Zidentyfikowano trzecią ofiarę zamachu w Bostonie. To chińska studentka

17.04.2013 06:19
Wybuchy podczas maratonu w Bostonie

Wybuchy podczas maratonu w Bostonie (Fot. DOMINICK REUTER Reuters)

Konsulat Chin w Nowym Jorku oświadczył, że trzecią ofiarą śmiertelną zamachu w Bostonie była młoda Chinka. Przyjechała do USA na studia.
Ofiara to Lü Lingzi, studentka matematyki i statystyki. Przyglądała się maratonowi razem ze swoją przyjaciółką Zhou Danling, która także została ranna w zamachu. Przeszła już dwie operacje. Jej stan jest względnie stabilny.

Obie Chinki studiowały na bostońskim uniwersytecie. Już wcześniej władze tej uczelni poinformowały o śmierci w zamachu swego studenta lub studentki. Nie podały jednak żadnych danych personalnych ofiary ani też jej narodowości.

W zamachu w Bostonie zginęły trzy osoby. Wcześniej podano informacje o tożsamości dwóch pozostałych ofiar: 8-letniego Martina Richarda i 29-letniej Krystle Campbell.

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział użycie wszelkich możliwych środków w celu znalezienia sprawców zamachu. W poniedziałkowym wystąpieniu powstrzymał się od użycia sformułowania "atak terrorystyczny". Anonimowe źródła w Białym Domu przyznały, że sprawa jest traktowana jako akt terroru.Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje