USA nie wierzą w możliwość ataku jądrowego ze strony Korei Północnej

12.04.2013 06:05
Kim Dzong Un ogląda z dowódcami ćwiczenia lotnicza w 2012 roku. Kilka miesięcy wcześniej zmarł Kim Dzong Il, który przekazał władzę synowi. Komuniści ostrzegli, że każda prowokacja w pobliżu lądowej i morskiej granicy między państwami koreańskimi doprowadzi do 'konfliktu na szeroką skalę i wojny jądrowej'. Ponownie zagroziły atakami na cele na kontynentalnym terytorium USA oraz na Hawajach i wyspie Guam, a także na amerykańskie bazy wojskowe w Korei Południowej

Kim Dzong Un ogląda z dowódcami ćwiczenia lotnicza w 2012 roku. Kilka miesięcy wcześniej zmarł Kim Dzong Il, który przekazał władzę synowi. Komuniści ostrzegli, że każda prowokacja w pobliżu lądowej i morskiej granicy między państwami koreańskimi doprowadzi do 'konfliktu na szeroką skalę i... (Fot. AP)

USA nie wierzą, by Korea Północna była w stanie dokonać ataku nuklearnego - poinformowała agencja AFP, powołując się na anonimowego przedstawiciela administracji waszyngtońskiej. - Korea Północna nigdy wcześniej nie miała takich możliwości i nie sądzimy, by miała je teraz - stwierdził przedstawiciel władz USA.
Wcześniej amerykańskie media, powołując się na tajny raport wywiadu wojskowego USA, podały, że Korea Północna dysponuje bronią jądrową i rakietami do jej przenoszenia, choć o niskiej sprawności. Mówił także o tym jeden z republikańskich kongresmenów.

Po tych doniesieniach Pentagon oświadczył, że nie zgadza się ze stwierdzeniem, że Korea Północna może wystrzelić rakietę z głowicą nuklearną. - Byłoby błędem sądzić, że północnokoreański reżim ma w pełni sprawdzone możliwości tego rodzaju ataku - powiedział rzecznik Pentagonu George Little.

Na kilka godzin przed pojawieniem się informacji o tajnym raporcie minister obrony USA Chuck Hagel oświadczył, że ani Korea Północna, ani Iran nie mają możliwości zaatakowania Stanów Zjednoczonych pociskami rakietowymi z głowicami nuklearnymi.

Hagel wypowiedział się na ten temat na forum komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów. Podkreślił, że nie wierzy, by Korea Północna czy Iran dysponowały pociskami rakietowymi dalekiego zasięgu, które mogłyby wykorzystać do zaatakowania USA bronią masowego rażenia. Nie wykluczył jednak, że w przyszłości kraje te mogą uzyskać taki potencjał.

Zobacz także
Komentarze (12)
USA nie wierzą w możliwość ataku jądrowego ze strony Korei Północnej
Zaloguj się
 • aide5

  Oceniono 3 razy -3

  Strona ktora prowokuje sa USA zadna nowosc .To co nam sie podaje to jest papka odpowiednio spreparrowana zeby w nas wywolac nienawisc do koreanczykow z polnocy .Kraj ktory che sie bronic przed agresorami przedstawia sie jako agresora

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  Znowu tezy oparte na wierze, a nie wiedzy.

 • blue911

  Oceniono 6 razy -2

  To przeciez Pentagon,jak zwykle,nakreca spirale I psychoze wojenna,bo sie chlopaki nudza bez wojny w Iraku! Kim ze swoim zestawem lornetek dalekosieznych I starym pianinem nikomu nie zagraza - oprocz biednych Koreanczykow z polnocy. Nie rozsmieszajcie mnie!

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy -6

  W Koreę Południową Kim na pewno nie uderzy. To bracia i siostry Wielopokoleniowe więzy. Bardziej niż Mazowsze i Podlasie.

  W USA też nie, bo okręty USA chowają się za plecami ludności cywilnej w Korei Północnej.

  Ale co do Japonii nie mam pewności. Koreanki były masowo zmuszane do prostytucji podczas okupacji w czasie II wojny światowej. To jak nienawiść Żydów do Polaków albo Palestyńczyków do Żydów.

 • zbiwal

  Oceniono 9 razy 1

  USA nie wierzą.
  No co za niedowiarki?
  A w broń jądrową w Iraku uwierzyli bez zahamowań.
  Nie wierzyć to także wierzyć w coś przeciwnego. Ta wiara w niewiarę jest identyczna.
  Taki jeden z drugim wierzą, że był zamach czyli nie wierzą że zamachu nie było.
  Wiara jak widać to wielka rzecz.
  Tak na marginesie to nie doceniają (nie wierzą) w siłę , determinację i szaleństwo takiego małego kraju.
  Po co im międzykontynentalne rakiety balistyczne.
  Wystarczy jak taką swoją bombę jądrową zapakuja tajnie do jakiegoś rejsowego samolotu lecącego z Korei Płn. do jakiegos wielkiego miasta w USA czy gdziekolwiek na Świecie.
  Wszystko na tym Świecie opiera sie na wierze.
  Ludzie wierzą, że ktoś nie zgłupieje i nie narobi jakiegos wiekszego gnoju.
  Niestety granica tej wiary jest cienka a praktyka i doswiadczenie uczą, że powoli i sukcesywnie niektórzy ją przekraczaja.

 • siekier35

  Oceniono 14 razy 6

  za to my mamy ataki rządu na nasze kieszenie i poglądy.
  o atakach jełopów smoleńskich nie wspomnę.

 • witoldpolak

  Oceniono 6 razy 0

  Korea Północna ma broń jądrową i rakiety do jej przenoszenia

  Korea Północna posiada broń jądrową i rakiety do jej przenoszenia - poinformowały amerykańskie media, powołując się na tajny raport amerykańskiego wywiadu wojskowego (DIA).
  Dziennik "New York Times" i stacja telewizyjna CNN podały, że wywiad wojskowy USA jest "umiarkowanie pewny", że "Korea Północna dysponuje bronią jądrową, która może być przenoszona przez rakiety balistyczne".

  konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Korea-Polnocna-ma-bron-jadrowa-i-rakiety-do-jej-przenoszenia,wid,15487518,wiadomosc.html

 • leszek_nowak

  Oceniono 8 razy -4

  "Nie wierzą" - to jest dobre. A czy ma możliwości, czy nie - to się okaże w ciągu kilku najbliższych dni.

  www.opracowanie.eu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje