Bosacki: "Nikt z MSZ nigdy nie mówił, że ktoś przeżył katastrofę"

Marcin Bosacki były ambasador RP w Kanadzie.

Marcin Bosacki były ambasador RP w Kanadzie. (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

- Nic nam nie wiadomo, by ktokolwiek z MSZ mówił kiedykolwiek, że ktoś przeżył katastrofę - tak rzecznik MSZ Marcin Bosacki skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS powiedział dziś, że 10 kwietnia 2010 r. przekonywano go, że jego brat "być może przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły". - To były informacje zdaje się z polskiego MSZ - powiedział.
- Nie wiemy, skąd są te informacje. Ówczesny rzecznik MSZ Piotr Paszkowski zapytany 10 kwietnia przed budynkiem ministerstwa przez dziennikarzy odpowiedział, że takie informacje podaje jedna z agencji, ale on ich nie potwierdza. Wręcz przeciwnie, niestety ma informacje od osób obecnych w Smoleńsku, że wszyscy pasażerowie zginęli - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Marcin Bosacki.

Rzecznik MSZ przysłał nam nagranie audio z wypowiedzią Paszkowskiego. Powiedział on wtedy dokładnie: "W tej chwili tę informację weryfikujemy. Tak jak mówię, jest to na razie informacja medialna, która spłynęła od jednych z agencji obecnych na miejscu. Także nasze służby obecne na miejscu wypadku tę informację weryfikują, ale nie mamy potwierdzenia".

Kaczyński: To były informacje z polskiego MSZ

Jarosław Kaczyński powiedział dziś: - Pamiętam, jak mnie przekonywano 10 kwietnia, jak byłem w szpitalu u mojej mamy, że mój brat przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły. Doskonale to pamiętam. To były informacje zdaje się z polskiego MSZ, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego wokół tej sprawy robi się tyle szumu. Prezes PiS skomentował w ten sposób ostatnie rewelacje Antoniego Macierewicza. O takiej wersji wydarzeń Jarosław Kaczyński nie mówił przez trzy lata.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński o katastrofie samolotu i śmierci prezydenta dowiedział się 10 kwietnia od Radosława Sikorskiego. Szef MSZ dzwonił do niego zaraz po tragedii. "Mam straszną informację. Doszło do tragicznego wypadku. Można wnioskować, że nikt nie przeżył" - powiedział wtedy szef MSZ, który był pierwszym politykiem w Polsce, który dowiedział się o katastrofie pod Smoleńskiem.

Briefing Piotra Paszkowskiego, o którym mówił Marcin Bosacki, miał miejsce później.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej w Rybniku Kaczyński: 10 kwietnia to MSZ informował, że trzy osoby przeżyły. W tym, być może, mój brat
 • Janina Paradowska Trzy osoby przeżyły... "Dlaczego Macierewicz nie powiadomił prokuratury? Może zostanie przesłuchany"
 • Rządowy TU-154 Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył
Komentarze (265)
Bosacki: "Nikt z MSZ nigdy nie mówił, że ktoś przeżył katastrofę"
Zaloguj się
 • dorik2

  0

  Wiadomo - za każdą wtopę PiS odpowiada Tusk, rząd, Platforma, wrogie media itd. Macierewicz wymyślił koszmarną brednię, że 3 osoby przeżyły, a kto jest temu winien? MSZ!

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy -2

  Tusk od zawsze, lżę, kłamie i oszukuje, jak na faceta z KOR i S przystało,
  to dlaczego mamy mu teraz wierzyć ?

  Kaczyński jest taki sam, tez z KOR i S, ale sporo ludzi ma dosyć Tuska i w Kaczej paranoi widzi możliwość pogonienia jego z przydupasami od koryta.

 • harryjohns

  Oceniono 3 razy 1

  Jarosław Kaczyński powiedział dziś: - Pamiętam, jak mnie przekonywano 10 kwietnia, jak byłem w szpitalu u mojej mamy, że mój brat przeżył, bo przecież trzy osoby przeżył a on umiał latać

 • okon75

  Oceniono 3 razy 1

  Mam już dość takich stwierdzeń: wydaje mi się, że ktoś coś mówił ale nie pamiętam kto . Zapamiętałem, że trzy osoby przeżyły katastrofę ale dzisiaj nie pamiętam kto to mówił. Może nikt nie mówił ale jest pewne, że i tak by nie powiedział kto. Jedziemy do przodu i nie wiemy, czy to wybuch na pokładzie, czy to hel, czy sztuczna mgła,czy magnesy ale można na tym żerować politycznie i żyć. Jak długo tak można, to już trzy lata. Czy w tym naszym kochanym państwie istnieje jeszcze prokuratura? Jak jej nie ma ,to przepraszam i widocznie wszystko można, bo tak to wygląda.

 • stanislaw50

  Oceniono 4 razy 2

  JAROSŁAW, Polskę zostaw !!!!
  Oczywiście w spokoju !!!
  JAROSŁAW - swoje zdrowie i paranoików ZBAW !!!!
  JAROSŁAW - nie ogłupiaj nas !!!
  demos

 • 12jane

  Oceniono 2 razy 0

  trzy osoby przeżyły i ukrywają się ,,,pewnie chodzi o kasę, żeby nie zwracać...

 • 12jane

  Oceniono 3 razy 1

  żygam jak widzę i słyszę pisowców z prezesem-gdy wypowiadają się na temat katastrofy---robią sobie kabaret śmiechu i żarty - że jedna pani drugiej , być może,że ich okłamują,że oni chcą prawdy(pewnie nie poznać),,,że miał informacje --zdaje się......

 • j.kopycinski

  Oceniono 3 razy 1

  Czas skończyć z powtarzaniem wszystkiego, co rodzi się w głowie Macierewicza i Kaczyńskiego. Sprawą powinni już dawno zająć się psychiatrzy, a nie politycy. Złą rolę grają media, które powtarzają wszystkie brednie rodzące się w głowach oszołomów.

 • stanislaw50

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem, na co czekają służby medyczne.
  IDIOTĘ - KRETYNA - DEBILA z PARANOJĄ - pilnie wysłać na leczenie.Szanujcie zdrowie bliźniego - może zrobić krzywde komus bliskiemu lub sobie. A, szkoda - to jest jak małpa w cyrku.
  Ci co madrzejsi mają ubaw. Szkoda jedynie, że z tytułu kilku idiotów za granicą jestesmy postrzegani wszyscy.
  demos

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje