Kopacz o raporcie Macierewicza: Wydawnictwo sejmowe nie publikuje rezultatów prac zespołów parlamentarnych

13.04.2013 17:05
Ewa Kopacz

Ewa Kopacz (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

- Wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej rezultatów prac zespołów parlamentarnych - powiedziała dziś Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do zarzutów Antoniego Macierewicza, że zwracał się do niej o publikację najnowszego raportu zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej przez drukarnię sejmową, ale - jak mówi - nie dostał żadnej odpowiedzi.
- Powołanie zespołu parlamentarnego to wola parlamentarzystów, to jest wpisane w ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Działalność zespołu jest obsługiwana (przez Kancelarię Sejmu) od strony administracyjnej. Daliśmy do dyspozycji zespołu adres internetowy, którego jest gospodarzem - podkreśliła Kopacz w sobotniej rozmowie z dziennikarzami.

Jak zaznaczyła, "jeśli chodzi o zwyczaj w Sejmie, to wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej jakichkolwiek opracowań czy rezultatów prac zespołów parlamentarnych".

Marszałek Sejmu odniosła się także do prośby senatora PO Jana Filipa Libickiego o zbadanie, czy poseł PiS Antoni Macierewicz nie naruszył konstytucji w związku z zamiarem "komercyjnego udostępnienia" raportu parlamentarnego zespołu smoleńskiego.

- Odpowiedź na pismo senatora Libickiego będzie tak jak w ubiegłym roku. Senator Libicki kierował już taką prośbę o zbadanie tej spraw. Otrzymał odpowiedź od szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli - powiedziała Kopacz.

Jak poinformowała, pismo Libickiego zostało skierowane do sejmowego Biura Legislacyjnego.

Przedstawiony w środę, w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej, raport parlamentarnego zespołu kierowanego przez Macierewicza jest dostępny m.in. w formie publikacji książkowej "Raport smoleński - stan badań". Libicki zwrócił się do marszałek Sejmu o zbadanie, czy w związku "z upublicznieniem przez Antoniego Macierewicza zamiaru komercyjnego udostępnienia" treści raportu z prac tzw. zespołu smoleńskiego nie doszło do naruszenia art. 107 konstytucji.

Zobacz także
Komentarze (64)
Kopacz o raporcie Macierewicza: Wydawnictwo sejmowe nie publikuje rezultatów prac zespołów parlamentarnych
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  i tak będzie siedzieć

  za kłamstwa

 • polikujm

  0

  Efektem prac kazdego zespolu parlamentarnego po zakonczeniu badania powinien byc raport, ktory powinien zostac udostepniony opini publicznej do wgladu, czy to w formie drukowanej, czy tez elektronicznej.
  Jesli pani Kopacz twierdzi, ze drukarnia sejmowa nie drukuje wynikow prac zespolow, to ja sie pytam: Po co te zespoly wogole sa, jesli z ich prac na zakonczenie nic nie wynika?!

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 0

  A kiedy raport na temat Smolenskich kłamstw. Tyle obludy falszu nie wyPOwiedzialy usta zadnego parlamentazysty. Tyle kitu co ona sprzedala dla swoich POpieraczy i dupowlazow Ryżego,az mdli ta perfidia

 • cillian1

  Oceniono 1 raz -1

  @czaromir
  a co ma debilu moja kultura do Kopacz?
  Ona powinna upublicznić dokument, który sprzedają debile z prawicy!

 • czestochowianin100

  Oceniono 1 raz -1

  Śmiejcie się.Pamiętacie jak Lepper mówił o Talibach ?Też wszyscy się śmiali.Dajecie sobą manipulować jak dzieci.Myślcie ludzie,to nie boli.

 • 99venus

  Oceniono 5 razy 3

  to nie jest zespół parlamentarny tylko partyjny a właściwie psychiatryczny wymagający pilnie leczenia.

 • szabepio

  Oceniono 4 razy 0

  Ty prezio2, za ten tekst Kopacz wsadzi cię do pierdla. I żadnej zmiany władzy nie będzie. Naród nie chce tych oszołomów. A to wszystko będziesz oglądał zza krat. Tam jest miejsce dla takich jak ty.

 • owski7491

  Oceniono 4 razy 2

  ""eberl7 - czy te oczy mogą kłamać... ??"" - uzupełnię - a co prof. Longchamps de coś tam na te bruzdy namacalne i bardzo widoczne? Bo o zdrowym człowieku na umyśle to one nie świadczą!!!

 • czaromir

  Oceniono 9 razy 5

  Mam nadzieję, że są jednak jakieś granice tego absurdu?

  Niech Antek Aviator drukuje sobie broszury. Przecież nigdy nie wyrósł z konspiracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje