"Niech pan mnie o to nie pyta". Są w PiS i nie wierzą w zamach - "smoleńscy ateiści"

13.04.2013 08:56
Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej

Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Jedni nie chcą się wychylać, bo obawiają się, że Jarosław Kaczyński skreśli ich z listy przed wyborami, inni sądzą, że twardej smoleńskiej retoryki wymagają wyborcy - w PiS, jak podaje "Rzeczpospolita", jest spora grupa polityków, którzy nie wierzą w zamach 10 kwietnia. - Panie redaktorze, niech pan mnie o to nie pyta - prosi jeden z posłów.
Według szacunków gazety, przeprowadzonych na podstawie rozmów z politykami, lista "ateistów smoleńskich" w PiS obejmuje kilkadziesiąt - co najmniej 30-40 - nazwisk w liczącym niemal 170 posłów i senatorów klubie. Mało który poseł przyznaje się jednak, że nie wierzy w zamach. Są tacy, którzy obawiają się reakcji Kaczyńskiego, i tacy, którzy uważają, że trzeba mówić o zamachu dla odróżnienia się od Platformy.

Bolesław Piecha, były minister zdrowia w rządzie Kaczyńskiego, przyznaje otwarcie. - Nie muszę wierzyć we wszystko, co mówi Antoni Macierewicz. W tej sprawie nadal wiele jest niewyjaśnionych kwestii. Ale w zamach nie wierzę. Czemu? Wiara jest kwestią indywidualną, trudną do wytłumaczenia - mówi.

"Kwestią wiedzy, a nie wiary"

Zbigniewowi Girzyńskiemu nie podoba się to, że o zamachu mówi się w kategoriach wiary. - Mówimy o sprawach, które powinny być kwestią wiedzy, a nie wiary - mówi.

Jest jednym z nielicznych polityków PiS, którzy nie uczestniczą w pracach smoleńskiego zespołu Macierewicza.- Nie uczestniczę, bo nie mam wiedzy i umiejętności, które mogłyby pomóc. Przypuszczam zresztą, że podobnie mogliby o sobie powiedzieć prawie wszyscy członkowie zespołu. Nie chcę swoją obecnością legitymować prac zespołu Macierewicza, co do rzetelności których nie mam przekonania - wyjaśnia.

Zobacz także
Komentarze (271)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 674 razy 638

  Należy zacząć od tego że w żaden zamach nie wierzą ani prezes ani Macierewicz oni dokładnie wiedzą jak było tylko się nie przyznają bo sekta się rozpadnie i wtedy koniec snów o władzy

 • kalebas

  Oceniono 508 razy 446

  Kto nie wierzy w zamach jest przedstawicielem ukrytej opcji rządowej. Prezesie, do dzieła !

 • olewus.1

  Oceniono 338 razy 318

  "Zbigniewowi Girzyńskiemu nie podoba się to, że o zamachu mówi się w kategoriach wiary. - Mówimy o sprawach, które powinny być kwestią wiedzy, a nie wiary - mówi.

  Jest jednym z nielicznych polityków PiS, którzy nie uczestniczą w pracach smoleńskiego zespołu Macierewicza.- Nie uczestniczę, bo nie mam wiedzy i umiejętności, które mogłyby pomóc. Przypuszczam zresztą, że podobnie mogliby o sobie powiedzieć prawie wszyscy członkowie zespołu. Nie chcę swoją obecnością legitymować prac zespołu Macierewicza, co do rzetelności których nie mam przekonania - wyjaśnia "

  Pierwszy taki przypadek w PiS...Głos rozsądku ... I kto to mówi? Girzyński ! bez precedensu...

 • pendrakwielki

  Oceniono 290 razy 266

  Trzeba być skończionym cepem bez rozumu, żeby wierzyć w te brednie Macierewicza.

 • chi_neng1

  Oceniono 218 razy 186

  A jednak sa wsrod nich normalni ?

  Ale nie na tyle , by opuscic to bagno ?

  Nie rozumiem co ich trzyma ? Przeciez nie jakis program, bo go nie maja, mimo to, ze maja dwoch pseudo- premierow.

  I paraja sie tylko i wylacznie smolenszczyzna (OBS! nie mylyc z POLSKA SMOLENSKA - BO TAKIEJ NIE MA !!!).

  To mi zakrawa na samozaprzeczenie.

 • szary-polak

  Oceniono 208 razy 180

  Powiem szczerze; Girzyński mnie zaskoczył, pozytywnie ! Zawsze maiłem go szuję, a tu prosze, taka odmiana !?

 • orion57

  Oceniono 162 razy 140

  Panie Piecha wierzyć to może Pan w Boga a w sprawie Smoleńskich musi Pan akceptować albo nie pomysły Macierewicza, J.Kaczyńskiego. Proste?

 • fakiba

  Oceniono 136 razy 120

  Albo poseł potwierdza że był zamach i ma dalej miejsce na listach albo nie i wtedy do roboty a co noi umieją innego jak knucie

 • 31.februarius

  Oceniono 131 razy 119

  Błogosławieni, którzy nie uwierzyli, tym co "widzieli".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje