PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych

12.04.2013 22:07
Prawo i Sprawiedliwości odrabia straty i z 33 proc. poparcia zbliżyło się do Platformy Obywatelskiej, na którą obecnie chce głosować 34 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie programu "Forum" w TVP Info.
Z badań TNS Polska wynika, że na PO chce głosować o dwa punkty procentowe mniej Polaków niż przed miesiącem. Z kolei poparcie dla PiS deklaruje obecnie 33 proc. respondentów, czyli trzy punkty więcej niż w marcu.

W kwietniowym sondażu spadło też poparcie dla SLD - z 15 do 13 proc. Po punkcie procentowym zyskały Ruch Palikota - 8 proc. i PSL - 5 proc. Poniżej progu wyborczego są Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (1 proc.).

Badania przeprowadzono 10-11 kwietnia na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • hit.and.run

  Oceniono 212 razy 118

  Połączenie strategi "nicnierobienia", "jakośtobędzie" i "uwaga4rp" przestaje już działać

  Natomiast działają ACTA, ciągłe podwyżki, nowe opłaty, nowe podatki, zabieranie ulg, tematy zastępcze (homo), kolesiostwo, ministrowie za 100 tysięcy miesięcznie od elektrownii których nie ma i nie będzie, ciekawych zmian w rządzie które okazują sie zamiast dymisjami awansami. To robi swoje.

 • 24u

  Oceniono 142 razy 106

  Jedynym wymiernym sondazem sa wybory.Np. w zeszlym tygodniu Ruch Palikota mial 2 a dzisiaj 8%.

 • best.bacha191

  Oceniono 78 razy 42

  A jakby oszołomy Pisowskie zdobyły władze??? Wszystkim byłoby lepiej... Podejrzani o niepoprawność (jakąkolwiek) siedzieli by w pierdlu, Smoleńsk nareszcie byłby, jako zamach, wyjaśniony. Bezrobocie spadłoby do zera, służba zdrowia czekałaby na pacjentów i zapanowałaby ogólna szczęścilowośc....
  Zdrowia życzę!

 • januszz4

  Oceniono 64 razy 38

  Na zdjęciu wymiana porozumiewawczych spojrzeń między Kaczyńskim a Maciarewiczem mówi wszystko. To są cwaniaki kute na cztery kopyta. Są zdolni puścić w obieg najbardziej nieprawdopodobną i ochydną blagę, żeby tylko pozyskać głosy durnych wyborców, którzy dadzą się nabrać na takie pierdoły. To są mistrzowie socjotechniki. Chociaż przy poziomie inteligencji znacznej części naszego społeczeństwa, trzeba tylko wiedzieć jaką strunę poruszyć, a później to już samo pójdzie.

 • aa_6

  Oceniono 28 razy 22

  PS. Choć pranie mózgów na masową skalę odbywa się oczywiście we wszystkich mediach żądnych oglądalności, zysku z reklam i niczego więcej. Pora chyba piętnować najbardziej oportunistycznych i cynicznych dziennikarzy i publicystów, którzy na dodatek wszystko infantylizują albo topią w swojej głupocie i nieuctwie, i wymieniać ich nazwiska.

 • kojinsei

  Oceniono 29 razy 19

  dwa dni temu było 1 % różnicy jak i wiele razy w ciągu ostatnich miesięcy wiec jak to jest że sie zbliża i zbliża i zaraz jest coraz bliżej lub niemal się zrównuje czasem?

 • amgc63

  Oceniono 91 razy 17

  Więcej tematów zastępczych i szukania oszczędności na biedakach..Wyniki PO będą ,co raz gorsze.
  Gdyby PIS nie zajmował sie Smoleńskiem i zakneblował Macierewiczowi usta zjadłby PO w wynikach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje