Kolejne zarzuty dla Katarzyny P. Oszustwa na ponad 660 mln zł

15.04.2013 12:08
Marcin i Katarzyna P.

Marcin i Katarzyna P. (Archiwum rodziny P.)

Katarzyna P. usłyszała kolejne zarzuty, w tym oszustwa na szkodę co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold i kwotę 668 mln zł - poinformował rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania. Łącznie postawiono jej 11 zarzutów.
Wcześniej Katarzyna P. usłyszała osiem zarzutów, m.in. wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Kopania dodał, że Katarzyna P. działała wspólnie i w porozumieniu z mężem Marcinem P. - szefem Amber Gold. Katarzyna P. jest przesłuchiwana w prokuraturze - poinformował rzecznik.

Nawet 15 lat więzienia za oszustwa

W sierpniu ub.r. Amber Gold ogłosiła decyzję o likwidacji, nie wypłacając ulokowanych środków i odsetek tysiącom klientów firmy. W tym samym miesiącu prokuratorzy przedstawili prezesowi Amber Gold kilka zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej i oszustwa znacznej wartości; przyjęto, że działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc ze swej działalności stałe źródło dochodu. Wówczas to Marcin P. został zatrzymany i aresztowany. Nadal przebywa w areszcie. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W październiku ub.r. postępowanie ws. Amber Gold przeniesiono do Łodzi. Według danych łódzkiej prokuratury okręgowej, poszkodowanych przez tę firmę mogło zostać ok. 10 tys. osób na ponad 660 mln zł.

Zobacz także
 • Marcin P. Przedłużony areszt dla szefa Amber Gold
 • Krzysztof Rutkowski. Rutkowski znajdzie złoto Amber Gold?
Komentarze (126)
Kolejne zarzuty dla Katarzyny P. Oszustwa na ponad 660 mln zł
Zaloguj się
 • 44rodowicz

  0

  No i dobrze, że zaczęto łapać oszustów.
  Teraz czekam na zatrzymania tych oszustów od OFE.
  Co to jest 660 mln. zł wobec 260 mld. zł.
  Skala przewały coś koło 400 razy większa, a autorzy Buzek Krzaklewski i szefowie OFE nadal chodzą wolno?
  To nie jest żadna istotna informacja. Szefowie spółek Skarbu Państwa nie takie kwoty przewalali.

 • 12345janka

  0

  Dlaczego przy tak gigantycznych przekrętach nie stosuje się kar np. 120 lat więźienia ? Dlaczego Polscy jajogłowi nie wprowadzają takich dużych kar do Polskiego kodeksu karnego, dlaczego dla poszczególnych punktów oskarżenia w przypadku udowodnienia winy nie sumuje się kary pozbawienia lat łącznie. Powinno być tak jak w Stanach Zjednoczonych.

 • daniel_sos

  Oceniono 2 razy 2

  A OFE wzięły dziesiątki miliardów i nic. Te pieniądze wydane na mądre programy wspomagania dzietności dałyby Polsce krocie. No cóż, znów rozkradli złodzieje. W majestacie gówna, czyli polskiego prawa.

 • ravhin32

  0

  Miła KObieta staciwa.na.liberte.pl/nowe-inne-narodowe/

 • panpererinos

  Oceniono 1 raz 1

  9,7 tys idiotów przekonało się na własnej skórze, że głupota i zachłanność drogo kosztuje. Można w życiu najeść się małymi łyżkami, ale jak od razu chciało się chochlą...Mam tylko nadzieję, że nie będzie dla nich żadnych odszkodowań z publicznych pieniędzy.

 • wielokropek12344

  Oceniono 2 razy 2

  to ja poproszę tak. 15 milionów, wyrok najwyżej 15 lat, warunkowe po około 6-ściu latach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a kasa w kieszeni!
  Wyżej lub wcale mają ci za byle co!
  Porąbane prawo!

 • soldadura104

  0

  Coś mi się zdaje że śledczy działają tak aby oteraz dopiero okraść klijentów Amber Gold i aby Pani nie protestowała ze komornik sprzeda majątek za 10%. Ci przynajmniej mieli złoto na wiekszość polskich baków nie ma nic i 1 złotów robi wirtualne 10 i pozycza to czego nie ma.

 • szkas11

  0

  Przecież wiadomo, że oni byli słupami do odstrzału, a faktyczni pomysłodawcy procederu zacierają rączki

 • waldi_46

  Oceniono 1 raz 1

  przekręty kilkaset milionów i grozi zaledwie 15 lat , w USA conajmniej 50 lat , no ale tam się karze za przestępstwa podatkowe i wymiar sprawiedliwości nie jest skorumpowany tak jak w polsce .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje