Graś: Nie ma sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego w Polsce

16.04.2013 09:25
- Nasze służby nie odebrały żadnych sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś pytany o bezpieczeństwo zbliżających się imprez masowych w Polsce. W Radiu ZET komentował wczorajszy zamach w Bostonie.
W kontekście wydarzeń, do których doszło w Bostonie, rzecznik rządu pytany był w Radiu ZET o zabezpieczenie takich polskich imprez jak m.in. organizowany w niedzielę Orlen Warsaw Marathon. - Żadnych sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego nasze służby nie odebrały, ale każda impreza masowa w Polsce, mamy tutaj choćby bardzo dobre doświadczenia związane z Euro 2012, jest pod baczną obserwacją służb zarówno takich jak ABW, służby wywiadu czy kontrwywiadu, jeśli chodzi o prewencję, o zgromadzenie i analizowanie ewentualnych sygnałów ostrzegawczych przed imprezą - powiedział Graś.

Dodał, że "każda impreza zabezpieczana jest przez siły i środki policyjne takie, które są zawsze adekwatne do zagrożenia, które może zaistnieć". - Na pewno to wydarzenie z Bostonu będzie przez nasze służby szczegółowo analizowane. Na pewno jesteśmy już i będziemy w kontakcie z amerykańskimi i europejskimi odpowiednikami i to wydarzenie, każdy sygnał i okoliczności z nim związane będą przez wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie antyterrorystyczne Polski analizowane - powiedział rzecznik rządu.

Wczoraj doszło do dwóch wybuchów na mecie maratonu w Bostonie. W ich wyniku zginęły co najmniej 3 osoby, w tym 8-letnie dziecko, a ponad 140 zostało rannych. Prezydent USA Barack Obama zapowiedział użycie wszelkich możliwych środków, by znaleźć sprawców. Śledztwo prowadzi FBI.

Graś zwrócił uwagę, że w wypowiedziach przedstawicieli amerykańskiej administracji nie padły słowa zamach terrorystyczny. Jednak - jak mówił - informacje docierające z Bostonu są szokujące m.in. dlatego, że to atak na masową imprezę sportową, kultową już nie tylko w USA, ale wśród ludzi z całego świata, którzy pasjonują się bieganiem.

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • morthing

  Oceniono 25 razy 17

  Panie Graś, nasz poziom zabezpieczeń jest taki, że sam Bin Laden (gdyby żył) mógłby narobić Tuskowi w czapkę, a "służby" nawet smrodu by nie poczuły. O czym Pan mówi?

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 12

  Jeszcze długo nie będzie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Nawet terroryści - samobójcy boją się polskiego bałaganu i nie ma mowy o znalezieniu chętnego.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego rzecznik rządu występuje publicznie w wygniecionym garniturze? POrażka!

 • bilderberg500

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Grać,
  skąd ma Pan takie wiadomości a w zasadzie skąd Pan ich nie ma.
  przecież w tym kraju ŻADNE SŁUŻBY nie istnieją w tym obszarze do którego zostały powołane.
  Pilnują interesów z mafią węglową , mafią paliwową i wielu innych.

  JAKIE ZAGROŻENOIE PANIE CIEĆ ????? - przecież Brunon K. już siedzi .

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 3

  Graś, se pedzioł zaś.

 • erstaunen

  Oceniono 5 razy 3

  Ja wiem że Grasiowy własnym ciałem by nas ochronił przed bombą. Dzię-ku-jemy!

 • orion57

  Oceniono 11 razy 3

  Panie Graś nie rób nam wody z mózgu. Nie ma sygnałów to oznacza,że polscy specjaliści nic nie wykryli. A prrzy ataku typu "samotny wilk" o tym,że był atak słyszą wszyscy. DO czasu odpalenia ładunku nikt poza zamachowcem nic nie wie.
  Bostończycy jesteśmy z Wami,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje