CBA: Zawiadomienie po kontroli w Komendzie Głównej Policji

15.04.2013 08:00

CBA.GOV.PL

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w Komendzie Głównej Policji i skierowało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
- Zawiadomieniem objęto cztery osoby, które od września do listopada 2010 roku pełniły kierownicze funkcje w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do nieprawidłowego wydania ponad 15 mln zł - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Postępowanie trwało od 14 maja 2012 roku do 14 lutego 2013 roku. Dotyczyło wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego, w tym usługi HelpDesk, realizowanych w latach 2008-2011.

Zebrane w czasie kontroli materiały wskazują na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień w trakcie organizacji i przeprowadzenia postępowania na "zakup sprzętu radiokomunikacyjnego, licencji oprogramowania i usług do rozbudowy systemu radiołączności cyfrowo-analogowej dla jednostek organizacyjnych policji w ramach projektu RADIO II".

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • tomek_al

  Oceniono 111 razy 93

  600 000 urzędników, 600 000 nauczycieli, 100 000 policjantów, 100 000 żołnierzy.
  Wszędzie wałki, przywileje, źle wydana kasa. Bo państwowa. Żeby ich wykarmić trzeba w bandycki sposób okraść podatnika. I nikt nigdy tego nie zmieni. Ta grupa ludzi wraz z rodzinami jest w stanie uwalić każdy rząd który będzie próbował zrobić porządek.

 • crazy_bo_polak

  Oceniono 65 razy 59

  do eye_of_ra;
  I. Na parkingu gość wyciąga broń i starszy i mierzy w moim kierunku, z błahego powodu, przyjeżdża policja, jadę z nimi na komendę przychodzi jakiś koleś ja opowiadam całą sytuację a on od niechcenia rzuca że to nic takiego i co ja właściwie chcę , przecież nie strzelał a mi nic nie jest, pewnie tylko chciał mnie nastraszyć.
  Pod wpływem moich nacisków przyjmuje zeznanie, jest sprawa okazania itp. po czym wychodzi na jaw że nie jestem pierwszą osobą w ten sposób zastraszoną przez tego gościa i na końcu prokurator umarza sprawę.
  II. Pod wejściem do klatki schodowej zostałem pobity przez dwóch gości, rozpoznałem ich itp, przy przyjmowaniu zeznań policjant zaczyna mnie straszyć żebym nie składał zeznań bo sąd uzna to za bójkę i ja sam dostanę wyrok, bo ten co mnie pobił to jest spokojny, wprawdzie jest w bazie policji ale to tylko za bujki stadionowe. (A ja nigdy nawet muchy nie zabiłem). Na szczęście sędzia zachował się jak należy i skazał gości. PS. Jak wezwałem policję i z nimi rozmawiałem to padło pytanie, które zapamiętam do końca życia. CZY JAK PANA KOPALI TO KOPALI NOGAMI? :-( Ot smutny obraz naszej tragicznej rzeczywistości.

 • eye_of_ra

  Oceniono 60 razy 40

  Moje doświadczenia z Policją.
  1. Radiowóz rozjechał mi psa. Po tym fakcie do drzwi zapukali funkcjonariusze bynajmniej nie aby przeprosić ale domagać się zapłaty za zbitą lampę w radiowozie. Tłumaczyli, że jesteśmy winni bo pies powinien być na łańcuchu (???!!!) W przeciwnym razie kierują sprawę na kolegium. Kazaliśmy im spier..... Ostatecznie żadnej sprawy nie było.
  2. Pracując w kawiarence internetowej udało mi się wytropić pedofila. Facet przychodził zawsze przed zamknięciem, siedział sam w kącie i ściągał sobie pedofilskie materiały. Korzystał z kawiarenki aby nie namierzono go w domu. Skopiowałem to co ściągał wszystko na płytę i poszedłem z tym na policję. Opowiedziałem kto, jak wygląda, wiedziałem też, że jest nauczycielem angielskiego w szkole. Zgodziłem się go zidentyfikować i zeznawać w razie czego. I co dalej? Ano nic. Nigdy nikt się ze mną nie skontaktował. Facet dalej sobie spokojnie korzystał z kawiarenki w której potem już nie pracowałem ale odwiedzałem. Nadal niezrażony i nie niepokojony przez nikogo robił to samo.
  Tyle dla mnie w temacie działania polskiej policji. 2 razy miałem z nimi do czynienia i dwa razy zobaczyłem ignorancję, głupotę i lenistwo.

 • crazy_bo_polak

  Oceniono 33 razy 27

  Czekam na wypowiedź pana Pierwszego Kłamcy Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego, który wyjdzie i znów powie Policja jest celem ataków ale to się wam nie uda zawszali obywatele bo my przecież jesteśmy super.
  Czy dożyje kiedyś takiego momentu, że szef np. Policji stanie przed kamerą i powie; tak była korupcja ukarzemy winnych itp. jak to miał miejsce w Finlandii po tym jak Putin trafił na listę niebezpiecznych.
  W Polsce nikt nigdy tak nie będzie w stanie zrobić, bo urzędnicy są tak przeżarci zepsuciem i pewnością swoej bezkarności i są pewni że przed nikim nie muszą się tłumaczyć.

 • kieliszki

  Oceniono 36 razy 24

  A kasa na odprawy smoleńskie była dobrze wydana?

 • c.t.k

  Oceniono 25 razy 23

  Dzielne chwaty z CBA-skontrolujcie ZAiKS.Stajnia Augiasza to betka.....

 • wiseguy2012

  Oceniono 24 razy 22

  UTARTY SCHEMAT: Jakiś nadinspektor lub generał, za podatnika pieniądze kupuje jakieś dziadostwo bardzo drogo a potem, kiedy już te "kwiatki" widać że to kolejny bubel to kupujący odchodzi na emeryturę i g. mu mogą zrobić

 • 44rodowicz

  Oceniono 19 razy 15

  15 mln zł. rozwalone toć to pryszcz. Lotos na osobiste decyzje Olechnowicza wywalił 2 mld. zł. i wszystko przygłaskali

 • wojna71

  Oceniono 19 razy 13

  A kto skontroluje CBŚ i ABW ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje