do władzy i do tego jeszcze zrealizował swoje programowe obietnice - skończą się tłuste czasy dla krewnych i znajomych a na dodatek krowy przestaną być święte (czy to w koloratkach czy w togach).

 • mow_mi_stefan

  Oceniono 77 razy 67

  Od kiedy Tusk namaścił Millera, jedynym złem jest Palikot.
  A Niesiołowski czy Macierewicz? Co im się należy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane