Komorowski: zespół Laska inicjatywa dobra, ale spóźniona. A eksperci Millera

- Wbrew narastającej zaciekłości politycznej uda się skleić Polskę smoleńską i niesmoleńską, bo coraz więcej ludzi w kraju nie chce wojny politycznej - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Bronisław Komorowski. Według prezydenta to dobrze, że zaczyna działać zespół dr. Laska, "choć to inicjatywa spóźniona". Prezydent z niepokojem ocenia też zamieszanie z memorandum ws. gazociągu Jamał II.
Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" odniósł się do obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej i wyraźnych podziałów w społeczeństwie, które jak zwykle przy okazji tej rocznicy uwidaczniają się ze zdwojoną mocą. Na pytanie Pawła Wrońskiego, czy uda się skleić Polskę smoleńską i niesmoleńską, prezydent odpowiedział, że choć powoli, ale to już się dzieje. - Według mnie ona się powoli skleja. Mówię to wbrew temu, co widać na zewnątrz, a niestety widać narastającą zaciekłość polityczną. Zawsze będzie część ludzi, dla których atrakcyjne są proste, ostre, radykalne sądy. Uważam jednak, że coraz więcej ludzi w Polsce nie chce wojny politycznej, której powodem ma być pamięć o katastrofie smoleńskiej - stwierdził prezydent.

"Inicjatywa Laska spóźniona"

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, niedobrze się stało, że zespół dr. Macieja Laska, który ma tłumaczyć i dementować nieprawdziwe informacje o przyczynach katastrofy, zaczyna pracę dopiero teraz. - Jest wolność mediów, wolność poglądów. Mówiłem wielokrotnie, że dobrze by było, gdyby na miejsce rozwiązanej komisji Jerzego Millera, powstało ciało, które broniłoby tego raportu przed nieodpowiedzialnymi interpretacjami, pomówieniami. Dobrze, że powstaje zespół pod kierownictwem dr. Macieja Laska, choć to inicjatywa spóźniona. Wydawałoby się, że ludzie zaangażowani do pracy w komisji Millera powinni być wcześniej w większym stopniu zainteresowani obroną własnego poglądu, swojej reputacji zawodowej. Tak się niestety nie stało - powiedział prezydent.

A gaz?

Oceniając zamieszanie z memorandum na temat budowy rurociągu Jamał II i sprzecznymi reakcjami polityków rządu Donalda Tuska, Bronisław Komorowski powiedział, że to niepokojący sygnał świadczący o problemie Polski resortowej i dowód na to, że zabrakło komunikacji między resortami oraz koordynacji. - Zrozumiałe i sensowne myślenie spółek skarbu państwa w kategoriach czysto ekonomicznych powinno być weryfikowane przez drugi punkt widzenia - interesu politycznego państwa polskiego. Szczególnie w relacjach z naszym bardzo poważnym sąsiadem, prowadzącym bardzo twardą grę - dodał prezydent.

Cały wywiad z Bronisławem Komorowskim w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (66)
Komorowski: zespół Laska inicjatywa dobra, ale spóźniona. A eksperci Millera
Zaloguj się
 • piotr110660

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiadomo tylko dotychczas, na jakiej wysokości nad ziemią doszło do tego feralnego zderzenia samolotu z brzozą, ale to pikuś, przecież katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów, do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłoni.

 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Prezydent Komorowski mowiac ze komisja Laska jest za pozno mowi oczywista dla wszystkich prawde a nie mowi dlaczego on tez milczal jak zaklety na idiotyczne i coraz glupsze zarzuty i wymysly Macierowicza i Kaczynskiego ktory z bratem ta tragedie sprowokowal. Wyprawa do Gruzji naszego bohaterskiego wodza Lecha, zbieranie Prezydentow Republik Baltyckich do jego samolotu jak do taksowki pod dworcem to nie byla wizyta Prezydenta cywilizowanego europejskiego kraju a raczej kiepska zbiorka harcerska i kompromitacja Polski ze mamy takiego harcerza Prezydentem. Dlaczego o tym kompromitujacych zachowaniach Kaczynskich sie nie mowi tylko zawraca wszystkim glowe stawianiu pomnikow i nazywanie placy, ulic i ogrodkow jordanowskich imeniem tego kartofla jak trafnie go nazwano.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 1 raz 1

  No cóż...wydawało się, że przyczyny katastrofy są całkowicie wyjaśnione przez Komisje Millera i powinien to pojąć bez problemów nawet największy debil...ale znaleźli się jeszcze więksi.

 • tadjan

  Oceniono 2 razy 0

  a ja bym wolał, aby jaśnie nam panujący pan prezydent, zamiast miałkiego ble, ble, ble o występach smoleńskich, zastanowił się jak ścigać to panoszące się faszystowskie sqrwysyństwo, póki nie jest za późno. No, chyba że pan prezydent ma to w doopie tak samo jak Donald Tusk.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 3 razy 1

  Kto chciał poznac raport i wyjasnienia dra Laska,to uważnie mógł poczytać i swoje wie,ale dla teorii zamachu,wybuchów,helu i sztucznej mgły nie ma skutecznej metody,aby rozjasnić w mózgownicach tępych,fizycznych teorii katastrofy samolotu.

 • wmc-33

  Oceniono 3 razy 1

  O tym, że obalanie teorii Maciarewicza jest konieczne, mówiło wielu. Prezydent powinien do tego doprowadzić, a nie op tym dyskretnie wspominać.

 • ubudubu4

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się kłamie , kłamie i kłamie wyszydza argumenty które są co najmniej-wątpliwe
  i cały czas uprawia propagandę
  To normalne że coraz więcej ludzi wierzy w zamach.

 • wiesscar

  Oceniono 5 razy -5

  Komorowski nie powinien zabierac glosu bo wyciagnal korzysc z zamachu - skoczyl na stolek po paru minutach i zakosil dokumenty po wczesniejszym prezydencie
  wiec na jego miejscu bym zachowal neutralnosc lub wstrzemiezliwosc dot. ocen katastrofy i sledztw

 • bilu46

  Oceniono 5 razy -5

  Gajowy po prostu pie.dzieli jak POtłuczony . Zadaniem zespołu nie jest obrona raportu przed oszołomami i ludźmi chorymi psychicznie . Zadaniem Gajowego i płemiela jest obrona społeczeństwa przed agresją sfory Maciora Wicza i jego watahy . PO tym co mówili , to POwnnni mieć już dziesiątki spraw karnych !!! Najwygodniej , panie Gajowy siedzieć w dobrobycie za nasze i gęgolić . DO ROBOTY !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX