Alarm przeciwpowodziowy w Piasecznie. Są podtopienia

Straż pożarna

Straż pożarna (Fot. Agnieszka Sadowska / AG)

Rzeka Jeziorka spowodowała kilka podtopień w Piasecznie. Przed godziną ogłoszono w gminie alarm przeciwpowodziowy.
W Żabieńcu woda zajęła ok. 100-metrowy odcinek ul. Łąkowej (akurat taki, gdzie nie ma posesji), w Łbiskach zalała zbieg ulic Chrobrego i Jagiełły, w Złotokłosie pojawiła się na ul. Lipowej. Już wczoraj wystąpiła w Pilawie, gdzie trzeba było zabezpieczać teren workami z piaskiem. - Nie doszło na razie do zalania budynków mieszkalnych ani gospodarczych - informuje rzecznik Piaseczna Krzysztof Kasprzycki. - W pogotowiu jest siedem jednostek straży pożarnej, czyli wszystkie, jakie mamy na terenie gminy. Mieszkańcy zostali zaalarmowani dzięki SMS-owemu systemowi powiadamiania.

W pogotowiu są 1500 worków i piasek. Jeziorka co dwie godziny monitorowana jest na całym odcinku na terenie gminy Piaseczno, ma 335 cm wysokości i przybiera ok. 1 cm na godzinę. Zapowiadane na noc opady tylko pogorszą sytuację.

W razie zagrożenia można kontaktować się z czynnym całodobowo stanowiskiem kierowania straży miejskiej pod nr. tel. 986.

Zobacz także
 • Na mapie zaznaczono tereny zalewowe podczas powodzi 20-letniej (statystycznie zdarza się raz na 20 lat), stuletniej i tysiącletniej. W najgorszym scenariuszu zalewana jest niemal cała Praga, a także Solec, Powiśle, Wilanów. Bezpieczne są oczywiście tereny położone powyżej Skarpy Wiślanej. Ochronią W-wę przed powodziami: inwestycja za miliardy
 • Jezioro Zgorzała na Ursynowie Największe jezioro Warszawy do remontu. Koniec powodzi?
 • Okładka "Poradnika postępowania w sytuacjach zagrożeń" Chroń się przed upałami, powodzią. Miejski poradnik
Komentarze (8)
Alarm przeciwpowodziowy w Piasecznie. Są podtopienia
Zaloguj się
 • omarbaba

  Oceniono 1 raz 1

  Po wyborach obiecywali, że już nic nigdy niczego nie zaleje i nie podtopi.
  A tak na poważnie, to większość rowów i przepustów piaseczyńskich jest nieoczyszczona. To z kolei musi prowadzić do podtopień. SMS, czy strażacy z OSP nie pomogą, jeśli odpływy będą zatkane.

 • odkurzacz-1

  0

  Pieniądze idą na biurokrację na nic innego nie ma, dobrze że UE jeszcze daje.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżeli jest tam ulica Łąkowa to nic dziwnego że zalało,łąki nawet w górach czasem zalewa

 • siekier35

  Oceniono 12 razy 8

  żeby tak sejm czy tam inną świątynię opatrzności bożej....

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 7 razy 1

  Powodzie w Piasecznie to efekt rządów platfusów i agrarnych. Wyobraźcie sobie że rzeczkę która przepływa przez Piaseczno wpuszczono w rurę kanalizacyjną aby uzyskać "atrakcyjne" bo w centrum, tereny budowlane.

  A tak to wygląda w rzeczywistości i powtarza się co jakiś czas.
  www.youtube.com/watch?v=o-thMo-9B_c

 • topiramax

  Oceniono 11 razy 9

  lanou!
  Po co myśleć???
  Stanie się przed kamerą , zapłacze, powzdycha, że ręce opadną...i zgarnie odszkodowanie (za brak odszkodowania) w ramach solidarności społecznej;)
  A na przedszkola dalej będziemy ściubić po złotówce...bo rozkosznych rodaków trzeba ratować...

 • lanou

  Oceniono 20 razy 14

  Było się debile osiedlać na terenach zalewowych? Piaseczno to jeszcze nic, tutaj nie dochodziło wcześniej do masowych podtopień, więc ludzi nie ma co winić. Ale coroczne zalewanie np. Bogatyni? Albo Jeleniej Góry? To się powtarza co roku od wielu lat, a jełopy dalej stawiają tam domy, a potem płacz że nie ma gdzie mieszkać. Ku... trochę pomyślunku!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje