Kwaśniewski zaprasza SLD do Europy Plus

12.04.2013 14:50
Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus

Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Aleksander Kwaśniewski zaprosił SLD do udziału w projekcie Europa Plus, który buduje wspólnie m.in. z Januszem Palikotem. Wcześniej Kwaśniewski oświadczył, że na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot. Z kolei szef SLD Leszek Miller powtórzył, że nie zamierza brać udziału w żadnym spotkaniu, w którym uczestniczyłby również lider Ruchu Palikota.
Kwaśniewski podkreślił, że Europa Plus jest ruchem otwartym. - Chcemy, żeby dołączyło do nas jak najwięcej podmiotów politycznych, jak najwięcej ludzi. Z tego oczywiście wynika również - o czym mówimy od samego początku - nasza oferta wobec SLD, z którym jestem związany emocjonalnie i historycznie - podkreślił były prezydent.

- SLD jest szanowanym przez nas, uznawanym i potrzebnym partnerem w budowaniu takiej właśnie koncepcji jak najszerszego frontu centrolewicowego - dodał Kwaśniewski. Zaznaczył, że miał okazję rozmawiać o tym w ostatnich dniach z szefem SLD Leszkiem Millerem i wiceszefem Sojuszu Józefem Oleksym.

"Kolejne kroki, które pozwolą stworzyć front"

- Mam nadzieję, że po tej rozmowie zostaną podjęte kolejne kroki, które pozwolą nam stworzyć taki front - powiedział były prezydent.

W ramach Europy Plus mają w przyszłym roku powstać centrolewicowe listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Władze SLD podjęły w lutym decyzję, że partia wystartuje w eurowyborach pod własnym szyldem. Zaproponowały też wtedy Kwaśniewskiemu współpracę przy tworzeniu przed wyborami do PE "Sojuszu dla Europy".

Kwaśniewski: na kongresie powinien być Palikot; Miller nie chce Palikota

Wcześniej Kwaśniewski oświadczył, że na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot. Z kolei szef SLD Leszek Miller powtórzył, że nie zamierza brać udziału w żadnym spotkaniu, w którym uczestniczyłby również Janusz Palikot.

- Zajmuję się tylko i wyłącznie sprawami programowymi, a nie happeningami. I pragnę państwa poinformować, że nie zamierzam wziąć udziału w żadnym spotkaniu, w którym będzie uczestniczył Janusz Palikot, chociażby dlatego, żeby przez następne trzy dni nie tłumaczyć, co kto powiedział, a czego nie powiedział, bo nie mam na to czasu - powiedział Miller.

Od czwartku toczy się spór wokół tego, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski - angażujący się ostatnio we współtworzoną przez Ruch Palikota inicjatywę Europa Plus - przyjął zaproszenie na kongres stawiając warunek, by uczestniczył w nim również Palikot, czy takiego warunku nie stawiał.

Według SLD Kwaśniewski nie stawiał warunku obecności na Kongresie Programowym Lewicy od zaproszenia Palikota. Z kolei Palikot utrzymuje, że był taki warunek.

Zobacz także
Komentarze (192)
Kwaśniewski zaprasza SLD do Europy Plus
Zaloguj się
 • rajmund.siewierny

  0

  Olku nie idźcie tą drogą ;))

 • grzechotnik59

  0

  Kwach ty lepiej uważaj, żeby Janusz nie wystrychnął cię na dudka, lub nie wydudkał na strychu jak Biedronia.

 • zoil44elwer

  Oceniono 1 raz 1

  J Palikot dorobił się robiąc jabole i "euro'palety'/ Dziś chce w UE zarobić na uprawianiu politycznego kabaretu,"brukselki + trawki".O rety!Ajwaj!Dziki kraj-dla oszustów raj!

 • javall

  Oceniono 1 raz 1

  Nieszczesny Miller zniszczyl SLD bedac premierem, ale teraz ma racje izolujac klowna Psikota.
  Zastanawiajace jest tylko dlaczego Kwach kompromituje sie tym towarzystwem, czyzby kusila
  szansa na przyszle /male szanse/ synekurki i profity ?

 • zoil44elwer

  Oceniono 1 raz 1

  AK:Z SLD jestem związany "historycznie" i emocjonalnie!Raczej BYŁEM związany do 2000 roku(reelekcja).3 raz nie mógł zostać prezydentem i licząc na późniejszą karierę międzynarodową dołował SLD by mieć zasługi(?) w zwalczaniu postkomunizmu u zachodnich SALO(o)NOWCóW!
  Kwacha i AgoRY WINA to przyczyna zdołowania SLD i zwycięstwa pIs w 2005!

 • justin2312

  Oceniono 2 razy 2

  Bezczelność i chciwość byłego prezydenta nie ma granic.
  Zaprasza byłych swoich towarzyszy do wspólnej uczty przy nowym korycie immunitetów, przywilejów i KASY w PARLAMENCIE Europejskim !
  Za mało im łamania PRAW CZŁOWIEKA lokalnie , próbują więc na wyższym szczeblu, bo lepsza kasa , mniejsza karalność i personalna odpowiedzialność .

 • kamyk39

  Oceniono 2 razy 2

  Czemu se zalujecie Europa Plus?

  co najmniej Europa ++, a nawet Europa +++, i jeszcze pare +.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Kwachu wygląda jakby po jakiejś trzydniówce dopiero wczoraj zaczął trzeźwieć, wymięty, wymęczony.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Piękny to będzie kraj,który zaczną uzdrawiać nałogowi alkoholicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje