Bali: Samolot wylądował na wodzie. Wszyscy przeżyli [ZDJĘCIA, WIDEO]

13.04.2013 11:01
Zdjęcia, które świadkowie wrzucają na Twittera, są powielane przez wszystkie światowe media

Zdjęcia, które świadkowie wrzucają na Twittera, są powielane przez wszystkie światowe media (Fot. za Twitter.com)

Samolot pasażerski wylądował na wodzie u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Bali, około 200-300 metrów od końca pasa startowego. Na pokładzie Boeinga 737 było ponad 100 osób. Wszyscy pasażerowie przeżyli katastrofę, 22 osoby zostały przetransportowane do szpitala.
Samolot typu Boeing 737-800 zamiast na pasie startowym na lotnisku w Denpasar ostatecznie wylądował na wodzie ok. 200-300 metrów od końca pasa startowego. Kadłub w tylnej części pękł. Zdjęcia samolotu niemal natychmiast pojawiły się na Twitterze.

Ranni mają połamane nogi

Początkowo podawano sprzeczne informacje dotyczące liczby pasażerów na pokładzie, niektóre agencje podawały, że było ich 172. Według linii lotniczych na pokładzie było 101 pasażerów i 7 członków załogi.

22 pasażerów z obrażeniami kończyn i głowy trafiło do szpitala. Wg najnowszych doniesień mają głównie połamane nogi oraz urazy głowy. - Samolot leciał z miasta Bandung na Jawie i miał wylądować na lotnisku Ngurah Rai w Denpasar - powiedział rzecznik Lion Air Edward Sirait.Ngurah Rai jest położne niezwykle malowniczo. Część pasa wchodzi w ocean.

Tanie linie lotnicze

Lokalna prasa podaje, że do wypadku mogły przyczynić się warunki atmosferyczne. Wcześniej zrobiło się ciemno, zanosiło się na burzę. Maszyna należała do Air Lion, największej linii lotniczej w Indonezji. Maszyny tej taniej linii latają do Singapuru, Wietnamu, Malezji, Chin i Arabii Saudyjskiej. Bali to jedna z najpopularniejszych wysp Indonezji. W 2011 roku odwiedziło ją 2 miliony turystów.

Zobacz także
Komentarze (239)
Zaloguj się
 • allmoney

  Oceniono 489 razy 333

  To NIEMOZLIWE !
  samolot NIE mogl peknac przy tak malej szybkości.Prawda matole Kaczynski ???

 • tanatopraktor

  Oceniono 163 razy 117

  Jak przy końcówce lądowania to miał nie więcej jak 70 km/h. Woda trochę zamortyzowała, ludzie pewno byli przypięci a nie jak w polskich charterach z ,,all inclusive" gdzie pijane bydło już w momencie przyziemienia masowo się odpina i staje w korytarzyku bo już musza pogrzebać w schowku i natychmiast wyjśc.

 • degust

  Oceniono 143 razy 61

  A propos czy już wiadomo, co z kapitanem Wroną. Czy jest nadal bohaterem, czy człowiekiem który naraził życie 230 pasażerów, nie potrafiąc znaleźć głupiego bezpiecznika? bo nie wiem na czym w końcu stanęło?

 • dziadekjam

  Oceniono 73 razy 53

  "Bali: Samolot na wodzie. Ześlizgnął się z pasa startowego?"
  ===============================================
  Pewnie gołoledź była na pasie...

 • aur957

  Oceniono 30 razy 24

  Analizując zdjęcie razem ze szwagrem, który ma warstat w garażu i internet doszliśmy do absolutnej pewności, że przełamanie nastąpiło na 0,352 sek. PRZED uderzeniem w wodę i było wynikiem 3 punktowych kontrolowanych eksplozji o czym niezwłocznie poinformujemy rząd Indonezji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje