"Niech pan mnie o to nie pyta". Są w PiS i nie wierzą w zamach - "smoleńscy ateiści"

13.04.2013 08:56
Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej

Zespół Macierewicza prezentuje białą księgę ws. katastrofy smoleńskiej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Jedni nie chcą się wychylać, bo obawiają się, że Jarosław Kaczyński skreśli ich z listy przed wyborami, inni sądzą, że twardej smoleńskiej retoryki wymagają wyborcy - w PiS, jak podaje "Rzeczpospolita", jest spora grupa polityków, którzy nie wierzą w zamach 10 kwietnia. - Panie redaktorze, niech pan mnie o to nie pyta - prosi jeden z posłów.
Według szacunków gazety, przeprowadzonych na podstawie rozmów z politykami, lista "ateistów smoleńskich" w PiS obejmuje kilkadziesiąt - co najmniej 30-40 - nazwisk w liczącym niemal 170 posłów i senatorów klubie. Mało który poseł przyznaje się jednak, że nie wierzy w zamach. Są tacy, którzy obawiają się reakcji Kaczyńskiego, i tacy, którzy uważają, że trzeba mówić o zamachu dla odróżnienia się od Platformy.

Bolesław Piecha, były minister zdrowia w rządzie Kaczyńskiego, przyznaje otwarcie. - Nie muszę wierzyć we wszystko, co mówi Antoni Macierewicz. W tej sprawie nadal wiele jest niewyjaśnionych kwestii. Ale w zamach nie wierzę. Czemu? Wiara jest kwestią indywidualną, trudną do wytłumaczenia - mówi.

"Kwestią wiedzy, a nie wiary"

Zbigniewowi Girzyńskiemu nie podoba się to, że o zamachu mówi się w kategoriach wiary. - Mówimy o sprawach, które powinny być kwestią wiedzy, a nie wiary - mówi.

Jest jednym z nielicznych polityków PiS, którzy nie uczestniczą w pracach smoleńskiego zespołu Macierewicza.- Nie uczestniczę, bo nie mam wiedzy i umiejętności, które mogłyby pomóc. Przypuszczam zresztą, że podobnie mogliby o sobie powiedzieć prawie wszyscy członkowie zespołu. Nie chcę swoją obecnością legitymować prac zespołu Macierewicza, co do rzetelności których nie mam przekonania - wyjaśnia.

Zobacz także
Komentarze (271)
"Niech pan mnie o to nie pyta". Są w PiS i nie wierzą w zamach - "smoleńscy ateiści"
Zaloguj się
 • pollion1

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tam mam w nosie rewelacje Antka i tego co wierzy ,ale zrobienie w konia trzech do czterech milionów polaków którzy wierzą w ten zamach to już nie jest śmieszne ,czyżbyśmy byli narodem idiotów?

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 4

  Jarosław, pragnie zamachu jak tlenu,całym swoim jestestwem.Pomyślcie tylko jak by to uspokoiło jego sumienie,że to nie on wysłał brata na pewną śmierć ,tylko zaczaił się na niego Tusk z Putinem.Cała Rosja obmyślała jak pozbyć się niedojdy z Polski,zagrażającemu bezpieczeństwu całej Rosji,bo przecież potrafi zatrzymać czołgi a i pewnie samoloty.Temu malemu karzełkowi już nic nie grozi ani władza ani próchnica ani długie życie,ale żeby choć na chwilkę dostać władzę i kogokolwiek ukarać za swój haniebny błąd.Wysłać brata na cyrk, w którym nigdy wcześniej nie uczestniczył dla paru głosików ,w tak ekstremalnych warunkach pogodowych i z pilotami bez uprawnień?Chciwość władzy Kaczyńskiego, pochłonęła 96 ofiar i poniewieranie milionami ,przez ostatnie 3 lata.

 • adamowski1

  Oceniono 4 razy 4

  Hitler też nie dopuszczał w swojej partii do tego aby ktokolwiek z członków poważył się mieć odrębne zdanie.

 • frank9160

  Oceniono 5 razy 5

  Zamach nie zamach guwno prawda tu chodzi o co innego a mianowicie o to że jarosław k chce wygloryfikować byłego prezydenta a swojego brata na bożka żeby stawiać mu pomniki nazywać place i ulice a to tylko dla swojej pychy bo jak się będzie mówić o bracie to też i o nim i tu widać jak mu się guwno z mózgiem wymieszało

 • wol777

  Oceniono 5 razy 5

  W tym szaleństwie jest sposób.Ale nawet z tego szaleństwa wbrew swojemu bossowi Kaczynskiemu na razie niesmiało wyłamują sie rozsądniejsi posłowie.Nie bacząc na konsekwencje mają juz dość tej maskarady i zakłamania.

 • szabepio

  Oceniono 5 razy 3

  Ja wierzę w zamach na kenediego. Smoleńsk to zamach na zdrowy rozsądek. Kiedy wreszcie ten burdel smolenski się skończy? Pochowane posprzątane i zjazd!!!!!

 • krzysztofgie

  Oceniono 6 razy 6

  Myślę że w tam jest z 90% ateistów.
  Prawdziwy katolik przestrzega ósmego przykazania które jest im obce.

 • kibic_rudego

  Oceniono 8 razy -4

  POpieprzeni boja się ze PiSdzielce pogonią ich od koryt ?

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 5

  Jak można nie wierzyć w to co mówi nowy arcykapłan PISu czyli ojciec poseł Maciarewicz. Dziwię się, że nowy bóg (wódz) PISu jego wysokość Kaczyński pozwala na takie bezeceństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje