Kwaśniewski zaprasza SLD do Europy Plus

12.04.2013 14:50
Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus

Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Aleksander Kwaśniewski zaprosił SLD do udziału w projekcie Europa Plus, który buduje wspólnie m.in. z Januszem Palikotem. Wcześniej Kwaśniewski oświadczył, że na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot. Z kolei szef SLD Leszek Miller powtórzył, że nie zamierza brać udziału w żadnym spotkaniu, w którym uczestniczyłby również lider Ruchu Palikota.
Kwaśniewski podkreślił, że Europa Plus jest ruchem otwartym. - Chcemy, żeby dołączyło do nas jak najwięcej podmiotów politycznych, jak najwięcej ludzi. Z tego oczywiście wynika również - o czym mówimy od samego początku - nasza oferta wobec SLD, z którym jestem związany emocjonalnie i historycznie - podkreślił były prezydent.

- SLD jest szanowanym przez nas, uznawanym i potrzebnym partnerem w budowaniu takiej właśnie koncepcji jak najszerszego frontu centrolewicowego - dodał Kwaśniewski. Zaznaczył, że miał okazję rozmawiać o tym w ostatnich dniach z szefem SLD Leszkiem Millerem i wiceszefem Sojuszu Józefem Oleksym.

"Kolejne kroki, które pozwolą stworzyć front"

- Mam nadzieję, że po tej rozmowie zostaną podjęte kolejne kroki, które pozwolą nam stworzyć taki front - powiedział były prezydent.

W ramach Europy Plus mają w przyszłym roku powstać centrolewicowe listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Władze SLD podjęły w lutym decyzję, że partia wystartuje w eurowyborach pod własnym szyldem. Zaproponowały też wtedy Kwaśniewskiemu współpracę przy tworzeniu przed wyborami do PE "Sojuszu dla Europy".

Kwaśniewski: na kongresie powinien być Palikot; Miller nie chce Palikota

Wcześniej Kwaśniewski oświadczył, że na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot. Z kolei szef SLD Leszek Miller powtórzył, że nie zamierza brać udziału w żadnym spotkaniu, w którym uczestniczyłby również Janusz Palikot.

- Zajmuję się tylko i wyłącznie sprawami programowymi, a nie happeningami. I pragnę państwa poinformować, że nie zamierzam wziąć udziału w żadnym spotkaniu, w którym będzie uczestniczył Janusz Palikot, chociażby dlatego, żeby przez następne trzy dni nie tłumaczyć, co kto powiedział, a czego nie powiedział, bo nie mam na to czasu - powiedział Miller.

Od czwartku toczy się spór wokół tego, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski - angażujący się ostatnio we współtworzoną przez Ruch Palikota inicjatywę Europa Plus - przyjął zaproszenie na kongres stawiając warunek, by uczestniczył w nim również Palikot, czy takiego warunku nie stawiał.

Według SLD Kwaśniewski nie stawiał warunku obecności na Kongresie Programowym Lewicy od zaproszenia Palikota. Z kolei Palikot utrzymuje, że był taki warunek.

Zobacz także
Komentarze (192)
Zaloguj się
 • lukaszoff

  Oceniono 166 razy 104

  Oglądałem konferencje i odniosłem wrażenie, że kwaśniewskiego ponownie dopadła choroba filipińska. Czy tylko ja miałem takie odczucia?

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 81 razy 55

  Ogłaszam SONDAŻ:

  Jeśli uważasz, że większym alkoholikiem jest Kwaśniewski - naciśnij PLUS, jeżeli uważasz, że większym alkoholikiem jest Palykot - naciśnij MINUS.

  Dziękuję.

 • tinley

  Oceniono 83 razy 47

  nie to dzis się widział aleksander Filipiński na tej konferencji. Ewidentnie byl filipiński dzisiaj. palikot tez jakiś błądzący

 • tuad27

  Oceniono 102 razy 40

  Miller powinien jeszcze oprócz Wałęsy również Nycza, Głódzia, Dziwisza oraz Rydzyka (czyli swoich kolegów) zaprosić na kongres. Będzie komplet !

 • rabingoldblatt

  Oceniono 74 razy 34

  Polacy to durnie. I nie znieważam narodu tylko stwierdzam fakt.

  Przecież tu nie chodzi o program, nową ofertę czy nową wizję rozwoju Polski.

  Chodzi o bycie zapraszania do mediów i na rauty, pobieranie wynagrodzenia w euro i ostre opier*alanie się nie biorąc odpowiedzialności za swoje decyzje!!!!

  Ciekawe jak też "ten wielki lewicowiec z Land Rovera " tłumaczy sobie współpracę z człowiekiem który podpisał konkordat i dzięki temu spowodował gwałtowne rozszerzenia wpływów kleru w naszym kraju.

  Tak Palikotki to towarzysz Kwaśniewski zgotował nam ten los!!!!!!!

 • 99venus

  Oceniono 93 razy 33

  Miller jeździł do ks.Jankowskiego na obiady,Oleksy na klęczniku bił się w piersi,Miller rozłozył kompletnie SLD przed 2005 rokiem,z ramienia Samoobrony chciał zostac posłem.ten facet z betonowym łbem tym razem zdołuje lewicę(pseudo) do końca.

 • jamcijest44

  Oceniono 37 razy 27

  Jak to leciało w Shreku? "Mnie weźcie! Mnie, mnie, mnie!"
  Żenua...

 • kralik111

  Oceniono 68 razy 24

  Millerowi znacznie blizsi czerwonego serca sa lewicowcy z krwi i kosci, jak Lepper i Kaczynski, niz malowany Palikot. ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje