Obama: Korea Północna musi zrezygnować z wojowniczej postawy

11.04.2013 23:33
Barack Obama i sekretarz generalny ONZ Ban Ki Munem

Barack Obama i sekretarz generalny ONZ Ban Ki Munem (Fot. LARRY DOWNING REUTERS)

Prezydent Barack Obama zaapelował do Korei Północnej, by zrezygnowała z wojowniczej postawy. Jednocześnie ostrzegł, że USA podejmą "wszystkie niezbędne działania" dla obrony Ameryki i jej sojuszników.
Podczas spotkania w Białym Domu z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, prezydent Obama zapewnił, że Stany Zjednoczone nadal będą zabiegały o dyplomatyczne rozwiązanie obecnego kryzysu. Gotowe są jednak podjąć "wszystkie niezbędne działania" dla obrony własnej i sojuszników USA.

Nikt nie chce tego konfliktu

- Nadszedł czas, by Korea Północna zmieniła ton i swoją wojowniczą postawę. Nikt nie chce konfliktu na Półwyspie Koreańskim - podkreślił prezydent USA. Dodał, nawiązując do północnokoreańskiego programu jądrowego, że Korea Północna, tak jak inne państwa, musi przestrzegać międzynarodowych norm, a zwłaszcza rezolucji ONZ.

Sekretarz generalny ONZ zgodził się ze słowami Obamy. Zaapelował do Chin i innych krajów, które mają wpływ na Koreę Północną, by podjęły bardziej zdecydowane działania na rzecz zmniejszenia napięcia na Półwyspie Koreańskim. Ban Ki Mun pochwalił powściągliwą reakcję władz amerykańskich na groźby ze strony Korei Północnej.

Zobacz także
Komentarze (63)
Zaloguj się
 • ksobier

  Oceniono 66 razy 52

  Gazeta przegina. Reklama wyskakująca z dołu jest większa niż artykuł. Lekko uciążliwe to zamykanie tego okna.

 • 24u

  Oceniono 33 razy 23

  Pogrozki Kima skierowane sa glownie skierowane na wewnetrzny uzytek w celu umocnienia wladzy.Nastepnym etapem bedzie zgoda na negocjacje i wymuszenie pomocy.Ten scenariusz dziala od kilkudziesieciu lat i nic nowego nie zaistnialo.

 • adam.2x

  Oceniono 23 razy 9

  Korea pln doszla juz chyba do szlabanu. Nie sadze aby tym razem cos uzyskali przez grozby. Raczej Chinczycy ich zreorganizuja.

 • kalfas2

  Oceniono 14 razy 8

  Dodał, nawiązując do północnokoreańskiego programu jądrowego, że Korea Północna, tak jak inne państwa, musi przestrzegać międzynarodowych norm, a zwłaszcza rezolucji ONZ.

  buuuahahah, dobry ŻART!!!
  Obama, chyba zapomniałeś powiedzieć tego podczas wizyty w Izraelu!

 • 1966jerry

  Oceniono 16 razy 8

  dziwi fakt,że w 21 wieku społeczeństwo Korei Pół. wiedząc jak wygląda świat nie jest w stanie upie...ć reżim tego oszołoma .,przecież tam głównym zajęciem władz jest terror !!!! zapie...ją do roboty każdego dnia za miskę ryżu i słuchają wciąż tej samej bajki - w którym miejscu w latach 70 tych odlał się Kim Ir Sen ,co widział przez sen ,jak czule pogłaskał dziecko w przedszkolu itp.,przecież to qrwa nie są jaskiniowcy !!!! takie same żółtki mieszkają na południu i mają normalny świat !!!! to jest wręcz niepojęte !!!!

 • e-komentarz

  Oceniono 7 razy 7

  - Wywołam wojnę, zabiję ich z tysiąc, dwa...
  - A jak ciebie zabiją?
  - Mnie? A mnie za co?

 • tagen

  Oceniono 17 razy 7

  Tak mowi Obama:" Korea Północna, tak jak inne państwa, musi przestrzegać międzynarodowych norm, a zwłaszcza rezolucji ONZ.". Mysle,ze wypowiadajac te slowa mial tez na na mysli panstwo Izrael.

 • plus_minus_zero

  Oceniono 1 raz 1

  musi?

 • calli

  Oceniono 1 raz 1

  @resident_troll

  Z dostawą pierwszego okrętu w 1999 r. się zgadzam.

  Co do niemieckiej torpedy, to twierdzisz, że Reuters i Koreańczycy Południowi by kłamali? :)

  www.reuters.com/article/2010/05/07/us-korea-north-ship-idUSTRE6460FC20100507

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje