"Niech pan mnie o to nie pyta". Są w PiS i nie wierzą w zamach - "smoleńscy ateiści"

Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej

Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Jedni nie chcą się wychylać, bo obawiają się, że Jarosław Kaczyński skreśli ich z listy przed wyborami, inni sądzą, że twardej smoleńskiej retoryki wymagają wyborcy - w PiS, jak podaje "Rzeczpospolita", jest spora grupa polityków, którzy nie wierzą w zamach 10 kwietnia. - Panie redaktorze, niech pan mnie o to nie pyta - prosi jeden z posłów.
Według szacunków gazety, przeprowadzonych na podstawie rozmów z politykami, lista "ateistów smoleńskich" w PiS obejmuje kilkadziesiąt - co najmniej 30-40 - nazwisk w liczącym niemal 170 posłów i senatorów klubie. Mało który poseł przyznaje się jednak, że nie wierzy w zamach. Są tacy, którzy obawiają się reakcji Kaczyńskiego, i tacy, którzy uważają, że trzeba mówić o zamachu dla odróżnienia się od Platformy.

Bolesław Piecha, były minister zdrowia w rządzie Kaczyńskiego, przyznaje otwarcie. - Nie muszę wierzyć we wszystko, co mówi Antoni Macierewicz. W tej sprawie nadal wiele jest niewyjaśnionych kwestii. Ale w zamach nie wierzę. Czemu? Wiara jest kwestią indywidualną, trudną do wytłumaczenia - mówi.

"Kwestią wiedzy, a nie wiary"

Zbigniewowi Girzyńskiemu nie podoba się to, że o zamachu mówi się w kategoriach wiary. - Mówimy o sprawach, które powinny być kwestią wiedzy, a nie wiary - mówi.

Jest jednym z nielicznych polityków PiS, którzy nie uczestniczą w pracach smoleńskiego zespołu Macierewicza.- Nie uczestniczę, bo nie mam wiedzy i umiejętności, które mogłyby pomóc. Przypuszczam zresztą, że podobnie mogliby o sobie powiedzieć prawie wszyscy członkowie zespołu. Nie chcę swoją obecnością legitymować prac zespołu Macierewicza, co do rzetelności których nie mam przekonania - wyjaśnia.

Zobacz także
Komentarze (271)
"Niech pan mnie o to nie pyta". Są w PiS i nie wierzą w zamach - "smoleńscy ateiści"
Zaloguj się
 • pollion1

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tam mam w nosie rewelacje Antka i tego co wierzy ,ale zrobienie w konia trzech do czterech milionów polaków którzy wierzą w ten zamach to już nie jest śmieszne ,czyżbyśmy byli narodem idiotów?

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 4

  Jarosław, pragnie zamachu jak tlenu,całym swoim jestestwem.Pomyślcie tylko jak by to uspokoiło jego sumienie,że to nie on wysłał brata na pewną śmierć ,tylko zaczaił się na niego Tusk z Putinem.Cała Rosja obmyślała jak pozbyć się niedojdy z Polski,zagrażającemu bezpieczeństwu całej Rosji,bo przecież potrafi zatrzymać czołgi a i pewnie samoloty.Temu malemu karzełkowi już nic nie grozi ani władza ani próchnica ani długie życie,ale żeby choć na chwilkę dostać władzę i kogokolwiek ukarać za swój haniebny błąd.Wysłać brata na cyrk, w którym nigdy wcześniej nie uczestniczył dla paru głosików ,w tak ekstremalnych warunkach pogodowych i z pilotami bez uprawnień?Chciwość władzy Kaczyńskiego, pochłonęła 96 ofiar i poniewieranie milionami ,przez ostatnie 3 lata.

 • adamowski1

  Oceniono 4 razy 4

  Hitler też nie dopuszczał w swojej partii do tego aby ktokolwiek z członków poważył się mieć odrębne zdanie.

 • frank9160

  Oceniono 5 razy 5

  Zamach nie zamach guwno prawda tu chodzi o co innego a mianowicie o to że jarosław k chce wygloryfikować byłego prezydenta a swojego brata na bożka żeby stawiać mu pomniki nazywać place i ulice a to tylko dla swojej pychy bo jak się będzie mówić o bracie to też i o nim i tu widać jak mu się guwno z mózgiem wymieszało

 • wol777

  Oceniono 5 razy 5

  W tym szaleństwie jest sposób.Ale nawet z tego szaleństwa wbrew swojemu bossowi Kaczynskiemu na razie niesmiało wyłamują sie rozsądniejsi posłowie.Nie bacząc na konsekwencje mają juz dość tej maskarady i zakłamania.

 • szabepio

  Oceniono 5 razy 3

  Ja wierzę w zamach na kenediego. Smoleńsk to zamach na zdrowy rozsądek. Kiedy wreszcie ten burdel smolenski się skończy? Pochowane posprzątane i zjazd!!!!!

 • krzysztofgie

  Oceniono 6 razy 6

  Myślę że w tam jest z 90% ateistów.
  Prawdziwy katolik przestrzega ósmego przykazania które jest im obce.

 • kibic_rudego

  Oceniono 8 razy -4

  POpieprzeni boja się ze PiSdzielce pogonią ich od koryt ?

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 5

  Jak można nie wierzyć w to co mówi nowy arcykapłan PISu czyli ojciec poseł Maciarewicz. Dziwię się, że nowy bóg (wódz) PISu jego wysokość Kaczyński pozwala na takie bezeceństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje