CBA: Zawiadomienie po kontroli w Komendzie Głównej Policji

CBA.GOV.PL

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w Komendzie Głównej Policji i skierowało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
- Zawiadomieniem objęto cztery osoby, które od września do listopada 2010 roku pełniły kierownicze funkcje w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do nieprawidłowego wydania ponad 15 mln zł - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Postępowanie trwało od 14 maja 2012 roku do 14 lutego 2013 roku. Dotyczyło wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego, w tym usługi HelpDesk, realizowanych w latach 2008-2011.

Zebrane w czasie kontroli materiały wskazują na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień w trakcie organizacji i przeprowadzenia postępowania na "zakup sprzętu radiokomunikacyjnego, licencji oprogramowania i usług do rozbudowy systemu radiołączności cyfrowo-analogowej dla jednostek organizacyjnych policji w ramach projektu RADIO II".

Zobacz także
 • Policja Podczas szkolnej wycieczki chcieli wymusić pieniądze
 • Zdjęcia operacyjne policji Ukradli 300 litrów paliwa podjeżdżając "śmietnikiem"
 • Chcieli wyłudzić kredyty z banku. Wpadli na Mokotowie
Komentarze (23)
CBA: Zawiadomienie po kontroli w Komendzie Głównej Policji
Zaloguj się
 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  No i nic prokuratura nie zrobi bo dyrektorzy w stopniu pułkowników z emeryturami (bo przeszli do rezerwy) po 8 tysięcy zł na rękę nie zostaną skazani (emerytur też im nie zabiorą).

 • iha-iha-iha

  0

  PO co robic kontrole - nawet dzieci wiedzą, że w POlicji kradną i biora łapówki

 • togo13

  Oceniono 2 razy 2

  Nie do pomyslenia - czyżby złodzieje w policji ?

 • kibic_rudego

  0

  Urban pisał o tym rok temu

 • ferroetigni

  Oceniono 3 razy 1

  Wewnętrzne rozgrywki miedzy KGP a CBA. Zagrożone rozwiązaniem, nieudolne, niewydajne CBA kontratakuje. A tak naprawdę to ustawa o zamówieniach publicznych jest do kitu, bo preferuje jako główne kryterium zakupu - najniższą cenę. Wybierzesz ofertę na sprzęt znakomitej jakości, więc droższy i już masz prokuratora na głowie. Zakupioną taniochę trzeba szybko wymieniać, bo od początku działa kiepsko albo wcale. I nie dotyczy to tylko policji, tak jest wszędzie. Ale dopóki większość takich zakupów udaje się wcisnąć w projekty unijne ( więc Unia za nie płaci) rządzący to olewają. Należałoby zmienić ustawę o zamówieniach publ. ale nasi parlamentarzyści są bardzo zapracowani i nie mają czasu na takie głupoty. Lepiej napuścić prokuraturę.

 • wiseguy2012

  Oceniono 24 razy 22

  UTARTY SCHEMAT: Jakiś nadinspektor lub generał, za podatnika pieniądze kupuje jakieś dziadostwo bardzo drogo a potem, kiedy już te "kwiatki" widać że to kolejny bubel to kupujący odchodzi na emeryturę i g. mu mogą zrobić

 • 44rodowicz

  Oceniono 19 razy 15

  15 mln zł. rozwalone toć to pryszcz. Lotos na osobiste decyzje Olechnowicza wywalił 2 mld. zł. i wszystko przygłaskali

 • szalony_wariat

  Oceniono 2 razy 0

  niech se du ZUS-u wejdą to oślepną od tych zer...

 • crazy_bo_polak

  Oceniono 65 razy 59

  do eye_of_ra;
  I. Na parkingu gość wyciąga broń i starszy i mierzy w moim kierunku, z błahego powodu, przyjeżdża policja, jadę z nimi na komendę przychodzi jakiś koleś ja opowiadam całą sytuację a on od niechcenia rzuca że to nic takiego i co ja właściwie chcę , przecież nie strzelał a mi nic nie jest, pewnie tylko chciał mnie nastraszyć.
  Pod wpływem moich nacisków przyjmuje zeznanie, jest sprawa okazania itp. po czym wychodzi na jaw że nie jestem pierwszą osobą w ten sposób zastraszoną przez tego gościa i na końcu prokurator umarza sprawę.
  II. Pod wejściem do klatki schodowej zostałem pobity przez dwóch gości, rozpoznałem ich itp, przy przyjmowaniu zeznań policjant zaczyna mnie straszyć żebym nie składał zeznań bo sąd uzna to za bójkę i ja sam dostanę wyrok, bo ten co mnie pobił to jest spokojny, wprawdzie jest w bazie policji ale to tylko za bujki stadionowe. (A ja nigdy nawet muchy nie zabiłem). Na szczęście sędzia zachował się jak należy i skazał gości. PS. Jak wezwałem policję i z nimi rozmawiałem to padło pytanie, które zapamiętam do końca życia. CZY JAK PANA KOPALI TO KOPALI NOGAMI? :-( Ot smutny obraz naszej tragicznej rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje