Kolejne zarzuty dla Katarzyny P. Oszustwa na ponad 660 mln zł

15.04.2013 12:08
Katarzyna P. usłyszała kolejne zarzuty, w tym oszustwa na szkodę co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold i kwotę 668 mln zł - poinformował rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania. Łącznie postawiono jej 11 zarzutów.
Wcześniej Katarzyna P. usłyszała osiem zarzutów, m.in. wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Kopania dodał, że Katarzyna P. działała wspólnie i w porozumieniu z mężem Marcinem P. - szefem Amber Gold. Katarzyna P. jest przesłuchiwana w prokuraturze - poinformował rzecznik.

Nawet 15 lat więzienia za oszustwa

W sierpniu ub.r. Amber Gold ogłosiła decyzję o likwidacji, nie wypłacając ulokowanych środków i odsetek tysiącom klientów firmy. W tym samym miesiącu prokuratorzy przedstawili prezesowi Amber Gold kilka zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej i oszustwa znacznej wartości; przyjęto, że działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc ze swej działalności stałe źródło dochodu. Wówczas to Marcin P. został zatrzymany i aresztowany. Nadal przebywa w areszcie. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W październiku ub.r. postępowanie ws. Amber Gold przeniesiono do Łodzi. Według danych łódzkiej prokuratury okręgowej, poszkodowanych przez tę firmę mogło zostać ok. 10 tys. osób na ponad 660 mln zł.

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 291 razy 263

  dostaną wyroki w zawiasach i są ustawieni

  aż żal, że nie mam zadatków na sku...syna, ten kraj jest wymarzony dla takich ludzi...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 150 razy 150

  A GDZIE JEST KASIORA? Czy odpowiednie służby namierzyły miejsce, w którym sobie pieniążek leżakuje?

 • dziadekjam

  Oceniono 130 razy 100

  Jak nie Katarzyna W., to Katarzyna P. Coś z tymi Kaśkami nie tak, o Katarzynie II , co to nam Stasia Poniatowskiego zmanierowała, nie wspominając.

 • prawnikstarogard

  Oceniono 109 razy 93

  A mnie dziwi zupełnie co innego-dlaczego prawdziwi twórcy tego szwindlu mają się świetnie bo chyba nikt nie wierzy w to, że koles może i po wyrokach maił kasę na rozkręcenie tego interesu z takim rozmachem przy współudziale aparatu państwowego!!!!Od razu uprzedzam ,że nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych tak popularnych w naszym państwie(ot choćby sztuczne mgły w prozaicznych katastrofach lotniczych)

 • dziadekjam

  Oceniono 94 razy 84

  "Kopania podał, że Katarzyna P. działała wspólnie i w porozumieniu z mężem Marcinem P. - szefem Amber Gold."
  =====================================================================
  Proszę, jakie zgodne małżeństwo, a w przekaziorach nadają coś o "kryzysie instytucji małżeństwa".

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 105 razy 79

  no dobra, to teraz jeszcze wyjaśnijcie nam - tak jak pięciolatkom - jak można założyć firmę pt. "tanie przewozy lotnicze".
  czy można - jak postulował niejaki winiarz z lublina - załatwić sprawy w jednym okienku ?
  czy każdy może ?
  wystarczy zarejestrować firmę, kupić (wydzierżawić) kilka samolotów i już ?
  czy warunkiem koniecznym jest uzyskanie statusu zakładu pracy chronionej, przez zatrudnienie np. jednego - jak się sam przedstawił - debila.
  czy debil musi koniecznie być synem premiera ?

  i najważniejsze na koniec - czy tym razem państwo polskie też zdało egzamin ?

 • remo29

  Oceniono 50 razy 50

  Ale ładnie wyglądają na tym zdjęciu. Myślę, że po wyjściu z pierdla mogliby zrobić interes na takich prostokątnych okularach przeciwsłonecznych.
  --
  parada karzełków

 • zal.p.l

  Oceniono 99 razy 49

  Hehe męzulek siedzi juz prawie pol roku a żonka w najlepsze biega na zakupy i cieszy sie wolnoscia chociaz ukradla wiecej. Zalosne prawo broniące kobiety. Od kobiet powinno wymagac sie wiecej, przeciez to im powierza sie dzieci ! Teraz mamy sytuacje ze baby wogole nie ponoszą win i kar. Ukradla - nie siedzi, zabila, zamordowala dziecko nie siedzi albo kara zalosnie niska ! Pieknie, poprostu pieknie. Wychodowalismy sobie chwasty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane