Sasin broni Macierewicza. Nałęcz: "Z przykrością pana słucham"

14.04.2013 10:23
- Radosław Sikorski informował Macieja Łopińskiego, że trzy osoby przeżyły. Rzecznik MSZ potwierdzał tę informację, podały ją największe agencje, potem została zdementowana. Ambasador Turowski w zeznaniach mówił, że tę informację przekazał ministrowi Sikorskiemu, a otrzymał ją od oficera Federalnej Służby Bezpieczeństwa - mówił Jacek Sasin z PiS na antenie Radia ZET. - Z przykrością słucham tych słów - skomentował to Tomasz Nałęcz.
Jacek Sasin w Radiu ZET bronił słów Antoniego Macierewicza o trzech osobach, które przeżyły katastrofę smoleńską. Przekonywał, że PiS chce tylko, aby te informacje zostały zweryfikowane przez prokuraturę. - Podstawowe pytanie w tej sprawie jest takie, co prokuratura zrobiła, żeby wyjaśnić ten wątek. Czy przesłuchała kogokolwiek na tę okoliczność? Czy próbowała dotrzeć do funkcjonariuszy rosyjskich służb? - pytał Sasin.

- Nikt nie twierdzi, że ktoś żyje - kontynuował poseł PiS. - Odsyłam do ostatniego raportu, tam są te relacje: ambasadora Turowskiego, oficera BOR. To nie jest czcze gadanie, jakieś brednie. Wiarygodność tych twierdzeń powinna zostać zweryfikowana przez prokuraturę - dodał.

"Macierewicz nie chce wyjaśnić katastrofy"

Słowa posła PiS skomentował prof. Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta. - Z przykrością słucham słów pana Sasina - stwierdził. - Obaj skończyliśmy te same studia na Wydziale Historycznym UW. Pan świetnie wie, że przy takim dramatycznym wydarzeniu na początku jest wiele różnych wersji, do których później się nie wraca, bo to nie ma sensu - mówił doradca prezydenta.

Zdaniem Nałęcza Antoni Macierewicz wcale nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - W jego postępowaniu jest metoda, którą historyk doskonale zna. Bierze się najbardziej fantastyczne informacje, do niczego niepasujące i nawzajem sprzeczne, i się mnoży wątpliwości, żeby zasiać przekonanie, że tam się kryje jakaś tajemnica - argumentował.

- Gdyby Antoni Macierewicz wyjaśniał przyczyny II wojny światowej, to bardzo serio miałby pretensje do wszystkich, dlaczego nie potraktowano poważnie polskiego ataku na radiostację w Gliwicach. W końcu przez parę godzin cały świat żył atakiem na radiostację, znaleziono trupy polskich żołnierzy zastrzelonych przez niemieckich obrońców. Dlaczego ten wątek nie jest podejmowany? - dodał Nałęcz.

- Z góry odrzucacie coś, co jest dla was niewygodne. Każda hipoteza powinna zostać zweryfikowana. Nie może być w tej sprawie żadnych wątpliwości - ripostował Jacek Sasin.

"Ks. Oko? Szanuję jego wypowiedź"

Polityk PiS bronił też ks. Dariusza Oko, który stwierdził, że "geje są seksnarkomanami i mają 12 partnerów rocznie". - Nie wiem, ilu mają partnerów. Być może są jakieś badania, na których się ksiądz opiera. Nie chcę deprecjonować tej wypowiedzi, przyjmuję ją z szacunkiem - oświadczył Sasin.

- Może zróbcie jakieś wewnętrzne badania - odparł na to Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Konserwatywny poseł odpowiedział, że "stosunek Kościoła katolickiego do homoseksualizmu jest oparty o Pismo Święte". - Szanujmy podstawy każdej religii. Szanujemy religię muzułmańską, bo jak mówimy coś przeciwko religii muzułmańskiej, to nam grożą bombą, więc nie mówimy. Szanujmy również postawy religii chrześcijańskiej i nie odbierajmy hierarchom prawa do wypowiadania się w sprawach wiary - przekonywał.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (361)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 513 razy 421

  Nikt nie twierdzi że Macierewicz żyje.
  Niby wydaje dźwięki, rusza się, ale czy to można nazwać życiem?
  Ludzie w stanie wegetatywnym też to czynią, ale nie maja
  kontaktu z rzeczywistością...

 • szary-polak

  Oceniono 428 razy 340

  Słuchałem tych wypocin Sasina.... Ten zakłamany łobuz, to osobnik bez żadnych zasad moralnych i etycznych...

 • ga.1.2

  Oceniono 355 razy 297

  Antek i Sakiewicz z tesciem pokazuja jak mozna przezyc dobrze katastrofe smolenska.30 zl za bajki smolenskie i da sie przezyc.Zarobic mozna na wszystkim

 • apas13

  Oceniono 323 razy 275

  Cóż, w sieci swego czasu były dostepne zdjecia ofiar. Tego się nie dało przeżyć. Gdyby Antek Trotyl nie uciekł ze Smoleńska, to pewnie sam by to widział. No ale obiadek był ważniejszy...

 • niktwazny126

  Oceniono 254 razy 212

  Te trzy osoby, ktore przeżyły, musiały być zrobione z wyjątkowo odpornego na wybuch materiału. Pozostale ofiary były składane z kawaleczków ( udowodniono to choćby podczas ekshumacji), zmasakrowane, a trzy najsilniejsze przeżyły. Skoro Antoni tak glosi, to na pewno ma naocznego świadka, ktory opowie chętnie o trzech postaciać uciekajacych w smoleńską mgłę. Dlaczego jeszcze tych naocznych świadkow nie przedstawił? Prokuraturze byłoby łatwiej odnosić się do zarzutów i wyjaśniać wątpliwości. Antek i Jarek dalej bawią się jak dzieci - wiem, ale nie powiem.

 • fakiba

  Oceniono 245 razy 197

  Dobrze że zielonych ludzików nikt tam nie zobaczył dopiero Antek miałby pole do snucia wizji

 • sirseb

  Oceniono 227 razy 177

  swietnie posluchac pisakow, jak tlumacza wariatow
  :)

  popieramforsowanie hipotezy, ze polskezbaw naklanial do ladowania!

 • zetoxa

  Oceniono 211 razy 143

  drogi panie profesorze Nałęcz,
  drugiej wojny światowej nie wywołał atak Polaków na radiostację w Gliwicach,
  ale niejaki Grzegorz Brzęczyszczykiewicz,
  który przed wojną mieszkał we wsi Chrząszczyżewoszyce
  powiat Łękołody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje