PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych

Prawo i Sprawiedliwości odrabia straty i z 33 proc. poparcia zbliżyło się do Platformy Obywatelskiej, na którą obecnie chce głosować 34 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie programu ?Forum? w TVP Info.
Z badań TNS Polska wynika, że na PO chce głosować o dwa punkty procentowe mniej Polaków niż przed miesiącem. Z kolei poparcie dla PiS deklaruje obecnie 33 proc. respondentów, czyli trzy punkty więcej niż w marcu.

W kwietniowym sondażu spadło też poparcie dla SLD - z 15 do 13 proc. Po punkcie procentowym zyskały Ruch Palikota - 8 proc. i PSL - 5 proc. Poniżej progu wyborczego są Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (1 proc.).

Badania przeprowadzono 10-11 kwietnia na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Więcej o:
Komentarze (145)
PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  wczaoraj było 23% pis :-)

  te sondaże to jak stan wód, przybyło 5 ubyło 7 :-)

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Kwestionuję te wyniki. Jesteśmy zasypywani niewiarygodnymi sondażami: nie podają metodologii, czy pytano telefonicznie, czy osobiście, jak były zfomułowane pytania, itp, itd., co uniemożliwia porównanie wyników różnych sondaży. Jakaś redakcja powinna zlecić niezależnym socjologom/psychologom społecznym (a są tacy) solidne porównanie metod różnych sondażowni. Z tego, co wiem, mam zaufanie tylko do CBOS.

 • dreamdre

  Oceniono 1 raz 1

  3-letnie ogłupianie robi swoje ... Nawet największy bzdet, powtarzany codziennie przez kilka lat może stać się "jedyną prawdą"

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Ja, zagłosuję na PiS (rozważam) będą mniej kraśc, będą się starać - a najwazniejsze - dadza po łapach POwskiej hołocie. PO musi być ukarana za brak programu, za prywatę, za korupcję za przerzucanie na społeczeństwo ciężaru kryzysu, za tolerowanie złodziei z PSL-u. No i co TO da ? Nic, ale ku... się zemszczę !

 • kbl

  Oceniono 3 razy -1

  Moherowy hymn.
  Yareczek już się zbliża,
  już puka do mych drzwi,
  Pobiegnę Go przywitać,
  z radości serce drży.

 • sigm_0

  0

  i tak to nie ma żadnego znaczenia, bo żeby rządzić PiS musi mieć absolutną większość, a bez koalicji to się nie da:
  SLD nie, PSL nie zechce
  trochę bełkotu o Unii Europejskiej i wybuchy zawsze będzie razić, nawet tych chorująch

 • marc_pl

  Oceniono 2 razy 2

  Polacy nigdy nie byli rozsądnym i mądrym narodem, historia o tym świadczy że zawsze spieprzyliśmy wszystko.Tak wielkie poparcie dla partii szaleńców świadczy że ten naród jest rozumny nie jest.

 • pietrek1960

  Oceniono 3 razy 1

  Polska Rzeczpospolita Smoleńska.

 • vidi12

  Oceniono 2 razy -2

  Ja nadal deklaruję swoje pełne poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mam nadzieję, że Polacy kiedyś zmądrzeją... może dopiero wtedy kiedy rejestrowane na Cyprach, Litwach itp. firmy windykacyjne przejmą ich majątki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX