"Poszedł przytulić się do ojca". Martin Richard - ośmiolatek, który zginął w Bostonie

W wyniku wybuchów podczas maratonu w Bostonie zginęły 3 osoby. Jedną z ofiar jest ośmioletni chłopiec. To Martin Richard, który przyszedł z mamą i siostrami oglądać maraton, w jakim biegł jego ojciec Bill Martin.
Jeden z dziennikarzy "The Boston Globe" opisuje tragiczną historię śmierci chłopca, o której opowiedzieli mu strażacy. - Wyszedł przytulić swojego ojca, kiedy ten przekroczył linię mety. Tata poszedł dalej, a chłopiec wrócił na chodnik, do swojej mamy i siostry. I wtedy wybuchła bomba. Chłopiec zginął.

Rodzina Martina trafiła do szpitala. Matka jest ciężko ranna, sześcioletnia siostra straciła w wyniku wybuchu nogę.

Kondolencje w sieci i czuwanie w Dorchester

Rodzina mieszka w Dorchester, jednej z największych dzielnic w Bostonie. Aktywnie działali w lokalnej społeczności. Przyjaciele i sąsiedzi zorganizowali tam nocne czuwanie w ich intencji.

,br>Świeczka paląca się przed domem rodziny.

Bardzo dużo kondolencji pojawiło się też w internecie. Wyrazy współczucia przekazywali rodzinie Martina użytkownicy Twittera.W poniedziałek na mecie Maratonu Bostońskiego doszło do dwóch eksplozji. W zamachu zginęły co najmniej trzy osoby, 144 zostały ranne. Na razie nie wiadomo, kto i dlaczego dokonał ataku.

- Dzisiaj żaden z nas nie jest republikaninem czy demokratą. W dni takie jak ten wszyscy jesteśmy Amerykanami, zjednoczonymi w trosce o naszych rodaków - powiedział Obama. Prezydent zapewnił Amerykanów, że służby federalne działają na pełnych obrotach, aby opanować sytuację w Bostonie. - Odpowiedzialni za wybuchy poczują pełny ciężar sprawiedliwości - dodał.

Tragedia na Maratonie Bostońskim: kluczowe fakty | relacja na żywo | relacje świadków | zdjęcia | poszukiwania sprawców | relacje wideo

Więcej o:
Komentarze (34)
"Poszedł przytulić się do ojca". Martin Richard - ośmiolatek, który zginął w Bostonie
Zaloguj się
 • gokle

  Oceniono 4 razy 0

  Wesele taliba z dziewiata zona. A wystarczylo zostawic bron w szalasie i przyjsc na wesele pobawic sie.

 • bo-gd

  Oceniono 4 razy 0

  W innym miejscu Gazeta dzisiaj pisze, że amerykanie zbombardowali przez pomyłkę afgańskie wesele: 30 zabitych i 90 rannych (ile w tym dzieci?). Dlaczego tego nie podają na I miejscu, oddane prawdzie najbardziej nośne media w Polsce?

 • gokle

  Oceniono 21 razy -1

  Kazdy ma prawo do wlasnej oceny USA. W moim odczuciu( mieszkam tu od 22 lat ) to jeden z najlepszych krajow do zycia. To kraj, ktory poswieca najwiecej srodkow na walke z bieda, fanatyzmem, terroryzmem swiatowym. Tylko dzieki USA zyjemy w swiecie wolnym od wojny globalnej.Tylko dzieki USA zaszlismy tak daleko technologicznie, naukowo, kulturowo. Europa, w przeciwienstwie jest zlepkiem niezdrowej rywalizacji starych, skostnialych kultur i systemow. Przykladem jest Polska ogarnieta wszechobecnym ureligijnieniem i zacofaniem ekonomiczno-kulturowym.

 • rstipes

  Oceniono 8 razy 6

  Turbany czy nie? Zycie po śmierci jest nic warte bo go nie ma. Jak czegoś nie ma to jak tu mówić o wartości?
  Debile wysadzają się w imię wartości lub wysadzają ludzi w imię tychże.
  Jak słyszę o samych wartościach to mi się FLAKI przewracają! Gdzie rozum pytam?! Gdzie on jest? Niestety rozum to rzecz tak płynna jak i mózg, który go formuje. Hitler miał rozum, Nitsche miał rozum i Piłsudski też miał rozum ale czymś te rozumy się różniły. Tylko czym? Może kondycją? ot zagadka...

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 19 razy 5

  Amerykanie ostatnio zbombardowali.Zginelo tylko kikadziesiat kobiet a najwiecej dzieci.Fajne to?..Przepraszamy, to pomylka

 • gnago

  Oceniono 6 razy 0

  Ostatni prawdziwymi terrorysta zgnił w mamrze już setki latest temu. Dzisiejsi to farbowani najemnicy szkoleni i uzbrajani przez państwa.Co prawdziwemu terrroryście przyjdzie ze śmierci lub kalectwa zwykłych ludzi?
  Nic , są jeszcze psychopaci, ale i ci wolą pastwić się Nadzór ofiarą.

 • blue911

  Oceniono 14 razy 0

  Biednie dziecko: stracilo zycie zeby panom ze zbrojeniowki pachnialy kwiaty w bogatych ogrodach. RIP.

 • ulebyk

  Oceniono 12 razy -2

  Może coś o dzieciach mordowanych codziennie przez US Army i ich drony?
  Może coś o dzieciach więzionych tysiącami bez wyroków przez reżim izraelski i zabijanych przez izraelskie wojsko?
  Eee, tam. Takie tematy nie zaprzątają głów koszernych funckjonariuszy Michnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX