Niemiec chciał wywieźć blisko pół tony złota i srebra z Grecji. Wpadł w Atenach

12.04.2013 19:17
złoto

złoto (Fot. Shutterstock)

Obywatel Niemiec został zatrzymany na ateńskim lotnisku po tym, jak chciał przemycić prawie pół tony złota i srebra z Grecji - informuje BBC News, powołując się na pracowników lotniska. Podejrzany szykował się do wejścia na pokład samolotu Lufthansy do Niemiec.
Pracownicy linii lotniczej znaleźli srebrne tabletki w jednym ze zbiorników ładunkowych. Celnicy z kolei po przeszukaniu odkryli złoto i banknoty. Dziennikarz BBC Mark Lowen mówi, że moment aresztowania mężczyzny jest niefortunny ze względu na stosunki niemiecko-greckie i kiepskie nastroje Greków związane z kryzysem w strefie euro.

Złoto, pieniądze i srebro

Zatrzymany mężczyzna miał przewozić 7 kg złota, i 300 tysięcy euro w swoim bagażu. Celnicy uważają, że próbował też przemycić 425 kg srebra. Zdaniem policji śledztwo będzie skupiać się na powiązaniach Niemca z gangiem piorącym brudne pieniądze.

Naziści zrabowali Grekom 200 miliardów euro?

Greckie władze otrzymały w tym tygodniu tajny raport, z którego wynika, że podczas II wojny światowej naziści mogli zrabować z Banku Grecji równowartość 200 miliardów euro. Z kolei niemiecki minister finansów Wolfgang Scheuble powiedział, że Grecja powinna zająć się naprawianiem gospodarki, a kwestia reparacji wojennych została załatwiona w zeszłym roku.

Złoto i kosztowności mogą nie pochodzić z czasów okupacji hitlerowskiej, ale wiele greckich gazet może - zdaniem korespondenta BBC - prowadzić taką narrację.

Cały tekst BBC News przeczytasz tutaj >>>

Zobacz także
Komentarze (46)
Zaloguj się
 • lajosz3

  Oceniono 84 razy 68

  " Z kolei niemiecki minister finansów Wolfgang Scheuble powiedział"

  Czegoś tu nie rozumiem.
  Co ma ówczesny niemiecki minister finansów do tego co mogli zrabować jacyś naziści ?
  Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że tajemnicza rasa nazistów (zapewne z kosmosu) najechała "biednych" Niemców i zmusiła ich do wypowiedzenia wojna prawie całej Europie, a po przegranej wojni, cała wina spadła na "bugu ducha winnych" Niemców.
  Albo, czego Ci grecy chcą od Niemców ? Przecież według tego (pożal się boże) artykułu, Grecję okupował jakiś Hitler, a nie Niemcy.

 • dziadekjam

  Oceniono 67 razy 63

  "Zatrzymany mężczyzna miał przewozić 7 kg złota i 300 tysięcy euro w swoim bagażu."
  ==================================================================
  Trzeba mieć wyjątkowo zryty mózg, żeby samolotem próbować przewieźć 7 kilogramów złota we własnym bagażu. Próby przemycenia samolotem 425 kg srebra nie komentuję.

 • stan-1

  Oceniono 54 razy 48

  "...naziści mogli zrabować z Banku Grecji ..."
  Kto to są ci naziści, czy nie można określić jasno ich narodowości?

 • zagraniczny-online

  Oceniono 35 razy 27

  Nie rozumiem tych aluzji.
  Czy to byl jakis nazista, ktory zabalowal po podbiciu Grecji, i nieco spozniony zdecydowal sie na powrot ?

 • phillip_lee_81

  Oceniono 37 razy 27

  A złoto z Amber Gold swobodnie odleciało za granicę

 • patriotaa

  Oceniono 61 razy 17

  Najwyższy czas by Niemców rozliczyć za zniszczenia wojenne iak i zmusić do zwrotu zagrabione pieniądze złoto, srebro i inne dobra kultury. Zmusić by wreszcie wypłacili odszkodowania za wymordowanie polskiej ludności oraz odszkodowania dla robotników przymusowych, bo to co ludzie dostali to była kpina za 5 lat katorżniczej pracy wypłacili po 5 tysięcy złotych. Panie Prezydencie i premierze co w tym kierunku robicie? naród czeka na waszą odpowiedz i działanie w tym kierunku.

 • misiu-1

  Oceniono 16 razy 14

  Ale. jakby kto pytał, to w Ujni Jewropejskiej panuje swoboda przemieszczania ludzi i towarów.

 • vomitorium1

  Oceniono 16 razy 12

  o bosze
  to ja mam już
  demencję starczą ?
  (nic z tego nie rozumiem)

 • panpererinos

  Oceniono 18 razy 6

  Klikam na artykuł o senatorze donoszącym do marszałek Kopacz na Maciarewicza a tu coś o złocie. Nie rozumiem- to Maciarewicz wywiózł to złoto? A może stwierdził, że TU 154 był pełen złota i dlatego Rosjanie go zestzrelili, a potem ukradli całe to złoto? Nic nie rozumiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje