Kopacz o raporcie Macierewicza: Wydawnictwo sejmowe nie publikuje rezultatów prac zespołów parlamentarnych

13.04.2013 17:05
Ewa Kopacz

Ewa Kopacz (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

- Wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej rezultatów prac zespołów parlamentarnych - powiedziała dziś Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do zarzutów Antoniego Macierewicza, że zwracał się do niej o publikację najnowszego raportu zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej przez drukarnię sejmową, ale - jak mówi - nie dostał żadnej odpowiedzi.
- Powołanie zespołu parlamentarnego to wola parlamentarzystów, to jest wpisane w ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Działalność zespołu jest obsługiwana (przez Kancelarię Sejmu) od strony administracyjnej. Daliśmy do dyspozycji zespołu adres internetowy, którego jest gospodarzem - podkreśliła Kopacz w sobotniej rozmowie z dziennikarzami.

Jak zaznaczyła, "jeśli chodzi o zwyczaj w Sejmie, to wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej jakichkolwiek opracowań czy rezultatów prac zespołów parlamentarnych".

Marszałek Sejmu odniosła się także do prośby senatora PO Jana Filipa Libickiego o zbadanie, czy poseł PiS Antoni Macierewicz nie naruszył konstytucji w związku z zamiarem "komercyjnego udostępnienia" raportu parlamentarnego zespołu smoleńskiego.

- Odpowiedź na pismo senatora Libickiego będzie tak jak w ubiegłym roku. Senator Libicki kierował już taką prośbę o zbadanie tej spraw. Otrzymał odpowiedź od szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli - powiedziała Kopacz.

Jak poinformowała, pismo Libickiego zostało skierowane do sejmowego Biura Legislacyjnego.

Przedstawiony w środę, w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej, raport parlamentarnego zespołu kierowanego przez Macierewicza jest dostępny m.in. w formie publikacji książkowej "Raport smoleński - stan badań". Libicki zwrócił się do marszałek Sejmu o zbadanie, czy w związku "z upublicznieniem przez Antoniego Macierewicza zamiaru komercyjnego udostępnienia" treści raportu z prac tzw. zespołu smoleńskiego nie doszło do naruszenia art. 107 konstytucji.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • lonelyboy1989

  Oceniono 71 razy 63

  Jak Macierewicz chce to opublikować, to niech sobie poszuka wydawnictwa, które zgodzi się wydać te fantasmagorie. Do kupienia za 3,50 razem z "Gazetą wolską".

 • iremus

  Oceniono 85 razy 63

  III RP kraj gdzie psychopaci mogą drukować za pięniadze podatników opis swoich psychoz. A miliony wykluczonych ze społeczeństwa z powodów ekonomicznych mogą walczyć o jedzenie na hałdach śmieci - dla nich pracy już nie będzie do końca życia.

 • siekier35

  Oceniono 61 razy 51

  sejm jako taki powinien nakazać przymusowe fizyczne kneblowanie niektórych osobników połączone z przymusowym ubiorem w białą szatkę z długimi rękawami.

 • wiktrollzaraza

  Oceniono 48 razy 40

  Czy efekt pracy zespołu parlamentarnego nie powinien być przypadkiem za darmo? Przecież posłowie zajmowali się tym w budynku sejmu, w godzinach swojej pracy poselskiej, za którą otrzymują sowitą płacę, korzystali z wyposażenia sejmowego itd.
  Pytam! Dlaczego poseł Macierewicz chce za to 30 zł?!

 • papaleone

  Oceniono 31 razy 29

  Amerykanie,niby nasi przyjaciele.
  A od trzech lat nie mogą znaleźć szczepionki na Zespół Macierewicza.
  Jeszcze nam tu jakieś zarazki w postaci Bi-mendy podsyłają.

 • papaleone

  Oceniono 35 razy 23

  Podejdźmy do tego inaczej.
  Traktujmy ich jako kabaret starszych panów.
  A na pewno mniej nerwów będzie nas to kosztowało.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 22

  Tak się nie robi Antoniemu pani Szydło (ekspert od rachunków) już policzyła ile kasy zaoszczędzi jak mu w sejmie za friko te wypociny wydrukują i ile zarobi a tu kicha
  Wczasy zarezerwowane nowe autko zamówione i co Pani Kopacz ładnie tak ?

 • czaromir

  Oceniono 9 razy 5

  Mam nadzieję, że są jednak jakieś granice tego absurdu?

  Niech Antek Aviator drukuje sobie broszury. Przecież nigdy nie wyrósł z konspiracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje