Miller: Złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Macierewicza

12.04.2013 20:42
Leszek Miller złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Antoniego Macierewicza

Leszek Miller złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Antoniego Macierewicza (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Powiadomiłem dziś prokuraturę o wypowiedzi Macierewicza, że katastrofę Tu-154M przeżyły trzy osoby - powiedział Leszek Miller w Polsat News. - Jeżeli pan Macierewicz posiada tego typu informacje, to musi się z nimi podzielić, bo być może wie coś więcej. Panie Macierewicz, karty na stół. Niech pan zdradzi swoje tajemnice prokuratorowi - dodał Miller.
- Przez długi czas rząd był bardzo defensywny, jeżeli chodzi o politykę informacyjną. A tam, gdzie rozum śpi, budzi się Antoni Macierewicz. Ja dzisiaj podpisałem pismo do prokuratora generalnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w stosunku do słów pana Macierewicza, który poinformował opinię publiczną, że według jego wiadomości trzy osoby przeżyły tę katastrofę. Uważam, że prokuratura powinna wszcząć postępowanie z urzędu, ale jeśli tego nie robi - dziwię się temu zresztą - to będzie musiała zareagować na wniosek parlamentarzystów - powiedział Leszek Miller w programie "Gość wydarzeń" w Polsat News.

- Jeżeli pan Macierewicz posiada tego typu informacje, to musi się z nimi podzielić, bo być może wie coś więcej. Skoro ci ludzie przeżyli, to gdzie umarli? Może żyją dalej, może są gdzieś przetrzymywani. Może spotkał ich gdzieś okrutny los. Panie Macierewicz, karty na stół. Niech pan zdradzi swoje tajemnice prokuratorowi - dodał Miller.

Macierewicz: Są dowody, że trzy osoby przeżyły katastrofę

Antoni Macierewicz mówił podczas spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, że ma dowody na to, że nie wszyscy zginęli w katastrofie smoleńskiej. - Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę. Nie wiemy, dlaczego rząd nie spytał, co się z nimi stało i kiedy umarły. Potwierdzają to trzy niezależne źródła. Dwa z nich to relacje świadków, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją informacji. Nie wiemy - przekonywał zgromadzonych poseł PiS.

Zobacz także
Komentarze (439)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 993 razy 903

  Musimy się przyzwyczaić, że stawka będzie wzrastała co roku.

  Weźmy ewolucję przyczyn: sztuczna mgła to z dzisiejszej perspektywy jest jak pierdnięcie noworodka, bo potem hel (musiało tego być, jak wyliczono 30 pociągów towarowych), potem wybuch - jeden to banalne, więc zrobiły się dwa. Teraz jeszcze ci żywi i nie wiadomo co się z nimi stało.

  Stawka musi rosnąć - leniwy elektorat trzeba pobudzać. Za rok Antoni, a może sam prezes, ogłoszą, że tych, których przeżyli umieszczono w gułagu i przesłuchuje ich sam Ławrientij Beria.

 • maracana2010

  Oceniono 827 razy 721

  Brawo Leszku !!! Kretynizm należy tępić w zarodku. Następna wersja Macierewicza to taka , że samolot
  wystartował bez ogona i z martwymi pasażerami ....

 • raf_ogniomistrz

  Oceniono 605 razy 553

  Trzy osoby na trzecią rocznicę. W przyszłym roku będą cztery. Antek kabareciarz, popisał się specyficznym humorem, którego chyba tu nie chwytamy.

 • bkgazeta

  Oceniono 512 razy 472

  może wreszcie znajdzie się jakaś siła, jakiś prokurator, który temu pajacowi dopier...li i tak solidnie aby więcej tej koziej brody nie trzeba było oglądać !!!

 • fakiba

  Oceniono 340 razy 298

  Za wprowadzanie w błąd organów ścigania Macierewicz już dawno powinien stanąć przed sądem a z po skierowaniu na badania i stwierdzeniu oczywistej dla wszystkich niepoczytalności do odpowiedniego zakładu żeby sobie i innym już nie czynił krzywdy

 • jamcijest44

  Oceniono 302 razy 276

  Nareszcie. Prokuratura rzecz jasna "nie stwierdzi znamion przestępstwa" (w końcu nie po to ją pracowicie prezes ze Zbysiem "odzyskiwali"), ale nie w tym rzecz. Dopóki Antek nie poczuje, że może mu grozić jakaś odpowiedzialność za głoszenie swoich bredni, będzie przesuwał granicę paranoi coraz dalej i opluwał coraz więcej ludzi, a przy tym bez skrupułów zadawał ból i cierpienie PRAWDZIWYM poszkodowanym w tej katastrofie, czyli Bogu ducha winnym rodzinom przytłaczającej większości uczestników tego lotu, które nie mają i nie chcą mieć nic wspólnego z tym całym cyrkiem. Dziwi mnie tylko dlaczego tak mało osób decyduje się na wytaczanie szalonemu Antkowi procesów cywilnych o naruszenie dóbr osobistych, ale może to tylko kwestia czasu i potrzeba kamyka, który uruchomi lawinę...

 • srull

  Oceniono 273 razy 237

  Przestałem w ogóle oglądać i słuchać w radio wystąpień, czy spotkań z politykami. Z lewa, z prawa, ta sama niezmienna popelina. Po programie w jednej stacji wożą się wspólnie do kolejnej.

 • jul.z

  Oceniono 268 razy 228

  Antoni, nie bój się! Immunitet cię chroni, możesz spokojnie nadal robić wodę z mózgu każdemu, kto będzie na to podatny.

 • frogman

  Oceniono 174 razy 158

  Maciarewicz zastosuje metodę Truposława-Wiem ale nie powiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje