Komisja etyki ukarała Palikota naganą za słowa o Kopacz i Nowickiej

17.04.2013 13:40
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Komisja etyki poselskiej ukarała szefa RP Janusza Palikota karą nagany za jego słowa pod adresem marszałek Sejmu Ewy Kopacz i wicemarszałek Wandy Nowickiej - poinformowała szefowa komisji Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Wnioski o ukaranie Palikota złożyła pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, a także kluby PO i SLD.
W lutym, po nieudanej próbie odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, Palikot mówił, że marszałek Ewa Kopacz "przygotowała gwałt polityczny", którego sprawcami byli Donald Tusk i Leszek Miller. Palikot powiedział również: "być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który się do takiej roboty nadaje".Kidawa-Błońska poinformowała, że szef Ruchu Palikota ma 14 dni na odwołanie się od decyzji komisji do Prezydium Sejmu. To już szósta kara nagany dla Palikota w tej kadencji Sejmu.

Zobacz także
Komentarze (86)
Komisja etyki ukarała Palikota naganą za słowa o Kopacz i Nowickiej
Zaloguj się
 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby takie chamstwo wykazał , któryś z polityków PiS-u to pewnie dostałby naganę i pół miliona kary finansowej.

 • jab-77

  0

  Od czasu kiedy zakupił wiadomo co, za wiadomo co, to ja p.Janusza nawet lubię. Zresztą polityka w Polsce to w sumie bardzo fajny i łatwy biznes, tylko trzeba mieć łeb jak Palikot, Rydz i cała reszta ferajny.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1 raz -1

  Wyście z tym Palikotem to się na te świńskie łby pozamieniali plus fiutki od Rabczewskiej. Platfusy i Kaczątka coś chociaż wspominają o gospodarce. Tu ani słowa - Biedroń, którego geje nie znoszą, bo nie znoszą powyginanych ciot. Nowicka - wzięła premię. No wzięła, jak inni. Rozenek - który u mnie stracił za te bajki o zagrożeniu atakami na Najjaśniejszą.

  Kto - patrzący na scenę polityczną w tym kraju od pewnego czasu i to rozsądnie, bez emocji i bez sondaży - jeszcze wierzy w zwycięstwo Palikota? Ja akurat głosuję na konkretnych ludzi z moego okręgu, widzę co robią, czego nie robią i mi barwy partyjne zwisają. Ale głosowanie na Palikociarnie, gdy tam są tacy sami dorobkiewicze polityczni jak w innych partiach? I dorabianie do tego ideologii - walka o wolność, demokrację?
  Kfa, dla gimboli może. Normalni ludzie, którzy używają zwojów, nie patrzą na to, co da legalizacja maryśki, związki partnerskie - patrzą na to, co im potencjalny rząd jest w stanie zaoferować. A rząd Palikota nie ma do zaoferowania nic - poza hasłami światopoglądowymi, które są słuszne. Ale to jest tak kijowo rozgrywane, że nawet mnie zniechęca.

 • malutkipistolecik

  Oceniono 7 razy 3

  Palikot odstaje poziomem od legendarnej głupoty polaczków i jest remedium na zmowę zabetonowanego układu, który za to go nienawidzi. Ramen.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 3 razy 3

  Dostał naganę, bo wg tych bab nadaje się do takiej roboty?

 • bajubajubaju

  Oceniono 6 razy 6

  Kopacz - to wiadomo,że "wiecznie poszkodowana", ale Nowicka bardzo mnie rozczarowuje. Miałam o niej lepszą opinię.

 • life.form

  Oceniono 8 razy 8

  Kara nagany za prawdę. Im więcej takich kar, tym więcej wyborców zaglosuje na Palikota. Bój się, zlodziejska elitko....

 • do100jnik

  Oceniono 2 razy 2

  a wiecie co poseł JP!! robi na to? pozostawię wam tę zagadkę do samodzielnego rozwiązania :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje