Czempiński: Gdyby w Smoleńsku był zamach, nie dałoby się tego ukryć

17.04.2013 09:48
- W dzisiejszym świecie nie dałoby się tego ukryć. Nie ma takiej możliwości, nie przy tego typu technice i zasobach, jakie posiadają bardzo zaawansowane służby NATO - powiedział na antenie Radia ZET gen. Gromosław Czempiński. Były szef UOP skomentował w ten sposób sugestie, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. - Sama myśl oznaczałaby koniec możliwości funkcjonowania Rosji w świecie - dodał.
W ocenie Gromosława Czempińskiego teoria, że katastrofa smoleńska była spowodowana zamachem zaplanowanym przez Rosję, nie ma sensu. Generał zauważył, że taka intryga nie mogłaby zostać ukryta. Były szef Urzędu Ochrony Państwa podkreślił, że raz na jakiś czas "ze służb rosyjskich, i nie tylko ze służb, bo także z administracji, ktoś ucieka na Zachód. Nie dałoby się tego zachować w tajemnicy".

- Nie dałoby się tego ukryć. Sama próba myślenia, próba myślenia o tego typu przedsięwzięciu oznaczałaby, że Putin musiałby upaść - powiedział Czempiński w rozmowie z Moniką Olejnik. - Nie ma dzisiaj rzeczy, do których nie da się dotrzeć. To jest jak z WikiLeaks. Śledztwo w sprawie więzień CIA wzięło się z tego, że jeden z oficerów obrażony na resztę swojej organizacji zaczął mówić - zaznaczył.

Przy okazji obchodów 3. rocznicy katastrofy zespół parlamentarny kierowany przez Antoniego Macierewicza przedstawił kolejny raport z prac - "Raport smoleński - stan badań". Powtórzył w nim tezę o wybuchach, jako najbardziej prawdopodobnej przyczynie wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.

Zobacz także
Komentarze (338)
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 603 razy 421

  To nie ma nic do rzeczy czy "zamach" byłby do wykrycia czy nie.
  Śp. był nic nieznaczącą MARIONETKĄ na którą szkoda byłoby zużyć gram trotylu.
  Prezydent RP , zgodnie z Konstytucją, pozbawiony jest jakiejkolwiek władzy wykonawczej/ poza rozdawaniem medali, więc po co kogoś takiego zabijać??
  Nie potrzeba zapewnień Pana Czempińskiego, że nie było zamachu. POCZĄTKUJĄCY adept kryminalistyki jest w stanie to stwierdzić po godzinie oględzin wraku.
  PS
  ŻĄDAM odpowiedzi na FUNDAMENTALNE pytanie:
  Czy Śp. miał zgodę Pana Min. Sikorskiego na OFICJALNY wyjazd do Katynia??
  Jeżeli nie / tak jak do Brukseli czy Gruzji/ to był to PRYWATNY wypad Śp. za który Rząd RP nie ponosi żadnej odpowiedzialności !!!!!

 • chi_neng1

  Oceniono 330 razy 252

  Panie Czempinski

  Nie da sie ukryc, ze w Smolensku byl zamach Kanczynskich na wygrane wybory !

  I zgodnie z obietnica, dotrzymuje slowa :

  ROD KACZYNSKICH I KANCELARIA PREZYDENTA LECHA KACZYNSKIEGO SA ODPOWIEDZIALNI ZA ZORGANIZOWANIE TEJ WYCIECZKI ( BEZ ZAPROSZENIA PRZEZ NAJWYZSZE WLADZE INNEGO PANSTWA !!!) , WYCIECZKI, KTOREJ CELEM BYLO ZDOBYCIE GLOSOW WYBORCZYCH, A KTORA ZAKONCZYLA SIE KATASTROFA !

  Dubium sapientiae initium .

  Cogito ergo sum !

 • fakiba

  Oceniono 299 razy 235

  Macierewicz z zespołem teraz powie że ten zamach przeprowadziły służby z zemsty za likwidację i to miał być zamach na niego ale przebiegły Antoś pojechał pociągiem a nie poleciał samolotem

 • chemik49

  Oceniono 255 razy 181

  Wreszcie wyważona i mądra opinia! Panie Gromosławie, szacunek dla Pana, może ten biedny kraj wykorzysta jeszcze kiedyś Pana umiejętności! Pozdrowienia z Poznania!

 • 31.februarius

  Oceniono 180 razy 144

  Antoni! An-to-ni!
  Niech no Antoni wytłumaczy temu panu, że się myli, a potem niech nakryje do obiadu, na tarasie.

 • grymas50

  Oceniono 179 razy 133

  " Sama myśl oznaczałaby koniec możliwości funkcjonowania Rosji w świecie - dodał."
  Stwierdzenie to winno zamknać sprawę, a Antosia odstawić do ...... . I tu pełna dowolność.

 • jankbh

  Oceniono 257 razy 133

  Brak śladów pozostawionych przez zamachowców świadczy tylko o ich nadzwyczajnej perfidii i sam w sobie jest dowodem na zamach.

 • turpin

  Oceniono 137 razy 113

  Nie da się zamachu ukryć, i dokładnie dlatego właśnie został wykryty przez naszych prawie najlepszych naukowców i prawie zawodowych wywiadowców.

  Przecież to proste, jak smoleńska brzoza.

  Nie ma to Generał trzech dych na Raport Macierewicza?

 • sirseb

  Oceniono 40 razy 24

  1. terrain ahead! PULL UP!

  2. wosztyl: "mozecie sprobowac"

  3. kazana: "nie ma jeszcze decyzji..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje