Ks. Oko o pedofilii: Na 1000 pedofilów 400 to geje, a tylko jeden ksiądz

13.04.2013 23:00
Ks. Dariusz Oko

Ks. Dariusz Oko (Fot. swietajadwiga.diecezja.pl)

Gigantycznym kłamstwem i wielką manipulacją mediów nazwał dziś ks. dr hab. Dariusz Oko mówienie o pedofilii wśród duchownych. Wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II podczas promocji książki w Warszawie przekonywał, że na tysiąc pedofilów 400 to geje, a tylko jeden ksiądz. Stąd jego wniosek, że o pedofilii wśród gejów należałoby mówić 400 razy więcej.
Ksiądz Dariusz Oko jest jednym ze współautorów książki "Bóg kocha homoseksualistów" prezentowanej w Warszawie podczas XIX Targów Wydawców Katolickich. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Agape.

"Geje są jak bolszewicy, chcą nami rządzić"

Mówca wskazywał, że obecnie jesteśmy poddawani szczególnej presji. Homoseksualiści skarżą się, że są biedną, prześladowaną mniejszością, a tymczasem to oni terroryzują całe społeczeństwa. Ludzie, którzy im się sprzeciwiają, są prześladowani, grozi im się śmiercią. - To oni chcą nas zdominować, chcą nami rządzić i trzeba się przed tym bronić - mówił wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zwrócił uwagę, że "kiedyś bolszewicy byli mniejszością, a potem zawładnęli Rosją, a banda Hitlera z czasem zdominowała Niemcy". - Często mniejszość pisze historię - ostrzegał ks. Oko i dodał, że lobby homoseksualne opanowało już wiele organizacji, takich jak Unia Europejska czy ONZ, które stały się narzędziami gejowskiej propagandy.

"Homoseksualista i pedofil mają swoje pokusy, ale nie powinni im ulegać i to jest w ich mocy"

Krakowski profesor przypomniał, że Kościół patrzy na człowieka w głębi metafizycznej, szanując jego wartość i godność. W ten sam sposób patrzy na ludzi, którzy cierpią z powodu skłonności homoseksualnej. Jest ona jednak tylko częścią człowieczeństwa, której nie powinno się absolutyzować. Każdy z nas - dowodził ks. Oko - musi się opanować w sferze seksualnej, pomimo różnych pokus. Tak jak niemal każdy mężczyzna ma pokusy, aby zdradzić żonę, ale nie powinien tego zrobić, tak jak prawie każdy ksiądz ma pokusy, aby złamać celibat, ale nie powinien tego zrobić, podobnie homoseksualista i pedofil mają swoje pokusy, ale nie powinni im ulegać i to jest w ich mocy. - Do natury naszego bytowania na ziemi należy to, że jesteśmy kuszeni, i jeżeli pokusie potrafimy stawić czoła, jest to wspaniałe zwycięstwo, które czyni nas wielkimi ludźmi, jeżeli nie - następuje degradacja naszego człowieczeństwa - ocenił ks. Oko.

Ks. Oko: Geje są "seksnarkomanami", mają 12 partnerów rocznie, w związku - do ośmiu

Jego zdaniem obserwujemy w tej sferze silne zderzenie dwóch antropologii - chrześcijańskiej i ateistycznej. W tej pierwszej seksualność jest bardzo ważnym wymiarem, ale nie najważniejszym. Nie istniejemy po to, aby się wyżyć seksualnie, ale żeby być w większej wspólnocie z Bogiem. Natomiast antropologia przeciwna, jak stwierdził ks. Oko, "ucina" wymiar duchowy i bardziej się skupia na tym, co cielesne. Dlatego na stronach gejowskich w centrum jest seksualność, one ociekają seksem, co świadczy o ubóstwie duchowym gejów, "seksnarkomanów" wręcz opętanych seksem. Profesor przytoczył badania, które wykazują, że homoseksualista ma 12 partnerów rocznie, a jeżeli zawiera związek, to ta liczba spada do ośmiu.

Homoideologia ma podobne rysy jak ideologia marksistowska?

Zdaniem ks. Oko jest to zaburzenie, a jako stan nienormalny określił to, że się o tym nie mówi. - Widać, z jak wielkim zakłamaniem mamy do czynienia i jak bardzo temu trzeba się przeciwstawić - stwierdził współautor książki "Bóg kocha homoseksualistów". Jest to bardzo ważne, gdyż homoideologia ma podobne rysy jak ideologia marksistowska, na co zwracał także uwagę prof. Leszek Kołakowski. Zdaniem ks. Oko takie ideologie mają wpisane w siebie tendencje totalitarystyczne. Jak podkreślił, nie można się dać temu zastraszyć, a taka sytuacja wymaga od ludzi Kościoła dużej życzliwości, aby gejom mówić prawdę.

Kościół nie sprzeciwia się homoseksualistom, tylko ich zachowaniom

Uczestnicząca w promocji książki psycholog i teolog dr Jolanta Próchniewicz zauważyła, że Kościół o homoseksualizmie jako zjawisku mówi niewiele, mówi natomiast o osobach homoseksualnych. Wskazała, że byli święci o takich skłonnościach, którzy traktowali swoją przypadłość jako krzyż i całe życie walczyli, aby jej nie ulec. Kościół sprzeciwia się jednoznacznie, zawsze i bezwzględnie nie osobom, ale zachowaniom homoseksualnym, zgodnie z tym, co czytamy w Piśmie Świętym, że mężczyźni współżyjący ze sobą nie wejdą do Królestwa Niebieskiego. - Nie orientacja sprawia, że ściągam na siebie winę i że ocena mojej osoby przez Kościół jest negatywna, lecz to, co ja z tym zrobię - podkreśliła dr Próchniewicz.

Zobacz także
Komentarze (674)
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 922 razy 696

  "Bóg kocha homoseksualistów"

  A z Patza to nawet zrobił arcybiskupa. Taka to miłość!

 • karl.franc

  Oceniono 737 razy 553

  "Na 1000 pedofilów 400 to geje, a tylko jeden ksiądz" nawet jesli to prawda, pojawia sie pytanie, dlaczego z tej listy 999 pedofilow (w tym tych 400 ktorzy sa gejami) maja normalny proces i ida do wiezienia, a ten jeden zostaje broniony do upadlego przez kurie papieza i na koniec nawet spoleczenstwo (w tym rodzine ofiary)
  dlaczego ten caly oko, zamiast walczyc o to zeby wyeliminowac ze swojego otoczenia pedofila ktory wykorzystuje swoja pozycje do czegos co jest zabronione i krytykowane zarowno przez kk spoleczenstwo i nasze prawo, pokazuje palcem swoich ideologicznych wrogow mowiac tam jest wiecej pedofilow a nas zostawcie w spokoju?

 • krrishna

  Oceniono 821 razy 549

  "Zwrócił uwagę, że kiedyś bolszewicy byli mniejszością, a potem zawładnęli Rosją, a banda Hitlera z czasem zdominowała Niemcy"

  To zupełnie tak jak chrześcijaństwo, oj zapomniał wół jak cielęciem był.
  Kolejne odwracanie uwagi od tematu.
  A dawanie takich samych praw homoseksualistom to przecież nie wypychanie ich na piedestał władzy.
  Bardzo przykre jest to, że ludzie nie uczą się na przykładach historii. I na gejów w społeczeństwie przyjdzie pora tak jak na czarnych, kobiety i samych chrześcijan. To tylko kwestia czasu.

  "Geje są "seksnarkomanami", mają 12 partnerów "
  rozumiem, że ksiądz to tak z autopsji?

 • wmc-33

  Oceniono 398 razy 264

  Facet wie co mówi. Ja nie znam żadnego geja ani pederasty (przynajmniej nic o tym nie wiem), a ksiądz doktor chyba wprost przeciwnie?

 • honorny

  Oceniono 210 razy 142

  Po pierwsze, nie uda się księdzu zakrzyczeć rzeczywistości. Po drugie, problemem nie jest to, że są księża pedofile. Istotą problemu jest fakt, że jedna z najpotężniejszych instytucji na świecie jaką niewątpliwie jest instytucja Kościoła Katolickiego, niejako programowo chroni przestępców seksualnych tylko dlatego, że założyli habity.

 • dede90

  Oceniono 222 razy 140

  Szanowny Księciunio, sam jestem homoseksualistą i żyję w szczęśliwym czteroletnim związku. Dodam, że jest to mój pierwszy partner. Stały. Nie wiem człowieku skąd czerpiesz informacje, ale jeśli jest to konfesjonał to współczuję, jeśli to koledzy z seminarium to tym bardziej. Nie lgnę do władzy. Nie chodzę na parady. Siedzę w swoim małym miasteczku i żyję po prostu, proszę księdza. Nie jestem wyjątkiem. Proszę nie uogólniać. Wiem, że wśród homoseksualistów są przeróżnej maści istoty, tak samo jak wśród osób heteroseksualnych. Wśród kobiet są potwory i wśród mężczyzn również. Wśród Polaków, Niemców i Rosjan też. Wszędzie. Uogólniając siejesz drogi "książe" nienawiść. W duuuupie mam czy mnie tolerujesz, akceptujesz, czy moje życie jest grzechem czy nie. Daj żyć.

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 299 razy 97

  – Kilka lat temu, gdy jeszcze nie był to temat tabu, policja udostępniła statystki dotyczące molestowania dzieci. W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów. Zważywszy, że stanowią oni 1, góra 2 procent społeczeństwa, mamy do czynienia z wielką nadreprezentacją – powiedziała „Rzeczpospolitej” brytyjska specjalistka ds. wychowywania dzieci Lynette Burrows. Jej zdaniem homoseksualne lobby nie dopuszcza, by takie dane wychodziły na jaw.

  – Gdy wypowiadam się w BBC, zabraniają mi mówić o tym niewygodnym fakcie. Niestety, prawda jest taka, że wielu gejów czuje pociąg do małych chłopców – dodała Burrows.

  Z jej opinią nie zgadza się profesor Donald Grubin, ekspert ds. zachowań seksualnych z Newcastle. – Tak jak występuje pedofilia o podłożu homoseksualnym, tak samo występuje pedofilia heteroseksualna. To zjawiska równorzędne i bardzo podobne. Ludzie, którzy mówią, że każdy gej to pedofil, są homofobami – podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

  www.rp.pl/artykul/388324.html

 • tay1

  Oceniono 116 razy 88

  Gdyby pedofilii w sutannach spotykał ten sam los co tych świeckich, sądzę że nie byłoby wielkiego halo. Problem tkwi w tym że ich przestępstwa są ukrywane przez biskupów i kardynałów, a najczęstsza kara która ich spotyka to przeniesienie na inną parafię. Biskupi i kardynałowie są bardziej surowi dla księży łamiących celibat, krytykujących nadmierne bogactwo kościoła niż tych którzy krzywdzą dzieci. Bardzo się dziwię rodzicom, których dzieci dotknęła ręka pedofila w sutannie że milczą, a widząc że niegodziwca nie spotyka zasłużona kara odpuszczają. Gdyby to spotkało moje dziecko, sąd dla takiego b...ka byłby najmniejszym zmartwieniem.
  Ksiądz Oko, przed dyskusją powinien zapoznać się z omawianymi w niej zagadnieniami.
  -Po pierwsze pedofilia to nie to samo co homoseksualizm. Pedofilia polega na obcowaniu z dzieckiem- osobą niepełnoletnią, dotyczy obu płci. Homo-seksualność dotyczy pełnoletnich osób tej samej płci.
  - Tak Bolszewicy kiedyś byli mniejszością, czy aby w dojściu do władzy i rozpętaniu piekła 2-giej Wojny światowej nie pomogło im kupowanie po okazyjnej cenie od nich przez Watykan złota carskiego?.
  Czy "bandę Hitlera" nie błogosławili katoliccy księża, biskupi?. Czy włoskie kościoły nie pomogły Mussoliniemu w dojściu do władzy ( także finansowo)? Za co ten z wdzięczności dał Watykanowi status Państwa?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje