Szamałek: O tym, że będę pełnomocnikiem Europy Plus, dowiedziałem się na konferencji

Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus

Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie rozstaję się z SLD. O tym, że będę pełnomocnikiem Europy Plus, dowiedziałem się na konferencji i nie bardzo miałem jak zaprotestować - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Krzysztof Szamałek. - To nieporozumienie - podkreślił.
Krzysztof Szamałek zaprzeczył, że odchodzi z SLD, by tworzyć struktury Europy Plus. Przyznał, że Marek Siwiec prosił go o wsparcie dla nowej siły politycznej. - Myślałem, że chodzi o pomoc merytoryczną - stwierdził Szamałek. - O tym, że zostanę pełnomocnikiem Europy Plus, dowiedziałem się na konferencji. To nieporozumienie - podkreślił.

Europa Plus z Kaliszem

Europa Plus wkrótce zostanie wzmocniona o Ryszarda Kalisza i stowarzyszenie, które planuje założyć. Były poseł SLD potwierdził, że zaprasza do Europy Plus innych polityków Sojuszu. Na razie w tworzenie jej struktur zaangażowali się Marta Niewczas i Włodzimierz Stępień. Wkrótce wniosek o ich wykluczenie trafi do sądu partyjnego SLD. - Musimy oczyścić szeregi - podkreśla rzecznik Sojuszu Krzysztof Gawkowski.

Europa Plus to inicjatywa lewicowych polityków skupiona m.in. wokół Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota, której powstanie ogłoszono w lutym. W ramach Europy Plus mają w przyszłym roku powstać centrolewicowe listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej "

Zobacz także
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot podczas konferencji prasowej ws. ich wspólnej inicjatywy Europa Plus przed SLD w sondażu. "Urok Kwaśniewskiego" czy "premia za nowość"?
 • Ryszard Kalisz Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"
 • Janusz Palikot w Sejmie Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia
Komentarze (91)
Szamałek: O tym, że będę pełnomocnikiem Europy Plus, dowiedziałem się na konferencji
Zaloguj się
 • ta56

  Oceniono 1 raz -1

  Kanalia Siwiec usiłuje wyrwać z SLD kogo się da. Ale Miller trzyma swoich mocną ręką i każdego kto się wychyli kopie w dupsko. I dobrze, gonić to towarzystwo za siódmą górę. Jeszcze nam w polityce tylko alkoholików brakuje.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  SLD to towarzystwo bezideowe które cementuje przeszłość i jakieś mrzonki czasem a Europa plus to towarzystwo też bezideowe poszukujące wyborców.

 • 1.stanley

  Oceniono 2 razy 2

  Trzech tenorów plus Kalisz,to Żydzi.Wszędzie gdzie popatrzysz,Żydzi.Czy w Polsce już nie ma Polaków.Czy ta gangrena Żydowska,kiedyś przestanie pchać się do koryta.Trzeba ich pewnie siłą zmusić. Polska to Słowiański kraj Polaków a nie mniejszości Żydowskiej.Won do Izraela,tam robić ferment.

 • jgro

  Oceniono 2 razy 0

  Krzysztof Szamałek? To ten "dzentelmen", który w stanie wojennym pałą i pięścią "rozmawiał" z opozycją, uczestników rozganiając spotkań na tzwUniwersytecie Otwartym Rzeczywiście - doskonały kandydat do reprezentowaniaj Europy Plus. I tak wyłazi szydło z worka - proletariusze wszystkich karajów łączcie się!!!

 • rrrrr2r

  Oceniono 1 raz -1

  Kto ma centrolewicowe, lewicowe na kogo zagłosuje na postkomunistyczny aparat SLD który nie chce zmian?
  Kośćiół katolicki razem do spółki z postkomunistami załatwił laicką opozycję. Na SLD głosują wyborcy z sentymentem patrzący na PRL. SLD to nie jest partia na miarę PPS przedwojennego. SLD to postkomunistyczny apart z ich działaczami rodem z PRL krórzy nie patrzą w przyszłość. W Polsce musi powstać zjednoczona lewica składająca się z postkomomunistów i nieposkomunistycznej lewicy. SLD chce koalicji ale z PO. Przeglądałem sondaże przed wyborami w 2011, zawsze ma SLD kilkanaście procent a w wyborach 2011 około 8% a w 2005 koło 11% a LiD miał w 2007 około 13%. Możliwe też jest że SLD w 2015 może nie przekroczyć progu wyborczego.

 • naw18

  Oceniono 1 raz -1

  Europa plus minus... może dowiezie co poniektorych do upragnionych apanaży i emerytury.

  Może ktoś coś napisać w jaki sposob są "dobierani" (to jest wlaściwe slowo!) do foteli przy korycie?

 • liczdo10

  0

  wpolityce.pl/artykuly/49892-eva-longoria-i-andy-garcia-w-cristiadzie-historia-przesladowan-jakich-doswiadczyli-katolicy-w-lewicowym-meksyku-zobacz-koniecznie

 • 1europejczyk

  Oceniono 6 razy 2

  Milo jest widzieć jak to przez dziesięciolecia lansowane przez Michnika, Kaczyńskiego, Mazowieckiego, Tuska i spółkę dobrze jeśli tylko bezideowe, karierowiczowskie a nie nie zdradzieckie (przez lata wiernie służące moskiewskiemu namiestnictwu) i złodziejskie pokolenie okrągłostołowych zasrańców żre się miedzy sobą o dostęp do (unijnego) koryta.

  Wychodzi z nich dzisiaj to PRL-owskie prymitywne, nierzadko zapijaczone prostackie chamstwo przez blisko dwa dziesięciolecia, nie bezinteresownie, skrywane w mediach, z tymi Michnik-owskimi na czele, za "patriotycznym" i "zasłużonym" parawanem !

  Ta ujawniana teraz , wobec perspektywy europejskiej kasy jaką mają eurodeputowani, wizerunkowa przepaść pomiędzy latami lansowanym w kraju tym "patriotycznym" okrągłostołowym a tym obecnym wyrażanym "inicjatywami" w strategii wyborczej do europarlamentu jest niczym innym jak wynikiem dotychczasowych nikczemnych i podłych medialnych manipulacji w których prym wiodła Michnik-owska szczekaczka .

  Tym "panom" o nic więcej nie chodzi tylko o kasę i immunitet związany z funkcją europosła.

  To są teraz te ich prywatne "europejskie" ambicje po tym jak swoimi blisko 25 letnimi rządami zdyskredytowali te nasze nasze wspólne wyrosłe na solidarnościowym gruncie

  Jeśli zostaną wybrani to tylko będzie kolejny przyczynek którym można dzisiaj wyjaśnić wielowiekowy upadek naszego kraju i jego obecną, za sprawa skutecznie bronionej "grubej kreski" Mazowieckiego, dalsza kontynuacje.

  www.youtube.com/watch?v=ealG_CH-vnU

 • ksks3

  Oceniono 4 razy 0

  Co w Polsce oznacza pojęcie lewica i lewicowość ?
  Bo ja nie mogę się połapać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje