Kalisz tworzy nowy projekt polityczny. "Będzie jednym z filarów listy Europy Plus"

15.04.2013 08:50
- Tworzę własny projekt polityczny. Do końca kwietnia powołam stowarzyszenie, które będzie jednym z filarów listy Europy Plus do Parlamentu Europejskiego - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 poseł Ryszard Kalisz.
- Jednym z filarów będzie moje stowarzyszenie i ja, drugim - Aleksander Kwaśniewski, trzecim - inne ugrupowania, zaś czwartym być może będą ludzie SLD, których zapraszam - powiedział Kalisz. Dodał, że namawia do udziału w swoim projekcie Leszka Millera, który jednak powiedział mu, że nie zamierza startować do PE.

Poseł przyznał także, że współpracuje z Pawłem Kowalem, szefem PJN. Nie planują jednak tworzyć jednego projektu ani partii, ale opublikować tekst na temat systemu politycznego w Polsce. - Kowal jest człowiekiem prawicy, ja jestem człowiekiem lewicy, ale mamy wspólny pogląd, jeśli chodzi o strukturę partyjną w Polsce. Kowal jest inteligentym człowiekiem, a ja współpracuję z każdym inteligentnym człowiekiem, w szczególności w tworzeniu analiz i koncepcji politycznych dla dobra obywateli - powiedział Kalisz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Debiut stowarzyszenia jeszcze w kwietniu

Poseł pytany o nazwę stowarzyszenia zdradził jedynie, że będzie się ona składała z trzech słów i nie będzie zawierała jego nazwiska. Jak dodał, za wcześnie na razie, by mówić o powołaniu przez niego partii politycznej. Stowarzyszenie ma powstać do końca kwietnia i wtedy przedstawi szczegóły jego działania.

Tydzień temu Ryszard Kalisz został wykluczony z SLD przez Krajowy Sąd Partyjny. Powodem była praca "na rzecz innego ugrupowania politycznego"", czyli konkurencyjnego dla Sojuszu projektu politycznego Europa Plus.

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • junkier

  Oceniono 78 razy 32

  A może by tak zmienić nazwę z "Europa Plus" na "Euro-Dieta Plus"?

  Ewentualnie "Promile Europy"?

 • zak-123

  Oceniono 34 razy 30

  Nasi "politycy" będą się niedługo tratować w drzwiach do europarlamentu - powodzenia!

 • munaciello

  Oceniono 27 razy 19

  Jeszcze Ziobro z Dornem powinni założyć Stowarzyszenie "Słupy PiS-u" i będzie git!

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 40 razy 18

  Wiara w grubego rysia i kwacha mnie rozśmiesza.

  Co oni mogą zrobić dla Polski ? Nic to tylko polityczna emeryturka.. Kwach chce tylko podbić swoją cenę przez większe możliwości lobbowania w EU dla różnych postsowieckich kacyków. Rysiowi znudził się posiadany model jaguara.

  Europa Plus z programem Grodzkiej :-)
  Sam dobrobyt :-)

 • endrju1521

  Oceniono 50 razy 18

  Najgorszy flejtuch językowy (-om) w Polsce,

  pewnie też ze względów rodzinnych,

  chce się przenieść do Brukseli.

  Nooo, światowiec ! ! ! ! !

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 32 razy 14

  Jeszcze kilka sondaży pokazujących, że Platforma traci na rzecz Europy Plus i gazecina zacznie akcję. Już były nieśmiałe próby, aż kłódki na wątki musieli zakładać.

 • mcguirre

  Oceniono 8 razy 8

  A mi pan Kalisz nie kojarzy już się ani z SLD ani Europą + ale z Heniem z reklam Tesco. Szczególnie jak założy te swoje odlotowe czarne, owalne olulary. Wypisz wymaluj :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje