Miller: Złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Macierewicza

Leszek Miller złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Antoniego Macierewicza

Leszek Miller złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Antoniego Macierewicza (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Powiadomiłem dziś prokuraturę o wypowiedzi Macierewicza, że katastrofę Tu-154M przeżyły trzy osoby - powiedział Leszek Miller w Polsat News. - Jeżeli pan Macierewicz posiada tego typu informacje, to musi się z nimi podzielić, bo być może wie coś więcej. Panie Macierewicz, karty na stół. Niech pan zdradzi swoje tajemnice prokuratorowi - dodał Miller.
- Przez długi czas rząd był bardzo defensywny, jeżeli chodzi o politykę informacyjną. A tam, gdzie rozum śpi, budzi się Antoni Macierewicz. Ja dzisiaj podpisałem pismo do prokuratora generalnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w stosunku do słów pana Macierewicza, który poinformował opinię publiczną, że według jego wiadomości trzy osoby przeżyły tę katastrofę. Uważam, że prokuratura powinna wszcząć postępowanie z urzędu, ale jeśli tego nie robi - dziwię się temu zresztą - to będzie musiała zareagować na wniosek parlamentarzystów - powiedział Leszek Miller w programie "Gość wydarzeń" w Polsat News.

- Jeżeli pan Macierewicz posiada tego typu informacje, to musi się z nimi podzielić, bo być może wie coś więcej. Skoro ci ludzie przeżyli, to gdzie umarli? Może żyją dalej, może są gdzieś przetrzymywani. Może spotkał ich gdzieś okrutny los. Panie Macierewicz, karty na stół. Niech pan zdradzi swoje tajemnice prokuratorowi - dodał Miller.

Macierewicz: Są dowody, że trzy osoby przeżyły katastrofę

Antoni Macierewicz mówił podczas spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, że ma dowody na to, że nie wszyscy zginęli w katastrofie smoleńskiej. - Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę. Nie wiemy, dlaczego rząd nie spytał, co się z nimi stało i kiedy umarły. Potwierdzają to trzy niezależne źródła. Dwa z nich to relacje świadków, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją informacji. Nie wiemy - przekonywał zgromadzonych poseł PiS.

Zobacz także
Komentarze (439)
Miller: Złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Generalnej ws. Macierewicza
Zaloguj się
 • justin2312

  0

  Jeden cieć partyjny bierze pieniądze, drugi z pewnością chce brać za sztuczki cyrkowe na scenie żałosnego teatru politycznego, a podatnik płaci na prokuratorów pieniądze.
  Czy można zrozumieć patriotyzm partyjnych szulerów ?
  A ja od sześciu już lat czekam na należną mi emeryturę za pracę i opłacane składki emerytalne.
  Zastanawiam się kto za dwa lata odda SWÓJ Mandat zaufania do władzy w Rzeczpospolitej Polskiej żałosnym aktorom - artystom cyrkowym politycznie zrzeszonych partyjnie ?

 • jacek-50

  0

  Ten kabaret Macierewicza, dawno winien się zakończyc.Ale dla PO podsycanie nienawisci wśród społeczeństwa jest wygodne,bo przy tej okazji wiele niecnych spraw, może zamieść pod dywan,ostatnio niech będzie przykład z padliną.

 • felekstankiewicz

  0

  Najwyrzszy czas ukrocic te bzdury,szkoda ze tak pozno.Brawo Panie Leszku.

 • agienttomek

  Oceniono 1 raz -1

  to jest dowodem na to że kiła uszkadza mózg

 • sibod

  Oceniono 2 razy 0

  Wygląda na to , że teksty do skeczów Macierewicza pisze sam Pietrzak.

  "cracken001 - "Co robiło 100 posłów PiS w Smoleńsku, 10 kwietnia 2010 roku, w trzy godziny po tragedii? Odpowiedź - jedli obiaT. Nie wierzycie Państwo? To się ich zapytajcie. Po tym, jak już się pomodlili za zmarłych i oddali im część, udali się do restauracji, żeby zjeść obiaT. "

  I nie bali się zatrutych kartofli ?
  Jak zamach to na całego.

 • romank55

  Oceniono 3 razy 3

  komuch bo komuch ale z dwojga zlego sympatyczniejszy od Palikota.

 • ravhin32

  0

  Dawaj GADA! staciwa.na.liberte.pl/nowe-inne-narodowe/

 • monas666

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem ciekawa czym to się skończy ha,ha,ha,taki <donos>
  Jak znam życie to znów Prokuratura schowa problem pod dywan, <niska szkodliwość społeczna" ,ew sprawa w toku (sic!),a maciar i spółka z pisuaru,znów wymyśla kolejny gniot,by jątrzyć w Narodzie.
  Żenada,dno
  STOP DLA WARIATÓW Z PiS-u !!

 • kapus0001

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście, ze żyja. Palikot juz dawno mówił, że np Gosiewskiego widzino na peronie ww Włoszczowej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje