Jakubowska: Feministki mają poprzewracane w głowie. Kongres Kobiet rodem z farsy

Aleksandra Jakubowska w styczniu 2010

Aleksandra Jakubowska w styczniu 2010 (Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta)

Cały ten Kongres Kobiet to instytucja rodem z farsy. Ledwo wiążące koniec z końcem Polki są w nim reprezentowane przez panie, które nie mają pojęcia, ile kosztuje bilet miejski. Szlag mnie trafia - mówi w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? Aleksandra Jakubowska.
- Feministki mają poprzewracane w głowie. Ich wieloletnia propaganda doprowadziła do tego, że jak Obama powiedział o jakiejś pani, że jest ładna, to wybuchła z tego powodu afera. Tak to jest z feminizmem, że jak się powie o kobiecie "ładna", to się obrażają wszystkie brzydkie feministki - mówi w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aleksandra Jakubowska, b. wiceminister i b. posłanka SLD. Jak podkreśla, nie obraziło jej słynne określenie jej przez Leszka Millera jako właścicielki "mężnego serca w kształtnej piersi". - Obrażone poczuły się te, które nie mają kształtnych piersi - stwierdza.

Obrażanie się? Tragifarsa

Jej zdaniem ostatnie ruchy kadrowe w Kongresie Kobiet (wycofały się Jolanta Kwaśniewska i Henryka Krzywonos - red.) to "tragifarsa". - Wzajemne oskarżenia, wychodzenie z Kongresu, obrażanie się, skarżenie, że się nie było docenionym, że lekceważyli - przecież to żenujący spektakl - mówi Jakubowska w rozmowie z Robertem Mazurkiem. - Cały ten Kongres Kobiet to instytucja rodem z farsy. Ledwo wiążące koniec z końcem Polki są w nim reprezentowane przez panie, które nie mają pojęcia, ile kosztuje bilet miejski. Szlag mnie trafia. Z kim te poniewierane, bite przez mężów alkoholików kobiety mają się tam utożsamiać? Z bizneswoman? Z zawodowymi feministkami - upiera się Jakubowska.

"Ministra? Koszmar"

U feministek nie podoba się Jakubowskiej np. chęć zrewolucjonizowania języka. - Te wszystkie ministry, premiery, marszałkinie to jakiś koszmar - mówi w "Rzeczpospolitej'. Nazywa to "absurdalnym epatowaniem płcią". Jej zdaniem suwak na listach wyborczych jest nadużyciem. - Płeć nie powinna być żadnym kryterium - stwierdziła. Jej zdaniem feministki walczą nie o prawa, ale o przywileje dla kobiet. - Tworzenie sztucznych przywilejów w celu wyrównania dziejowych krzywd jest po pierwsze niesprawiedliwe, a po drugie nieskuteczne - upiera się Aleksandra Jakubowska.

Rozmowa w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
 • Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM Żakowski: "Mężczyzn nic nie cieszy tak, jak porażka poniesiona przez kobiety". Kwaśniewska opuszcza KK
 • Henryka Krzywonos-Strycharska Najpierw Kwaśniewska, teraz Krzywonos. Odchodzi z Kongresu Kobiet. "Jestem chora, nie mam czasu"
 • Jolanta Kwaśniewska na III Europejskim Kongresie Kobiet w 2011 r. Kwaśniewska odeszła z Kongresu Kobiet. "Nie wiązać tego z polityką"
Komentarze (107)
Jakubowska: Feministki mają poprzewracane w głowie. Kongres Kobiet rodem z farsy
Zaloguj się
 • mers52

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo jest pani kobietą z krwi i kości. Feministką zostaje się wtedy kiedy na potańcówkach klasowych stoi się zawsze pod ścianą

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 1 raz 1

  @sigm_0
  doskonały przykład ludycznej "mądrości", na zasadzie: skoro inni kradną, to ja też mogę ( zamiast kradną wpisz sobie, co chcesz innego)

  Jakubowska jest ani lepsza, ani gorsza niż cała reszta polityków, doskonale wpasowuje się w obowiązujący model i jedocześnie sama go tworzy

 • sigm_0

  0

  jedni moga, to dlaczego inni nie ?

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 1 raz -1

  Jakubowskiej nie ufam - typowa wyszczekana cwaniara. A co do tego Kongresu Kobiet - typowy przykład "Folwarku zwierzęcego": teraz, k....a, my, odbijemy sobie krzywdy przy korycie. To samo robią pisiaki, pełowcy i inni. Jakubowska była (jest?) taka sama. Dostała kopa, pokory się nie nauczyła - rozpoczęła kampanię pt. "wracam do koryta", zaczęła od przyrąbania feministkom, bo to daje dużą szansę na zaistnienie w wielu mediach. Po wpisach tutaj widać, że chwyciło. A ona ma wyczesane na feministki ja ja na zeszłoroczny śnieg. Co najwyżej sama chce przejąć kontrolę nad tym Kongresem, żeby był trampoliną do rządowo-sejmowego żłobu.

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 2 razy -2

  Feminizm z ruchu korzystnego społecznie wyrodził się przez lata w patologię.

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy -1

  mądra kobitka,
  Michnik zniszczył ją bo nie chciała być na jego posyłki jak faceci

 • wzgardzony

  Oceniono 3 razy -1

  Ale numer!
  Jeszcze wczoraj dałbym sobie rękę, co ja mówię, dwie ręce obciąć twierdząc, że nigdy nie zgodzą się z Aleksandrą Jakubowską.
  Całe szczęście nie dałem i dzisiaj mogę się podpisać dwoma rekami pod jej wypowiedzią!
  Wasz stary wzgardzony moher.

 • benek231

  Oceniono 3 razy 1

  "Tworzenie sztucznych przywilejów w celu wyrównania dziejowych krzywd jest po pierwsze niesprawiedliwe, a po drugie nieskuteczne - upiera się Aleksandra Jakubowska"

  Brawo! I Szkoda, ze nie powiedziala pani tego swym komunistycznym kolegom z SLD, kiedy tworzyli przywileje dla kk, oraz wyrownywali dziejowe krzywdy prezentami w postaci np. stojacej ponad prawem, Komisji majatkowej.

 • processor

  Oceniono 13 razy 1

  NIEPRAWDA - feministki wcale nie mają poprzewracane w głowach.

  One są regularnie PORĄBANE !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje