Poseł Paweł Suski: "To nie ja kierowałem tym autem"

17.04.2013 09:38
Paweł Suski

Paweł Suski (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Poseł PO Paweł Suski najpierw przyznał się do złamania przepisów ruchu drogowego, a po kilku miesiącach zaprzeczył swoim słowom i odmówił zrzeczenia się immunitetu. - Mandat przyjąłem w biegu, ale to nie ja kierowałem tym autem. W tym czasie byłem na festiwalu piosenki włoskiej w Wyrzysku La Scarpa Italiana - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl.
Radio RMF podało dziś, że Paweł Suski został sfotografowany przez radar drogowy w okolicach Radomia 7 lipca 2012 r., kiedy jechał 139 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Mandat za takie wykroczenie to 500 zł i 10 punktów karnych.

Według RMF FM poseł kręci coś z mandatem, bo cztery miesiące po zdarzeniu w piśmie do głównego inspektora transportu drogowego przyznał się do prowadzenia Mercedesa ML. Wtedy usprawiedliwiał się wykonywaniem mandatu posła, a obecnie zaprzecza, że w ogóle kierował tym autem.

"Byłem wtedy na festiwalu"

Kiedy jednak marszałek Sejmu Ewa Kopacz, do której trafiła sprawa mandatu Suskiego, poprosiła posła o odniesienie się do zarzutów, ten zmienił relację ze zdarzenia. Twierdził, że to nie on prowadził samochód i że sprzedał auto dwa miesiące przed tym, jak doszło do wykroczenia. Na dowód załączył do dokumentu fakturę sprzedaży i oświadczenie właściciela firmy, która kupiła samochód.

- To nie ja kierowałem tym autem. Zostało ono sprzedane niespełna dwa miesiące wcześniej. W dniu popełnienia wykroczenia byłem w Wyrzysku na festiwalu La Scarpa Italiana, czyli nie mogłem być pod Radomiem. Spędziłem tam zresztą trzy dni z senatorem Augustynem i burmistrzem Wyrzyska. Może potwierdzić to co najmniej kilkaset osób - twierdzi w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Na dowód swej prawdomówności przesłał nam link do galerii zdjęć z festiwalu, na których, jak twierdzi się znajduje.

"Mandat przyjąłem w biegu"

Według posła sprzedany samochód był leasingowny, w tym samym systemie zakupił też następne auto, zresztą tej samej marki - Mercedes ML. - Ktoś, kto kupił ten samochód jechał zdecydowanie za szybko - mówi poseł Suski.

Skąd zatem pomyłka? - Przyznaję, że w piśmie do głównego inspektora transportu drogowego nie zweryfikowałem dokładnie sprawy i nie zauważyłem, że to nie jest mój numer rejestracyjny, a marka samochodu była taka sama. Wtedy nie zastanawiałem się, tylko w biegu przyjąłem ten mandat. Dopiero później dotarło do mnie, że przecież w tym czasie to już nie było moje auto - tłumaczy nam poseł Suski.

Na usprawiedliwienie błędu dodaje, że mógł się pomylić tym bardziej, że już nowym autem popełnił inne wykroczenie w tym samym miesiącu, dokładnie 27 lipca 2012.

Sprawę ma wyjaśnić komisja regulaminowa Sejmu.

Zobacz także
Komentarze (155)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 405 razy 395

  Sprawa z pozoru skomplikowana, ale porządna nadzwyczajna komisja senacko-sejmowa, w dwa-trzy lata by to na luzie wyjaśniła.
  Trzeba tylko chcieć, no!

 • sur

  Oceniono 108 razy 94

  a to poseł nie wie, że po sprzedaży idzie się do wydziału komunikacji i składa się oświadczenie o sprzedaży wozu ? czyli zdejmuje rejestrację z siebie.

 • t0maszek44

  Oceniono 105 razy 81

  Jak złapią cię za rękę mów, że to nie twoja. Widać poseł zna to powiedzenie

 • vomitorium1

  Oceniono 113 razy 79

  ”Poseł PO Paweł Suski najpierw przyznał się do złamania przepisów ruchu drogowego. Jednak po kilku miesiącach zaprzeczył swoim słowom ... ”
  no i co ?
  (po pijanemu
  nie takie rzeczy
  człowiek opowiada)

 • panjegoziom

  Oceniono 100 razy 70

  Tak bardzo szkoda mu 500zł na mandat, że kombinuje z jakimiś lewymi fakturami.

 • yani-51

  Oceniono 72 razy 66

  Poslowie obojetnie jakiej parti,czy ktos wam kiedys wytlumaczy co znaczy miec....

  honor....

 • aj-ti-aj

  Oceniono 55 razy 51

  Brawo panie pośle. Dajesz pan przykład milionom rodaków jak tu kręcić :)

 • penible4

  Oceniono 49 razy 45

  oczywiście, że to samochód kierował posłem!
  samochody to coraz bardziej inteligentne maszyny:-)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 48 razy 44

  A wy się, gUpieloki, spodziewacie po polityku honorowego zachowania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje