Media: papież Franciszek definitywnie rezygnuje z czerwonych butów

14.04.2013 17:58
Buty papieża Franciszka i tradycyjne czerwone buty, które nosił m.in. Benedykt XVI

Buty papieża Franciszka i tradycyjne czerwone buty, które nosił m.in. Benedykt XVI (Fot. MAX ROSSI REUTERS)

Żadnych czerwonych butów, mają być czarne, tak jak do tej pory - takie zamówienie, według mediów, złożył papież Franciszek u swego zaufanego szewca z Buenos Aires. To oznacza, że definitywnie postanowił nie kontynuować tradycji noszenia czerwonego obuwia.
Franciszek zadzwonił do szewca Carlosa Samarii z jego rodzinnego miasta, który szyje mu buty od 40 lat. Zawiadomił go, że nie zamierza zmieniać modelu, jaki dotychczas nosił.

Szewc, cytowany przez Ansę, powiedział argentyńskiemu dziennikowi "Clarin": "On nie chce nigdy nowych butów, chciał, abym reperował stare, ale teraz przygotowuję mu parę bardzo prostego obuwia, którą zawiozę mu prawdopodobnie w maju".

W niedzielę dziennik "Corriere della Sera" opublikował wywiad z szewcem Adriano Stefanellim z Novary na północy Włoch, który uszył czerwone buty dla Benedykta XVI i przygotował też parę dla Jana Pawła II.

Komentując to, że Franciszek nosi od początku pontyfikatu zwyczajne czarne buty, szewc powiedział: "Wszystko ma swoje granice". Te buty są zdeformowane, za duże; mogą być trochę zużyte, ale nie aż tak" - ocenił szewc. Dał też do zrozumienia, że czeka teraz na telefon od nowego papieża.

Papież zdecydowanie odrzuca luksusy i ceremoniał watykański. Nie chce nosić peleryny obszytej futrem, w której często pojawiał się jego poprzednik, czy np. zamieszkać w wielkich apartamentach.

Zobacz także
Komentarze (84)
Media: papież Franciszek definitywnie rezygnuje z czerwonych butów
Zaloguj się
 • Sebastian Lizak

  0

  To pokazuje że wreszcie papiezem jest normalny człowiek, a nie modniś, jak Benek

 • koperchytla

  0

  Bardzo dobrze, takie czerwone buty są gejowskie.

 • glemp1

  0

  Powiało grozą, gdyż jak tak dalej pójdzie, to Franciszek zrezygnuje z noszenia czerwonych stringów. Biskup Paetz tego nie przeżyje...

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 1 raz 1

  Było m jak miłość, jest f jak franek. Odcinek 328, sezon pierwszy.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Przygotowuje się do kanonizacji albo Hugo Chaveza albo Fidela Castro.

 • raskolnikov74

  0

  Napiszcie coś o tym, że papież rezygnuje ze złotego kibla albo że od dziś nie będzie się podcierał 100 dolarówkami. Ooooo, jaki skromny. I poproszę codziennie raport, o której papież pierdnął i co powiedział. Co za kanalie pracują w tym portalu, że piszą o jakimś zbrodniarzu, jakby był bogiem na ziemi. Syf.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 2 razy 2

  2567 informacja o skromności franusia-kapusia

 • jan.go

  Oceniono 1 raz 1

  Mistrzem świata to ten Argentyński szewc nie jest .Jak na obstalunek to marne te buty.

 • ossmolony

  Oceniono 3 razy 3

  Świat wstrzymał oddech - co za news na piersze strony .....A tak naprawdę co to przyniesie światu ,a nawet kosciołowi ,że zrezygnował z jakiegos koloru buta ???? Czy ma jakis wpływ na świat to czy pan papież chodzi w butach czerwonych,a moze niebieskichc,czarnych czy sraczkowatych ??? Coraz bardziej żalosny i śmieszny ten kosciół z tymi swoimi reklamodawcami też i z GW - w tym przypadku papieskich butów .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje