PiS tuż za PO, aż 40 proc. nie chce głosować [NOWY SONDAŻ]

15.04.2013 14:24

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia, wygrałaby je PO z 28 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 24 proc. głosów. Wyniki powyżej 5-procentowego progu wyborczego uzyskałyby również SLD (7 proc.), Ruch Palikota (6 proc.) i PSL (6 proc.).
23 proc. respondentów, którzy wyrazili chęć udziału w wyborach parlamentarnych, nie było zdecydowanych, na którą partię oddałoby głos. W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca, poparcie dla PO spadło o 1 pkt proc., a dla PiS - wzrosło o 1 pkt proc. SLD odnotowało spadek o 4 pkt proc., a notowania Ruchu Palikota i PSL pozostały bez zmian.Jak wynika z sondażu, PO cieszy się najwyższym poparciem na Pomorzu, a PiS w Polsce wschodniej. 20 proc. badanych zadeklarowało, że gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory do Sejmu, to na pewno wzięliby w nich udział. Do urn "raczej" poszłoby 34 proc. respondentów.

Prawie 40 proc. nie chce głosować

Głosować nie chciało 38 proc badanych: 16 proc. raczej, a 22 proc. na pewno nie głosowałoby. 8 proc. uczestników badania nie było pewnych swojego udziału w wyborach. Badanie TNS Polska przeprowadzono w dniach 6-9 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 969 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (134)
PiS tuż za PO, aż 40 proc. nie chce głosować [NOWY SONDAŻ]
Zaloguj się
 • atlas41

  0

  Bzdury, nikt w te idioctwa juz nie wierzy, wiarygodnosc rowna zeru, raz np. Ruch Palikota ma 2 % a po tygodniu 300% wiecej, trzeba nie miec wstydu zeby publikowac tego typu wyniki, polskiej operetki ciag dalszy, zalosne

 • zigzaur

  0

  Tylko 40 % nie chce głosować? Frekwencja zazwyczaj wynosi 40 % czyli zapowiada się wyższa.

 • koniu800

  0

  wybory w tym kraju to farsa i potrzebne są wyłącznie politykom a raczej złodziejom i oszustom, ludzie głosują wyłącznie nogami nie mając żadnego wpływu na to kto znajduje się na partyjnych listach dlatego banda złodziei z wiejskiej zrobi wszystko żeby nic nie zmieniać

 • rozterka47

  0

  Ja się lewica nie zjednoczy , to guzik będzie znaczyła .

 • zbiwal

  Oceniono 2 razy 2

  Obserwuję, że coraz więcej ludzi chce iśc na wybory i oddac głos niewazny czyli przekreslic kartę aby zademonstrowac swoje zniesmaczenie obecna polityką.
  To ma sens.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Mogę głosować na każdą partię tylko nie na PO.

 • darmen987

  Oceniono 3 razy 1

  Nie uczestniczenie w wyborach to najdurniejsza forma protestu.

 • jogar

  Oceniono 2 razy 0

  Jak wygladają ludzie, którzy głosuja na PIS? Jakos ciężko działa mi wyobraźnia w tym momencie.

 • konfuziussagt

  Oceniono 3 razy 1

  Jak PiS doszedlby do wladzy,
  to wiara w zamach smolenski stanie sie obowiazujacym prawem,
  a niewierzacy beda mieli szanse rehabilitacji jako skazani
  przy budowie niezliczonych pomnikow Wielkich Braci.
  Problem wyborow zostanie tez na dlugo rozwiazany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje