Tak naprawdę wygląda życie w Korei Północnej? Reporter "Daily Mirror" dotarł do filmu

Wygłodzone dziecko ignorowane na ulicy, ludzie dźwigający ciężkie kamienie i kłody drewna zmuszani do katorżniczej pracy na zamarzniętym polu. To kadry z wideo nakręconego w Korei Północnej i przekazanego reporterowi brytyjskiego dziennika "Daily Mirror". Obraz wyłaniający się z filmu znacznie różni się od tego, jaki prezentują zaakceptowane przez reżim Kima fotografie publikowane przez agencje informacyjne.
Film do obejrzenia na stronie tygodnika "Daily Mirror">>

"Korea Północna - podróż do piekła" ("North Korea - Journey to hell") - taki tytuł nosi opublikowany w serwisie Mirror.co.uk film. Autor uchwycił na nim sceny, które rzeczywiście poruszają. - Wideo zostało przekazane brytyjskiemu dziennikowi przez Koreańczyków, którzy chcą pokazać światu prawdę o reżimie Kima - czytamy w serwisie.

Na początku wideo widzimy siedzącą na krawężniku zawiniętą w łachmany postać. Nie widać jej twarzy, jednak autorzy publikacji dołączyli opisy poszczególnych scen. Okazuje się, że osoba widoczna w kadrze to wygłodzone dziecko w wieku ok. 10 lat. W tle widać, jak grupa żołnierzy ładuje na ciężarówkę worki ryżu, który wystarczyłby do wykarmienia kilku koreańskich rodzin przez tygodnie - czytamy w opisie. Na siedzące na krawężniku dziecko nikt nie zwraca uwagi, przechodnie mijają je zupełnie obojętnie.

Co Kim ukrywa przed światem zewnętrznym?

Kolejna scena: obóz dla więźniów w Haesan, strażnicy zmuszają grupę Koreańczyków do katorżniczej pracy na zamarzniętym polu. Dalej widzimy, jak więźniowie maszerują poprzez strumień po ciężkie kamienie, które potem przenoszą w inne miejsce na głowach.

W następnym kadrze autor uchwycił osoby, które w pojedynkę muszą przenosić ciężkie bale drewna, mające posłużyć do naprawy mostu. Prawdopodobnie są wśród nich dzieci. W końcowej scenie filmu widzimy, jak jeden ze strażników zauważył kamerzystę i wycelował do niego z karabinu.

Najnowsze zdjęcia z życia w Korei Pólnocnej


Zdaniem autora filmu tak właśnie wygląda "prawdziwe życie w Korei Północnej". - To historia, której Kim Dzong Un nie chce pokazać światu zewnętrznemu - czytamy na stronie dziennika "Daily Mirror". Brytyjscy dziennikarze dla porównania przywołują opublikowane niedawno przez agencję AP zdjęcia ukazujące rzekomo codzienne życie w tym kraju. Twierdzą, że są one "stalinowską propagandą ukazującą uśmiechniętych ludzi pozdrawiających swojego przywódcę".

Więcej o:
Komentarze (443)
Tak naprawdę wygląda życie w Korei Północnej? Reporter "Daily Mirror" dotarł do filmu
Zaloguj się
 • qxo

  0

  Chyba w 1994 umarło z głodu 2mln ludzi w Korei Płn.
  Ten kraj cały jest wiezieniem. Nie można go do niczego porównać.
  Umierali z głodu najpierw dziadkowie i rodzice ponieważ oddawali jedzenie najmłodszym. Dlatego w pewnym okresie były rzesze dzieci sierot na ulicach. Kora z drzew najlepsza jest na czubku ponieważ jest najbardziej miękka. To wiedzą wszyscy w Korei Płn.

 • hamerykano

  0

  nie liczy się.
  "zdjęcia zbrodni reżimu czałczesku"
  robiły większe wrażenie.

 • waliszewska25

  Oceniono 1 raz -1

  i to wlasnie jest prawda w ktora nikt nie wierzy tam panuje bieda nietolerancja i komunizm i wogole padaczka ludzie i tak idzie koniec na nas myslicie ze to nas nie doczeka heheh mylicie sie jak pierdzielna bombke to nawet sie nie zdziwymy a bedzie po nas wiec co takie glupoty piszecie

 • marcowsky

  Oceniono 2 razy 0

  1,5 miliona żołnierzy plus z 500 tysiecy milicjantów i ubekow w 22 ml kraju musi trochę kosztować.

 • anda2009

  Oceniono 1 raz 1

  Na Ch... On naprawde nie ma takich co tych lesnych dziadkow lubiacych wladze i zabawy w wojnę wyslac do nieba ?

 • obmierzly

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem, nie rozumiem, skąd to się w sporej części Polaków bierze. Głód w Korei Północnej? "U nas ludzie umierają z głodu". Proces Pussy Riot? "U nas za to spaliliby na stosie". Spadł samolot? "To był zamach." Ktoś odniósł sukces? "To złodziej i syn UB-ka". Czy Wy kiedykolwiek byliście gdzieś poza własna dupą i zrobiliście coś poza wetknięciem palca narzekaniem, że śmierdzi?

  obmierzly.cba.pl

 • tuvalu1

  Oceniono 9 razy -5

  Za rządów Tuska zrozpaczone matki same zabijają swoje dzieci

 • w.kropa

  Oceniono 7 razy -3

  Typowa gebelsowska propaganda.

 • pirx100

  Oceniono 5 razy -1

  Hej, sekundo, następnym razem, jak Rosja albo Niemcy wkroczą do polski, nie otwieraj dzioba o pomoc z ameryki. Najperw głosójecie na tyranów, a potem chcecie aby ameryka was oswobodziła. I am getting sick and tired listening to your stupid crap, learn some history.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX