Kolejne zarzuty dla Katarzyny P. Oszustwa na ponad 660 mln zł

15.04.2013 12:08
Katarzyna P. usłyszała kolejne zarzuty, w tym oszustwa na szkodę co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold i kwotę 668 mln zł - poinformował rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania. Łącznie postawiono jej 11 zarzutów.
Wcześniej Katarzyna P. usłyszała osiem zarzutów, m.in. wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Kopania dodał, że Katarzyna P. działała wspólnie i w porozumieniu z mężem Marcinem P. - szefem Amber Gold. Katarzyna P. jest przesłuchiwana w prokuraturze - poinformował rzecznik.

Nawet 15 lat więzienia za oszustwa

W sierpniu ub.r. Amber Gold ogłosiła decyzję o likwidacji, nie wypłacając ulokowanych środków i odsetek tysiącom klientów firmy. W tym samym miesiącu prokuratorzy przedstawili prezesowi Amber Gold kilka zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej i oszustwa znacznej wartości; przyjęto, że działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc ze swej działalności stałe źródło dochodu. Wówczas to Marcin P. został zatrzymany i aresztowany. Nadal przebywa w areszcie. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W październiku ub.r. postępowanie ws. Amber Gold przeniesiono do Łodzi. Według danych łódzkiej prokuratury okręgowej, poszkodowanych przez tę firmę mogło zostać ok. 10 tys. osób na ponad 660 mln zł.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 291 razy 263

  dostaną wyroki w zawiasach i są ustawieni

  aż żal, że nie mam zadatków na sku...syna, ten kraj jest wymarzony dla takich ludzi...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 150 razy 150

  A GDZIE JEST KASIORA? Czy odpowiednie służby namierzyły miejsce, w którym sobie pieniążek leżakuje?

 • dziadekjam

  Oceniono 130 razy 100

  Jak nie Katarzyna W., to Katarzyna P. Coś z tymi Kaśkami nie tak, o Katarzynie II , co to nam Stasia Poniatowskiego zmanierowała, nie wspominając.

 • prawnikstarogard

  Oceniono 109 razy 93

  A mnie dziwi zupełnie co innego-dlaczego prawdziwi twórcy tego szwindlu mają się świetnie bo chyba nikt nie wierzy w to, że koles może i po wyrokach maił kasę na rozkręcenie tego interesu z takim rozmachem przy współudziale aparatu państwowego!!!!Od razu uprzedzam ,że nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych tak popularnych w naszym państwie(ot choćby sztuczne mgły w prozaicznych katastrofach lotniczych)

 • dziadekjam

  Oceniono 94 razy 84

  "Kopania podał, że Katarzyna P. działała wspólnie i w porozumieniu z mężem Marcinem P. - szefem Amber Gold."
  =====================================================================
  Proszę, jakie zgodne małżeństwo, a w przekaziorach nadają coś o "kryzysie instytucji małżeństwa".

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 105 razy 79

  no dobra, to teraz jeszcze wyjaśnijcie nam - tak jak pięciolatkom - jak można założyć firmę pt. "tanie przewozy lotnicze".
  czy można - jak postulował niejaki winiarz z lublina - załatwić sprawy w jednym okienku ?
  czy każdy może ?
  wystarczy zarejestrować firmę, kupić (wydzierżawić) kilka samolotów i już ?
  czy warunkiem koniecznym jest uzyskanie statusu zakładu pracy chronionej, przez zatrudnienie np. jednego - jak się sam przedstawił - debila.
  czy debil musi koniecznie być synem premiera ?

  i najważniejsze na koniec - czy tym razem państwo polskie też zdało egzamin ?

 • remo29

  Oceniono 50 razy 50

  Ale ładnie wyglądają na tym zdjęciu. Myślę, że po wyjściu z pierdla mogliby zrobić interes na takich prostokątnych okularach przeciwsłonecznych.
  --
  parada karzełków

 • zal.p.l

  Oceniono 99 razy 49

  Hehe męzulek siedzi juz prawie pol roku a żonka w najlepsze biega na zakupy i cieszy sie wolnoscia chociaz ukradla wiecej. Zalosne prawo broniące kobiety. Od kobiet powinno wymagac sie wiecej, przeciez to im powierza sie dzieci ! Teraz mamy sytuacje ze baby wogole nie ponoszą win i kar. Ukradla - nie siedzi, zabila, zamordowala dziecko nie siedzi albo kara zalosnie niska ! Pieknie, poprostu pieknie. Wychodowalismy sobie chwasty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX