"Działanie odwetowe bez uprzedzenia". Korea Północna znów grozi

16.04.2013 05:49
Tłumy przed pomnikami koreańskich przywódców

Tłumy przed pomnikami koreańskich przywódców (Fot. AP)

Siły zbrojne Korei Północnej zagroziły Korei Południowej przeprowadzoną "bez uprzedzenia" akcją zbrojną, jeśli w Seulu nie ustaną protesty przeciw władzom w Pjongjangu - podała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.
- Nasze działania odwetowe będą odtąd wdrażane bez uprzedzenia i ze skutkiem natychmiastowym - podała agencja KCNA. Komunikat ten najprawdopodobniej odnosi się do wiecu protestacyjnego, który odbył się wcześniej w poniedziałek w Seulu. Jego uczestnicy spalili portrety założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Ir Sena, jego syna Kim Dzong Ila, a także obecnego przywódcy Kim Dzong Una.

"Jest godne ubolewania, że Północ irytują informacje ukazujące się w prasie i wykorzystuje je do wymierzonych przeciwko nam ataków" - powiedział dziennikarzom rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa obrony Kim Min Seok. Dodał, że Korea Południowa jest zdecydowana zastosować "surowe i zdecydowane" kroki odwetowe w przypadku "zorganizowanych prowokacji, niezależnie od tego, jakie byłyby ich przyczyny".

101. rocznica urodzin Kim Ir Sena bez demonstracji siły

Poniedziałek był pierwszym dniem obchodów 101. rocznicy urodzin założyciela KRLD Kim Ir Sena. Mimo nadarzającej się okazji Pjongjang nie zorganizował defilad wojskowych, które mogłyby służyć jako pokaz siły wobec Zachodu. Zachodnie media interpretowały to jako możliwą oznakę przynajmniej chwilowego odprężenia w napiętych stosunkach Północy ze światem.

Jest to kolejne oświadczenie Pjongjangu, które przyczynia się do zaostrzenia sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Korea Płn. od tygodni grozi atakami na Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Japonię, od czasu rozszerzenia wobec niej przez ONZ sankcji nałożonych w reakcji na przeprowadzoną w lutym trzecią północnokoreańską próbę nuklearną.

Pjongjang ogłosił również, że nie będzie więcej uznawał kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem. Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym br.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (148)
Zaloguj się
 • seroo1

  Oceniono 495 razy 307

  Jedni najpierw wypowiadają wojnę a potem grożą, że zaatakują jeżeli nie ustanie fala krytyki tej decyzji
  inni najpierw przywołują dziadka z Wehrmachtu i stawiają pozostałych tam, gdzie stało ZOMO a potem apelują o zaprzestanie mowy nienawiści.

  Mali ludzie tak mają.
  Niezależnie od szerokości geograficznej i koloru skóry.
  Małych ludzi należy rozdeptać zanim urosną

 • blue911

  Oceniono 79 razy 33

  Hahhha! Agencje zlodzieja Murdocha nadal kreuja psychoze wojny. Stary smieciu: niedlugo zgnijesz za szkody,jakie wyrzadziles milionom ludzi na Ziemi propagujac klamstwa!

 • krajidiotow

  Oceniono 41 razy 27

  HEHE podoba mi sie ilość entuzjastów reżimu Kima, nie spodziewałem się, że to aż taka skala wsparcia dla grubaska. Zwróćcie uwagę na minusy przy komentarzach. Równo -10 dla większości. Czyżby wzmożona aktywność pracowników ambasady KRLD?

 • mariusz2010

  Oceniono 38 razy 20

  W kazdym razie swoje osiągnęli. Mówi się o nich i są na pierwszych stronach gazet.
  Teraz czekają na zniesienie sankcji w zamian za zaprzestanie straszenia.

 • costamholik

  Oceniono 42 razy 18

  Toż to właśnie uprzedzili Seul, że zaatakują. Jakie 'bez uprzedzenia'. Bez uprzedzenia jest wtedy, kiedy się po prostu atakuje a potem dorabia historię ...

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 15

  miło z ich strony, że uprzedzają przed

  atakiem bez uprzedzenia

 • antykkk

  Oceniono 22 razy 12

  U nas tez takie pomniki się buduje tylko o metr wyższe i cześć się oddaje a nawet modli do nich. Jak to się nazywa, kult jednostki?

 • tygrysiewicz

  Oceniono 24 razy 10

  Towarzysze z ambasady KRLD!
  Możecie mi już od razu wpisać -10
  :-))))))))))

 • tygrysiewicz

  Oceniono 13 razy 7

  Ostrzegam, że ostrzegę jeśli nie posłuchacie moich ostrzeżeń!
  Kim Dzong Un

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje