Poncyljusz o kulisach odejścia z PiS: Powiedzieli mi: Nie wierzysz w zamach, jesteś skończony

Paweł Poncyljusz

Paweł Poncyljusz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Powiedziano mi jasno: jeśli nie będziesz wyznawał teorii, że Tusk z Putinem zabili prezydenta Kaczyńskiego, jesteś skończony - powiedział Paweł Poncyljusz na antenie TVN24. Polityk PJN opisał tak rozmowę, jaką miał z nim w 2010 r. przeprowadzić ?dziennikarz z kręgu Jarosława Kaczyńskiego?. - Wtedy podjąłem decyzję, że to koniec mojego funkcjonowania w PiS - stwierdził.
"Jeśli będziesz uśmiechał się do PO, próbował cokolwiek widzieć w odcieniach, to jesteś zdrajcą i nie masz na nic szans" - takie słowa miał usłyszeć od dziennikarza związanego z PiS w 2010 roku Paweł Poncyljusz. Jak stwierdził w "Faktach po Faktach", była to jedna z przyczyn jego odejścia z partii Jarosława Kaczyńskiego. - Powiedziano mi jasno: jeśli nie będziesz wyznawał teorii, że Tusk z Putinem zabili prezydenta Kaczyńskiego, to jesteś skończony - opisał Poncyljusz swoją rozmowę.

Polityk PJN odnosił się do prowadzonej na antenie TVN24 rozmowy, która dotyczyła propagowanej przez Antoniego Macierewicza tezy, że w Smoleńsku doszło do zamachu. - Zgadzam się z Leszkiem Millerem, że tutaj potrzebna jest interwencja lekarska - powiedział Poncyljusz.

Frasyniuk o Macierewiczu: Kompletny idiota

Podobnego zdania był drugi z gości programu, Władysław Frasyniuk. - Za rok Macierewicz powie, że tych trzech dobiły służby medyczne Rosji, a za dwa lata, że zrobił to Donald Tusk - powiedział działacz Solidarności, odnosząc się do teorii Antoniego Macierewicza, że katastrofę smoleńską przeżyły trzy osoby. - Mamy do czynienia z paranoją. Z kompletnym idiotą, którego tolerujemy, i który, szczerze powiedziawszy, wprowadza ostry podział w polskim społeczeństwie - dodał.

Zdaniem Frasyniuka Antoni Macierewicz to "niebezpieczny człowiek". - Nadawanie wszystkim jego wypowiedziom charakteru publicznego powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się, w jakiej rzeczywistości funkcjonujemy - powiedział były związkowiec. - To trzeba przeciąć, ale nie tak, że państwo rezygnuje z rocznicy i oddaje ten czas Jarosławowi Kaczyńskiemu. To straszny błąd - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (191)
Poncyljusz o kulisach odejścia z PiS: Powiedzieli mi: Nie wierzysz w zamach, jesteś skończony
Zaloguj się
 • prosatis

  0

  To są bajeczki dla głupich lemingów. W 2010 r. tak ostro postawiona opinia o zamachu ? W tejże samej GW kilka dni temu był artykuł w którym udowadniano, że spora część parlamentarzystów PiS ma poważne wątpliwości lub nawet nie wierzy w zamach. Niektórzy, np Piecha powiedzieli to otwarcie. Są jeszcze w PiS ? Poza tym z punktu widzenia interesów Polski może nawet ważniejsze jest to, jak Rosjanie gładko "wydymali" Tuska i jego rząd. Kompromitacja zupełna.

 • india.wr

  0

  Uwielbiam Frasyniuka, umie powiedzieć rzeczy istotne bez woalki jaką stosuja krętacze politycy.

  Poncyliusz - mądry Polak po szkodzie. Toś nie wiedział baranie z kim się zadajesz przez lata w PiSie?

 • dorik2

  0

  - On jest goły! - krzyknęło dziecko w bajce Andersena "Nowe szaty cesarza". Wtedy dopiero dorośli ośmielili się mówić o tym, co wszyscy widzieli. Pora, żeby ktoś publicznie powiedział: MACIEREWICZ JESR CHORY PSYCHICZNIE!

 • edza4

  0

  Poncyliusz pomimo sporego stażu w formacji oszołomów,nie spełnił oczekiwań na tępaka i oblał egzamin choć tak bardzo się starał,bo nie należy zapominać że Poncyliusz to jeden z prominentnych wazeliniarzy naczelnego wodza oszołomów Kaczyńskiego.

 • jurekzoliwy

  0

  Poncyljusz o kulisach odejścia z PiS: Powiedzieli mi: Nie wierzysz w zamach, jesteś skończony
  **************************************************************************
  Koniec końców "skończeni" będą ci, którzy z maniackim uporem wmawiają społeczeństwu teorię zamachu.

 • stanimager

  Oceniono 4 razy 4

  Podstawa wiary pissmolenskiej jest "Dogmat Zamachu". To jest religia, fakty sa nie wazne.

 • zygosz

  Oceniono 6 razy -4

  Grono !

  Pozostal biedak na bezdrozu ,moze ktos
  pomoze wejsc znow do sejmowej lozy.
  U Palikota znajdzie sie robota ,ten cos
  nowego szykuje ,oszolomow potrzebuje.
  Palikot i Kwasniewski weszli na wspolne
  scieszki jada do Brukseli,robic nowe afery.
  Rozpija parlamentarzystow ,po uplywie
  ich kadencji unia pozostanie w nedzy .
  Gdy do grona wlacza Policyljusza i Olbrychskiego ,
  kryzys siegnie nawet wodza moskiewskiego .

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 3

  Przeciez PIS generalnie nie wierzy w zamach , ale to się świetnie sprzedaje niewykształconemu elektoratowi..natomiast ludzie na pewnym poziomie , po prostu się ośmieszają , nie tyle wiarą w zamach , co robiąc dobrą minę do złej gry. We mnie budzą lekką pogardę.

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 2

  Zawsze dziwłałm się , że Poncyliusz jest w PIS , on tam nie pasował, za wysoki poziom..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje