Poseł Paweł Suski: "To nie ja kierowałem tym autem"

Paweł Suski

Paweł Suski (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Poseł PO Paweł Suski najpierw przyznał się do złamania przepisów ruchu drogowego, a po kilku miesiącach zaprzeczył swoim słowom i odmówił zrzeczenia się immunitetu. - Mandat przyjąłem w biegu, ale to nie ja kierowałem tym autem. W tym czasie byłem na festiwalu piosenki włoskiej w Wyrzysku La Scarpa Italiana - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl.
Radio RMF podało dziś, że Paweł Suski został sfotografowany przez radar drogowy w okolicach Radomia 7 lipca 2012 r., kiedy jechał 139 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Mandat za takie wykroczenie to 500 zł i 10 punktów karnych.

Według RMF FM poseł kręci coś z mandatem, bo cztery miesiące po zdarzeniu w piśmie do głównego inspektora transportu drogowego przyznał się do prowadzenia Mercedesa ML. Wtedy usprawiedliwiał się wykonywaniem mandatu posła, a obecnie zaprzecza, że w ogóle kierował tym autem.

"Byłem wtedy na festiwalu"

Kiedy jednak marszałek Sejmu Ewa Kopacz, do której trafiła sprawa mandatu Suskiego, poprosiła posła o odniesienie się do zarzutów, ten zmienił relację ze zdarzenia. Twierdził, że to nie on prowadził samochód i że sprzedał auto dwa miesiące przed tym, jak doszło do wykroczenia. Na dowód załączył do dokumentu fakturę sprzedaży i oświadczenie właściciela firmy, która kupiła samochód.

- To nie ja kierowałem tym autem. Zostało ono sprzedane niespełna dwa miesiące wcześniej. W dniu popełnienia wykroczenia byłem w Wyrzysku na festiwalu La Scarpa Italiana, czyli nie mogłem być pod Radomiem. Spędziłem tam zresztą trzy dni z senatorem Augustynem i burmistrzem Wyrzyska. Może potwierdzić to co najmniej kilkaset osób - twierdzi w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Na dowód swej prawdomówności przesłał nam link do galerii zdjęć z festiwalu, na których, jak twierdzi się znajduje.

"Mandat przyjąłem w biegu"

Według posła sprzedany samochód był leasingowny, w tym samym systemie zakupił też następne auto, zresztą tej samej marki - Mercedes ML. - Ktoś, kto kupił ten samochód jechał zdecydowanie za szybko - mówi poseł Suski.

Skąd zatem pomyłka? - Przyznaję, że w piśmie do głównego inspektora transportu drogowego nie zweryfikowałem dokładnie sprawy i nie zauważyłem, że to nie jest mój numer rejestracyjny, a marka samochodu była taka sama. Wtedy nie zastanawiałem się, tylko w biegu przyjąłem ten mandat. Dopiero później dotarło do mnie, że przecież w tym czasie to już nie było moje auto - tłumaczy nam poseł Suski.

Na usprawiedliwienie błędu dodaje, że mógł się pomylić tym bardziej, że już nowym autem popełnił inne wykroczenie w tym samym miesiącu, dokładnie 27 lipca 2012.

Sprawę ma wyjaśnić komisja regulaminowa Sejmu.

Zobacz także
 • Mariusz Błaszczak Policjanci chcą wyższych stawek mandatów. ''Brutalny sposób załatania dziury budżetowej''
Komentarze (155)
Poseł Paweł Suski: "To nie ja kierowałem tym autem"
Zaloguj się
 • block-buster

  Oceniono 1 raz 1

  Zlodziej - to nie moja reka...

 • 7goldie

  Oceniono 1 raz 1

  Suski schizofrenię masz ?

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 1 raz 1

  To jest jednak dość znamienne, że w tytule na pierwszej stronie jakoś nie pojawia się "Poseł PO, Paweł Suski".

 • ferroetigni

  Oceniono 3 razy 3

  Znieść immunitet dla posłów i senatorów i po problemie. No, ale by do tego doszło to musi zwyciężyć Ruch Palikota.

 • michal1401

  Oceniono 5 razy 3

  ciekawe czy pan poseł głosuje też w biegu, nie czytając ustaw, od których zależy los milionów podatników

 • batura3

  Oceniono 4 razy 2

  Jak widać nazwisko "zobowiązuje" , Suski jest też w Pissie

 • palo_ma1

  Oceniono 3 razy 3

  Prosimy PiSowców o przeprowadzenie szczegółowego śledztwa.

  Czy to tak trudno stwierdzić obecność posła PO Suskiego
  na festiwalu piosenki włoskiej w Wyrzysku La Scarpa Italiana??

 • normalny-parch

  Oceniono 3 razy 1

  Kichani Wyborcy!
  Juz czas, abyscie zastanowili sie kogo wybieracie na swoich parlamentarzystow, a nie bezmyslnie i bezdurno stawiali krzyzki na byle zasranca bez czci, honoru, oszustow, kretyczy - krotko mowiac: ludzi 3-ej kategorii.

 • kieliszki

  Oceniono 2 razy 0

  Z głównej zniknęło, że to poseł PO. Pozostało tylko, że to jakiś Suski a jak Suski to wiadomo - to ten z PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje