Jakubowska: Feministki mają poprzewracane w głowie. Kongres Kobiet rodem z farsy

13.04.2013 14:43
Aleksandra Jakubowska w styczniu 2010

Aleksandra Jakubowska w styczniu 2010 (Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta)

Cały ten Kongres Kobiet to instytucja rodem z farsy. Ledwo wiążące koniec z końcem Polki są w nim reprezentowane przez panie, które nie mają pojęcia, ile kosztuje bilet miejski. Szlag mnie trafia - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aleksandra Jakubowska.
- Feministki mają poprzewracane w głowie. Ich wieloletnia propaganda doprowadziła do tego, że jak Obama powiedział o jakiejś pani, że jest ładna, to wybuchła z tego powodu afera. Tak to jest z feminizmem, że jak się powie o kobiecie "ładna", to się obrażają wszystkie brzydkie feministki - mówi w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aleksandra Jakubowska, b. wiceminister i b. posłanka SLD. Jak podkreśla, nie obraziło jej słynne określenie jej przez Leszka Millera jako właścicielki "mężnego serca w kształtnej piersi". - Obrażone poczuły się te, które nie mają kształtnych piersi - stwierdza.

Obrażanie się? Tragifarsa

Jej zdaniem ostatnie ruchy kadrowe w Kongresie Kobiet (wycofały się Jolanta Kwaśniewska i Henryka Krzywonos - red.) to "tragifarsa". - Wzajemne oskarżenia, wychodzenie z Kongresu, obrażanie się, skarżenie, że się nie było docenionym, że lekceważyli - przecież to żenujący spektakl - mówi Jakubowska w rozmowie z Robertem Mazurkiem. - Cały ten Kongres Kobiet to instytucja rodem z farsy. Ledwo wiążące koniec z końcem Polki są w nim reprezentowane przez panie, które nie mają pojęcia, ile kosztuje bilet miejski. Szlag mnie trafia. Z kim te poniewierane, bite przez mężów alkoholików kobiety mają się tam utożsamiać? Z bizneswoman? Z zawodowymi feministkami - upiera się Jakubowska.

"Ministra? Koszmar"

U feministek nie podoba się Jakubowskiej np. chęć zrewolucjonizowania języka. - Te wszystkie ministry, premiery, marszałkinie to jakiś koszmar - mówi w "Rzeczpospolitej'. Nazywa to "absurdalnym epatowaniem płcią". Jej zdaniem suwak na listach wyborczych jest nadużyciem. - Płeć nie powinna być żadnym kryterium - stwierdziła. Jej zdaniem feministki walczą nie o prawa, ale o przywileje dla kobiet. - Tworzenie sztucznych przywilejów w celu wyrównania dziejowych krzywd jest po pierwsze niesprawiedliwe, a po drugie nieskuteczne - upiera się Aleksandra Jakubowska.

Rozmowa w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
Komentarze (107)
Zaloguj się
 • wikul

  Oceniono 315 razy 201

  Nie przypuszczałem że kiedykolwiek będę utożsamiał się z poglądami tej pani. A jednak. Głęboki szacunek za odwagę bo wie że feministki nie zostawia na niej suchej nitki.

 • 99venus

  Oceniono 253 razy 155

  zgadzam się bez żadnych zastrzeżeń.

 • vys

  Oceniono 195 razy 111

  Jakubowska, co prawda, to nie moja bajka. Ale tym razem w pełni się z nią zgadzam. Ma, moim skromnym zdaniem, pełną rację.

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 220 razy 110

  no proszę lewica wreszcie przytomnieje, zaraz będzie wściekły atak heni , kazi i tych innych łumenek- srumenek

 • ka-mi-la789

  Oceniono 180 razy 104

  Z jednym stwierdzeniem się nie zgodzę: feminazistki nie walczą o przywileje dla kobiet, tylko o koryto dla siebie. Poza tym Jakubowska ma raję.

 • dziadekjam

  Oceniono 137 razy 85

  "Cały ten Kongres Kobiet , to instytucja rodem z farsy. Ledwo wiążące koniec z końcem Polki są w nim reprezentowane przez ; które nie mają pojęcia, ile kosztuje bilet miejski."
  ======================================================================
  To zupełnie jak SLD "reprezentujące" interesy pauperyzującego się w zastraszającym tempie społeczeństwa poprzez żyjących w oderwaniu od życia posłów, którzy nie wiedzą co to jest żyć z głodowych pensyjek.

 • dyzlav

  Oceniono 110 razy 66

  Popieram. Równouprawnienie, a nie feminizm, i Human Rights Watch, a nie jakieś Kongresy Kobiet. Moim zdaniem budowanie na podstawie wykluczenia z założenia będzie miało katastrofalne efekty.

 • leszekzgd

  Oceniono 103 razy 49

  I słusznie!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje