PiS a Ruch Narodowy. Winnicki: "Tam się nas boją. A czas gra na naszą korzyść"

Oficjalnie PiS nowo powstałego Ruchu Narodowego się nie boi. - Nie wiemy, co to jest, ani stowarzyszenie, ani partia, w jakiej formule to działa - mówi "Gazecie Wyborczej" Przemysław Wipler, poseł PiS. Ale już lider RN Robert Winnicki widzi to inaczej i uważa, że partia Jarosława Kaczyńskiego ze strachem obserwuje, jak Ruch rośnie w siłę.
Liderzy Ruchu Narodowego wymieniają oznaki obaw w PiS: Jarosław Kaczyński w rocznicę katastrofy smoleńskiej mówi o obozie patriotycznym; kiedy RN organizuje wyjazd do Wilna, to Kaczyński mówi o trudnej sytuacji Polaków w Wilnie... - To są tematy dla nas naturalne. PiS je teraz podnosi tylko ze względu na naszą presję - mówi "GW" Winnicki. - Od lat zajmujemy się tymi tematami, ale też tysiącami innych, w przeciwieństwie do narodowców, którzy na to nie mają ani siły, ani możliwości - odparowuje Wipler.

A Ruch Narodowy, powołany jesienią ubiegłego roku przez Młodzież Wszechpolską i ONR, się mobilizuje. Siłę chce pokazać na czerwcowym kongresie. Ma być manifestacją i programu, i środowisk wchodzących do Ruchu. Do tego czasu mają już działać sztaby wojewódzkie i rzesze lokalnych liderów, którzy będą reprezentować RN w mediach. Tymczasem liderzy Ruchu jeżdżą po Polsce, a podczas spotkań nie dają się prowokować i odcinają się od radykalniejszych haseł.

Narodowcy kontestują całą klasę polityczną, gardzą traktatem z Lizbony, który "odebrał Polsce suwerenność", chcą obalić "republikę okrągłostołową". Sami rozważają wejście w politykę. - Wcześniej czy później będziemy musieli się zaangażować. Pytanie tylko, kiedy i w jakiej formie. Panują u nas raczej nastroje antypartyjne. Czas gra na naszą korzyść, bo mainstream III RP się zużywa, a nasze szeregi rosną - zapowiada Winnicki.

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (115)
PiS a Ruch Narodowy. Winnicki: "Tam się nas boją. A czas gra na naszą korzyść"
Zaloguj się
 • benkmen

  Oceniono 1 raz -1

  Ten Robcio ma wyjątkowy nochal do darmowego powietrza. Hi hi ;-)

 • cob22

  Oceniono 2 razy 0

  Ciagle krytykujemy innych, wracajac do czasow wojennych a tu przygladamy sie powstawaniu naszego wlasnego faszyzmu.
  heil Kaczynski !

 • box-of-surprises

  Oceniono 3 razy 1

  Lubię to zdjęcie do artykułu. Kochająca się jednopłciowa para :]

 • kiks4

  Oceniono 1 raz 1

  heute gehört uns Deutschland, und morgen die ganze Welt *

  Hasło- gotowiec, wystarczy zmienić Deutschland na Polen i można jechać z tym na okrągło. Jednak dobrze byłoby przypomnieć sobie dokąd zajechał autor oryginalnego hasła.

  * na wszelki wypadek przetłumaczę: dziś należą do nas Niemcy, jutro cały świat.

 • romek4805

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Kaczyński tak pan pieścił ruch młodzieży wszechpolskiej i ONR I TERAZ ZASKOCZENIE BO MŁODZI zaczynają fikać i strach zaczął zaglądać P.I.Sowi w oczy , wróble myślą że są orłami i zaczynają fikać a PISowi robi się mięko

 • oyayebye

  Oceniono 5 razy 3

  Co za cioty. Pewnie za nimi stoi Zawisza.

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -1

  Michnikowszczyzna boi się wzrostu świadomości narodowej i radykalizmu wśród młodziezy, którya nie daje się juz nabierać na jej propagande.

 • olewus.1

  Oceniono 5 razy 3

  Ci dwaj, to wzorcowy przykład związku partnerskiego....Alleluja i do przodu, chłopaczki {?} !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX