"Działanie odwetowe bez uprzedzenia". Korea Północna znów grozi

16.04.2013 05:49
Tłumy przed pomnikami koreańskich przywódców

Tłumy przed pomnikami koreańskich przywódców (Fot. AP)

Siły zbrojne Korei Północnej zagroziły Korei Południowej przeprowadzoną "bez uprzedzenia" akcją zbrojną, jeśli w Seulu nie ustaną protesty przeciw władzom w Pjongjangu - podała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.
- Nasze działania odwetowe będą odtąd wdrażane bez uprzedzenia i ze skutkiem natychmiastowym - podała agencja KCNA. Komunikat ten najprawdopodobniej odnosi się do wiecu protestacyjnego, który odbył się wcześniej w poniedziałek w Seulu. Jego uczestnicy spalili portrety założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Ir Sena, jego syna Kim Dzong Ila, a także obecnego przywódcy Kim Dzong Una.

"Jest godne ubolewania, że Północ irytują informacje ukazujące się w prasie i wykorzystuje je do wymierzonych przeciwko nam ataków" - powiedział dziennikarzom rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa obrony Kim Min Seok. Dodał, że Korea Południowa jest zdecydowana zastosować "surowe i zdecydowane" kroki odwetowe w przypadku "zorganizowanych prowokacji, niezależnie od tego, jakie byłyby ich przyczyny".

101. rocznica urodzin Kim Ir Sena bez demonstracji siły

Poniedziałek był pierwszym dniem obchodów 101. rocznicy urodzin założyciela KRLD Kim Ir Sena. Mimo nadarzającej się okazji Pjongjang nie zorganizował defilad wojskowych, które mogłyby służyć jako pokaz siły wobec Zachodu. Zachodnie media interpretowały to jako możliwą oznakę przynajmniej chwilowego odprężenia w napiętych stosunkach Północy ze światem.

Jest to kolejne oświadczenie Pjongjangu, które przyczynia się do zaostrzenia sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Korea Płn. od tygodni grozi atakami na Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Japonię, od czasu rozszerzenia wobec niej przez ONZ sankcji nałożonych w reakcji na przeprowadzoną w lutym trzecią północnokoreańską próbę nuklearną.

Pjongjang ogłosił również, że nie będzie więcej uznawał kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem. Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym br.

Zobacz także
Komentarze (148)
"Działanie odwetowe bez uprzedzenia". Korea Północna znów grozi
Zaloguj się
 • calli

  Oceniono 12 razy -8

  /cenzuro judejska, opamiętaj się wszak!

  Brawo Kim, nie daj sobie w kaszę dmuchać przez jankeskich zbrodniarzy i podżegaczy wojennych.

  Imperialiści sami się już wykańczają na ulicach własnych miast a to dopiero początek - nędza w USA dopiero się zaczyna, świrów będzie przybywać :)

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 15

  miło z ich strony, że uprzedzają przed

  atakiem bez uprzedzenia

 • zyklotrop2

  Oceniono 6 razy 4

  niech te wstrętne komuchy zaatakują w końcu a nie tylko drą japy. Trzeba im dać do wiwatu aż czapki będą fruwały.

 • polakslowian

  Oceniono 7 razy 3

  To juz nie komentujecie NA ZYWO?

  Jakos slabo wam ta wojna wyszla...

 • kula5211

  Oceniono 4 razy 2

  KIM wyjdź z bunkru -- a potem strasz

 • ukos

  Oceniono 4 razy 2

  Dziecko Kim chyba nażarło się prochów.

 • adin_null_adin

  0

  Problem Korei zostanie rozwiązany dopiero w latach 30-tych tego wieku tak więc może lepiej warto zająć się bardziej naglącymi sprawami.

 • 1katamarian

  Oceniono 13 razy 1

  엉덩이 작은 노란색 놈들에 당신을 씨발

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje