Graś: Nie ma sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego w Polsce

16.04.2013 09:25
- Nasze służby nie odebrały żadnych sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś pytany o bezpieczeństwo zbliżających się imprez masowych w Polsce. W Radiu ZET komentował wczorajszy zamach w Bostonie.
W kontekście wydarzeń, do których doszło w Bostonie, rzecznik rządu pytany był w Radiu ZET o zabezpieczenie takich polskich imprez jak m.in. organizowany w niedzielę Orlen Warsaw Marathon. - Żadnych sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego nasze służby nie odebrały, ale każda impreza masowa w Polsce, mamy tutaj choćby bardzo dobre doświadczenia związane z Euro 2012, jest pod baczną obserwacją służb zarówno takich jak ABW, służby wywiadu czy kontrwywiadu, jeśli chodzi o prewencję, o zgromadzenie i analizowanie ewentualnych sygnałów ostrzegawczych przed imprezą - powiedział Graś.

Dodał, że "każda impreza zabezpieczana jest przez siły i środki policyjne takie, które są zawsze adekwatne do zagrożenia, które może zaistnieć". - Na pewno to wydarzenie z Bostonu będzie przez nasze służby szczegółowo analizowane. Na pewno jesteśmy już i będziemy w kontakcie z amerykańskimi i europejskimi odpowiednikami i to wydarzenie, każdy sygnał i okoliczności z nim związane będą przez wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie antyterrorystyczne Polski analizowane - powiedział rzecznik rządu.

Wczoraj doszło do dwóch wybuchów na mecie maratonu w Bostonie. W ich wyniku zginęły co najmniej 3 osoby, w tym 8-letnie dziecko, a ponad 140 zostało rannych. Prezydent USA Barack Obama zapowiedział użycie wszelkich możliwych środków, by znaleźć sprawców. Śledztwo prowadzi FBI.

Graś zwrócił uwagę, że w wypowiedziach przedstawicieli amerykańskiej administracji nie padły słowa zamach terrorystyczny. Jednak - jak mówił - informacje docierające z Bostonu są szokujące m.in. dlatego, że to atak na masową imprezę sportową, kultową już nie tylko w USA, ale wśród ludzi z całego świata, którzy pasjonują się bieganiem.

Zobacz także
Komentarze (23)
Graś: Nie ma sygnałów o wzroście zagrożenia terrorystycznego w Polsce
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  Nie ma sygnałów bo nikt na Polskę nie chce się zamachnąć. Ostatni udany zamach w Polsce to ten, do którego podżegał Janusz Palikot a słowo Palikota stało się ciałem w Łodzi.

 • vulcan767321

  Oceniono 1 raz 1

  NO TO SOBIE CIEĆ POGADAŁ!!!!!!!~~WOOOONNNNNNN!!!!!!!!!

 • atlas41

  Oceniono 2 razy 2

  Jak patrze na Grasia to mysle kamerdyner, zalosny gosc a jak sie napina, mysli ze im szybciej chodzi to wazniejsze rzeczy wykonuje, po prostu przedszkole.
  Odnosnie zagrozenia terorystycznego, gdyby naprawde wzroslo to przeciez nikt nie wierzy w to ze nasze panstwo byloby w stanie kogos obronic, wiec o czym mowa panie Gras, nie potraficie odpowiednio zabezpieczyc sejmu, nie potraficie kupic bezpiecznych samolotow dla najwazniejszych osob w panstwie, nie ma zadnych procedur ktore by funkcjonowaly, to wszystko jest potwornie smutne a polski rzad razem z opozycja graja jakas operetke.

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 3

  Graś, se pedzioł zaś.

 • prezio3

  Oceniono 2 razy 0

  A skąd ty cieciu możesz to wiedzieć . Podczas biegu też nie było sygnału że za chwilę coś pie...ie.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 2 razy 0

  "Nasze służby nie odebrały żadnych sygnałów" - moze im sie odbiorniki zepsuly...?
  Sluzby maja dzialac aktywnie i prewencyjnie a nie siedziec i nasluchiwac magicznych "sygnalow".

 • harimau666

  Oceniono 1 raz 1

  @morthing
  ten cudzysłów jest clou Twojej wypowiedzi...
  no i wszystko się zgadza...

 • bilderberg500

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Grać,
  skąd ma Pan takie wiadomości a w zasadzie skąd Pan ich nie ma.
  przecież w tym kraju ŻADNE SŁUŻBY nie istnieją w tym obszarze do którego zostały powołane.
  Pilnują interesów z mafią węglową , mafią paliwową i wielu innych.

  JAKIE ZAGROŻENOIE PANIE CIEĆ ????? - przecież Brunon K. już siedzi .

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 • erstaunen

  Oceniono 5 razy 3

  Ja wiem że Grasiowy własnym ciałem by nas ochronił przed bombą. Dzię-ku-jemy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje