Obama: Korea Północna musi zrezygnować z wojowniczej postawy

11.04.2013 23:33
Barack Obama i sekretarz generalny ONZ Ban Ki Munem

Barack Obama i sekretarz generalny ONZ Ban Ki Munem (Fot. LARRY DOWNING REUTERS)

Prezydent Barack Obama zaapelował do Korei Północnej, by zrezygnowała z wojowniczej postawy. Jednocześnie ostrzegł, że USA podejmą "wszystkie niezbędne działania" dla obrony Ameryki i jej sojuszników.
Podczas spotkania w Białym Domu z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, prezydent Obama zapewnił, że Stany Zjednoczone nadal będą zabiegały o dyplomatyczne rozwiązanie obecnego kryzysu. Gotowe są jednak podjąć "wszystkie niezbędne działania" dla obrony własnej i sojuszników USA.

Nikt nie chce tego konfliktu

- Nadszedł czas, by Korea Północna zmieniła ton i swoją wojowniczą postawę. Nikt nie chce konfliktu na Półwyspie Koreańskim - podkreślił prezydent USA. Dodał, nawiązując do północnokoreańskiego programu jądrowego, że Korea Północna, tak jak inne państwa, musi przestrzegać międzynarodowych norm, a zwłaszcza rezolucji ONZ.

Sekretarz generalny ONZ zgodził się ze słowami Obamy. Zaapelował do Chin i innych krajów, które mają wpływ na Koreę Północną, by podjęły bardziej zdecydowane działania na rzecz zmniejszenia napięcia na Półwyspie Koreańskim. Ban Ki Mun pochwalił powściągliwą reakcję władz amerykańskich na groźby ze strony Korei Północnej.

Zobacz także
Komentarze (63)
Obama: Korea Północna musi zrezygnować z wojowniczej postawy
Zaloguj się
 • hazard-terapia

  0

  dajcie spokój, nikt przecież tego Pana Obamy nie traktuje poważnie

 • plus_minus_zero

  Oceniono 1 raz 1

  musi?

 • calli

  Oceniono 1 raz 1

  @resident_troll

  Z dostawą pierwszego okrętu w 1999 r. się zgadzam.

  Co do niemieckiej torpedy, to twierdzisz, że Reuters i Koreańczycy Południowi by kłamali? :)

  www.reuters.com/article/2010/05/07/us-korea-north-ship-idUSTRE6460FC20100507

 • e-komentarz

  Oceniono 7 razy 7

  - Wywołam wojnę, zabiję ich z tysiąc, dwa...
  - A jak ciebie zabiją?
  - Mnie? A mnie za co?

 • calli

  Oceniono 4 razy 0

  *** Quiz o poranku:

  1. Czy to prawda, że torpeda, która zatopiła w 2010 r. południowokoreańską korwetę Cheonan była produkcji niemieckiej?

  2. Czy to prawda, że Izrael od 2005 r. dysponuje już kilkoma zbudowanymi, sfinansowanymi i wyposażonymi przez Niemcy super-nowoczesnymi okrętami podwodnymi klasy 'Dolphin'?

  3. Czy to prawda, że Korea Północna nie uznaje państwa Izrael i krytykuje jego zbrodniczą politykę wobec narodu palestyńskiego na forum międzynarodowym?

  4. Czy to prawda, że Korea Północna została uznana przez Izrael za 'państwo wrogie' z powodu dostarczanie Iranowi i Syrii broni rakietowej oraz współpracy w dziedzinie technologii nuklearnej?

  5. Czy to prawda, że Izrael zabił 10 północnokoreańskich naukowców 6 września 2007 r. podczas bombardowania syryjskiego reaktora atomowego w Deir ez-Zor w zbrodniczym nalocie znanym jako Operacja Orchard?

  Te i inne pytania w cotygodniowym cyklu '100 pytań do cadyka Wybiurczej', zapraszamy! ;)

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy 1

  Hameryka bez wojny to jak ryba wyciagnieta z wody.

  Hamerykanckie lekarstwo na ich problemy: oskarzyc o terroryzm (klakiery przyklasna), wszczac konflikt, rozwalic co stoi i szybko z hamerynckim usmiechem sie wycofac.

 • wawrzek39

  0

  Mur to nic nowego.Był mur oddzielający NRD od NRF, jest mur oddzielający Izrael od Palestyny, w wielu miejscach jest mur oddzielający Meksyk od USA.Co tu można mówić o sympatiach lub nienawiści ludzi mieszkających po obu stronach takiego muru? Nie bardzo wierzę w miłość południowych Koreańczyków do USA, tak jak nigdy nie wierzyłem w miłość Niemców z NRD do Rosjan, a z NRF do amerykanów . Już na pewno nie wierzę w sympatie Palestyńczyków do amerykanów, czy do Izraela.Mur oddzielający w wielu miejscach Meksyk od USA ma na celu zapobieżenie nielegalnym przejściom meksykanów do ASA. Ale czy meksykanie "kochają" "gringo'? Bardzo w to wątpię. Tam dla nich jest praca i tam ich traktują jak ludzi 3-ciej kategorii. Czy można za to kochać jankesów?

 • odkurzacz-1

  Oceniono 4 razy -4

  Z takimi krajami jak Korea Płn, Rosja trzeba ostro, pokazał to Regan.

 • kalfas2

  Oceniono 14 razy 8

  Dodał, nawiązując do północnokoreańskiego programu jądrowego, że Korea Północna, tak jak inne państwa, musi przestrzegać międzynarodowych norm, a zwłaszcza rezolucji ONZ.

  buuuahahah, dobry ŻART!!!
  Obama, chyba zapomniałeś powiedzieć tego podczas wizyty w Izraelu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje