Sasin broni Macierewicza. Nałęcz: "Z przykrością pana słucham"

Jacek Sasin

Jacek Sasin (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Radosław Sikorski informował Macieja Łopińskiego, że trzy osoby przeżyły. Rzecznik MSZ potwierdzał tę informację, podały ją największe agencje, potem została zdementowana. Ambasador Turowski w zeznaniach mówił, że tę informację przekazał ministrowi Sikorskiemu, a otrzymał ją od oficera Federalnej Służby Bezpieczeństwa - mówił Jacek Sasin z PiS na antenie Radia ZET. - Z przykrością słucham tych słów - skomentował to Tomasz Nałęcz.
Jacek Sasin w Radiu ZET bronił słów Antoniego Macierewicza o trzech osobach, które przeżyły katastrofę smoleńską. Przekonywał, że PiS chce tylko, aby te informacje zostały zweryfikowane przez prokuraturę. - Podstawowe pytanie w tej sprawie jest takie, co prokuratura zrobiła, żeby wyjaśnić ten wątek. Czy przesłuchała kogokolwiek na tę okoliczność? Czy próbowała dotrzeć do funkcjonariuszy rosyjskich służb? - pytał Sasin.

- Nikt nie twierdzi, że ktoś żyje - kontynuował poseł PiS. - Odsyłam do ostatniego raportu, tam są te relacje: ambasadora Turowskiego, oficera BOR. To nie jest czcze gadanie, jakieś brednie. Wiarygodność tych twierdzeń powinna zostać zweryfikowana przez prokuraturę - dodał.

"Macierewicz nie chce wyjaśnić katastrofy"

Słowa posła PiS skomentował prof. Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta. - Z przykrością słucham słów pana Sasina - stwierdził. - Obaj skończyliśmy te same studia na Wydziale Historycznym UW. Pan świetnie wie, że przy takim dramatycznym wydarzeniu na początku jest wiele różnych wersji, do których później się nie wraca, bo to nie ma sensu - mówił doradca prezydenta.

Zdaniem Nałęcza Antoni Macierewicz wcale nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - W jego postępowaniu jest metoda, którą historyk doskonale zna. Bierze się najbardziej fantastyczne informacje, do niczego niepasujące i nawzajem sprzeczne, i się mnoży wątpliwości, żeby zasiać przekonanie, że tam się kryje jakaś tajemnica - argumentował.

- Gdyby Antoni Macierewicz wyjaśniał przyczyny II wojny światowej, to bardzo serio miałby pretensje do wszystkich, dlaczego nie potraktowano poważnie polskiego ataku na radiostację w Gliwicach. W końcu przez parę godzin cały świat żył atakiem na radiostację, znaleziono trupy polskich żołnierzy zastrzelonych przez niemieckich obrońców. Dlaczego ten wątek nie jest podejmowany? - dodał Nałęcz.

- Z góry odrzucacie coś, co jest dla was niewygodne. Każda hipoteza powinna zostać zweryfikowana. Nie może być w tej sprawie żadnych wątpliwości - ripostował Jacek Sasin.

"Ks. Oko? Szanuję jego wypowiedź"

Polityk PiS bronił też ks. Dariusza Oko, który stwierdził, że "geje są seksnarkomanami i mają 12 partnerów rocznie". - Nie wiem, ilu mają partnerów. Być może są jakieś badania, na których się ksiądz opiera. Nie chcę deprecjonować tej wypowiedzi, przyjmuję ją z szacunkiem - oświadczył Sasin.

- Może zróbcie jakieś wewnętrzne badania - odparł na to Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Konserwatywny poseł odpowiedział, że "stosunek Kościoła katolickiego do homoseksualizmu jest oparty o Pismo Święte". - Szanujmy podstawy każdej religii. Szanujemy religię muzułmańską, bo jak mówimy coś przeciwko religii muzułmańskiej, to nam grożą bombą, więc nie mówimy. Szanujmy również postawy religii chrześcijańskiej i nie odbierajmy hierarchom prawa do wypowiadania się w sprawach wiary - przekonywał.

Zobacz także
Komentarze (361)
Sasin broni Macierewicza. Nałęcz: "Z przykrością pana słucham"
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  0

  Przed chwilą zalogowałem się, a więc chyba dziś wszystko w porządku?

 • hastatrespasos

  0

  Jeśli coś trzeba zweryfikować, jak żąda Sasin, to tylko stan psychiczny jego samego, herszta SPISKU, Szmacierewicza i wszystkich operetkowych „ekspertów” z komisji tego ostatniego. O przeżyciu nie trzech, ale 96 pasażerów nieszczęsnej Tutki, nie informował szef polskiego MSZ, ale rzecznik Nieba, który na wieść o katastrofie błyskawicznie zjawił się na polu udającym lotnisko wojskowe pod Smoleńskiem. Zaraz zdementował to rzecznik Kremla, po to tylko, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od wywożenia ciężko rannych 96 ludzi w kibitkach na Sybir. Polscy eksperci, a także marszałek Sejmu DR Ewa Kopacz, biorący udział w identyfikacji zwłok, byli tak zamroczeni nadmiarem Stolicznej, że nie widząc żadnych zwłok, tylko podpisywali bumagi podkładane im przez ruskich agentów. Gdyby przyjąć tezę, iż z tej dramatycznej katastrofy cało wyszło tylko troje ludzi, niechybnie była to para prezydencka i któryś borowik. A więc, kogo to z najwyższymi honorami pochowano w kryptach wawelskich? Szczątki nieznanych osób? Ej, im bliżej czwartej rocznicy tej tragedii, tym bardziej SPISKOWCY będą nam mącić w głowach. Do kwietnia powstaną kolejne najbardziej abstrakcyjne tezy o zamachu Tuska i Putina na Lecha Kaczyńskiego.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 1

  Lista !

  Jeszcze wiele sie zmieni na korzysc
  pana Macierewicza ,kiedy juz bedzie
  do Strasburga pelna czlonkow lista.

  Kolejnosc na lscie bedzie ustalona
  i kazdy odpowie z kim byl w zmowie.
  Kazdy tez przed trybunalem prawde ,
  wydusi,dlaczego do hanby sie skusil .

  Ten czas pokory niestety nadchodzi,
  trzeba byc gotowym do bezpowrotnej
  drogi,zegar czas w miejscu zatrzyma,
  zawsze bedzie ta sama godzina.

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  Sasin to bezczelny idiota, ale nie użyję słowa "wyjątkowo". Są w PiS nawet lepsi

 • justin2312

  Oceniono 2 razy 2

  Jezu, jak ci mądrzy politycy szanują siebie wzajemnie i jeszcze inne religie !
  Jestem dzisiaj przekonany po trzech latach kłamstw smoleńskich, że troje terrorystów samobójców, którzy przeżyli zamach na św. Lecha Kaczyńskiego ukrywają się w Moskwie.

 • spokojny102

  Oceniono 3 razy 3

  Sasin to takie scierwo ktore nie wiem po co pokazuje sie publicznosci .Glupi cham patrzy do kamery i z glupim usmiechem klamie jak bura suka Ludwika.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 1

  te ścierwa nie maja co robić tylko brać udział w
  ściemie Kaczora i Tuska, kumpli z KOR i S,
  Oni odwracają uwagę od tego jak
  wspólnie i w porozumieniu rozkradają Polskę

 • prof-antoni

  Oceniono 6 razy 4

  PiS powoluje sie na Turowskiego ?

  Co za czasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje