Minister Boni chce zamienić rząd na PE. "Ze względów rodzinnych"

12.04.2013 08:30
Szef resortu administracji i cyfryzacji Michał Boni chciałby wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Oczywiście to zależy od tego, czy premier uzna, że zadania, które miałem do wykonania, są wykonane - stwierdził w TOK FM. I wyjaśnił, że o jego planach zdecydowały względy rodzinne.
Michał Boni ma apetyt na mandat europosła. Chce wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w połowie 2014 roku. Ale, jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", sprawa nie jest przesądzona.

- To zależy od tego, czy pan premier uzna, że zadania, które miałem do wykonania w ministerstwie, są w sporej części wykonane. Kluczowa jest zgoda premiera i akceptacja kolegów, z którymi miałbym startować w wyborach. Ale rozważam to - podkreślał.

Minister Boni współpracuje z Donaldem Tuskiem od wygranych wyborów w 2007 roku. Najpierw jako sekretarz stanu w kancelarii premiera, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera, potem przewodniczył Komitetowi Stałemu Rady Ministrów i wreszcie, po wyborach w 2011 roku, minister administracji i cyfryzacji.

To on m.in. odpowiada za rozmowy z Kościołami w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego na rzecz dobrowolnego odpisu podatkowego.

Mandat po 23 latach?

Jak mówił w TOK FM, o planach odejścia z rządu zdecydowały względy rodzinne. Nie rozwinął tego tematu, ale warto dodać, że żona ministra pracuje w gabinecie unijnego komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna.

Michał Boni tylko raz zasiadał w parlamencie. W 1991 roku wywalczył mandat posła z ramienia nieistniejącego już Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Klub KLD miał doborowy skład, bo posłami byli wtedy także m.in. Donald Tusk, obecny komisarz UE Janusz Lewandowski i największa gwiazda partii Jan Krzysztof Bielecki, który został premierem. Boni został ministrem pracy w rządzie Bieleckiego.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (181)
Zaloguj się
 • ccc-bbb

  Oceniono 364 razy 326

  Rozgrzebał ZMOKU

  Rozgrzebał ePUAP

  Rozgrzebał centralny BIP

  A teraz zmyka do PE! Ten Pan jest symbolem porażki cyfryzacji w administracji!

 • dziadekjam

  Oceniono 272 razy 250

  Minister Boni chce zamienić rząd na PE. "Ze względów rodzinnych".
  ===================================================
  Ze względów rodzinnych? Znaczy się rodzina już za granicą?

 • harm32

  Oceniono 271 razy 227

  Najpierw Arabski.....teraz Boni - No cóż szczury uciekają z tonącego okrętu!!!
  Wiosna Ludów idzie czy co ?????

 • orion57

  Oceniono 165 razy 141

  Panie Boni jestem z czasów gdy pamiętam z autopsji lata 90 poprzedniego wieku. Powtórzę zatem to co jako strażak nieśliśmy na transparentach "Boni od lania wody to My jesteśmy". Na mnie i moje pokolenie niech Pan nie liczy- pamiętamy.

 • 8pasazer

  Oceniono 167 razy 119

  Uciekają.
  Wciągnęli nas w unijne i zadłużeniowe bagno, a teraz Boni do PE, Tusk na przewodniczącego, a my zostaniemy z całym bałaganem gdy bańki kredytowe zaczną pękać, a wszystkie kraje zachodu ratować się istniejącymi już przepisami o kradzieży pieniędzy z lokat bankowych (następna jest Słowenia - kolejny Cypr).

  Zwróćcie uwagę na powstającą "nową lewicę", która zostanie sprzedana lemingom jako "alternatywa".

 • plorg

  Oceniono 136 razy 112

  Zrozumiałe, że rodzina ma swoje potrzeby a garnuszek RP za cieniutki na wydatki pana Boni.

 • skiper45

  Oceniono 144 razy 102

  hee he , plany rodzinne - rodzina (byłych ubeków, aparatczyków, itp.) na swoim mordo ty moja. Wszystko co mógł to spieprzyła, a teraz z podkulonym ogonem wieje. Naprawdę Tusk musi mieć trupa nie tylko w każdej szafie , ale i szufladzie skoro najbliższe mu szczury uciekają jeden po drugim.
  Ciekaw jestem kiedy dotrze do lemingów , że zostały w..ymane i pora wiać z tego kraju.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 111 razy 89

  Oho, ministrant Boni leci ewangelizować Parlament Europejski, po tym jak uwalił proces rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti jako ruchu religijnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje