Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne - Fwd.us

11.04.2013 19:58
Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka (Fot. BECK DIEFENBACH REUTERS)

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg formalnie powołał wraz z przedstawicielami wielu znanych firm z Doliny Krzemowej ugrupowanie polityczne, stawiające sobie za cel rewizję polityki imigracyjnej, rozwój oświaty oraz badań naukowych.
Utworzenie formacji Fwd.us (fwd jest skrótem słowa forward, czyli naprzód) Zuckerberg ogłosił w artykule na łamach "Washington Post". Podkreślił, że USA potrzebują nowego podejścia do tych kwestii, jeśli mają się rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.

"Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów" - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą "przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili".

Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, "by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje". Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania, są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga czy LinkedIn.

Zobacz także
Komentarze (33)
Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne - Fwd.us
Zaloguj się
 • kharper

  0

  polski minister spotyka sie z tworca invigilacyjnego portalu sponosorowanego przez CIA,
  portalu dla exhibi nastolatkow
  jakie nastepne spotkania Boni
  Hello Kitti
  Dora the student
  Barney czy iron man???????????????

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Mossad dał kolejne zadanie? Następna syjonistyczna grupka? Facebook już dobrze działa dla Mossadu i CIA.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 13 razy 5

  Sami Żydzi byli oprawcami, a także szpiegami w policji niemieckiej, założyli organizację “Żagiew” wyłapującą Żydów. Setki tysięcy Żydów zlikwidowali ich współbracia. Bogaci Żydzi popierali Holokaust i likwidację Żydów w wykonaniu Niemców.

  Niemcy mieli wśród Żydów w Warszawie aż – 70,000 agentów, którzy wymieszani wśród Żydów wychwytywali wszystko, co interesowało Niemców. Wśród tych 70 000 szpicli, było 15 000 kryminalistów żydowskich, których Niemcy celowo wypuścili z więzienia. Ci szpicle mieli w mieście specjalne kuchnie i stołówkę. Ponadto Niemcy założyli organizacje „ŻAGIEW”. Byli to specjalnie przeszkoleni Żydzi, do likwidacji bądź ujawniania tych Żydów, którzy byli skłonni walczyć o życie z Niemcami. Oni poruszali się nie tylko po Warszawie, ale po całym dystrykcie warszawskim. Nikt lepiej nie potrafił rozpoznać Żyda wśród Polaków, jak właśnie oni. Świadczyli oni nieocenione usługi Niemcom. Wydali oni w ręce Niemców ok. 50 000 Żydów, 6 000 Polaków, którzy ukrywali Żydów, i ponad 1 500 księży polskich, którzy pomagali Żydom. Są to haniebne dla Żydów fakty i dane liczbowe. Obciążają ich bardzo. Straty wśród Żydów były tak duże, że z tego powodu musiano wbrew woli rabinów powołać zbrojną organizację do likwidacji, „żagwistów”.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 3 razy 3

  Ze źródeł :( dr.Dariusz Ratajczak) wiemy że do Polski zamiast Polaków- repatriantów wróciło ponad 400 tys Żydów z nowymi polskimi nazwiskami, co przeprowadził Beria – prawa ręka Stalina.Zostali oni użyci dla opanowania Polski jako kraju pod okupacja ZSRR – a właściwie nadesłanych Żydów- która trwa do dziś. Ta nowa ekipa „polskich patriotów” , skorzystała z tego samego dekretu i na jego podstawie wyrżnęła ponad 70 tys AK i całą inteligencje polska.

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 2 razy 2

  Pitolenie z tą "gospodarką opartą na wiedzy", która ma zastąpić "maszyny i pracę". Nawet tablet musi ktoś zrobić.

 • comrade

  Oceniono 2 razy 2

  Jaki to ma sens, zamiast przyciągać zdolnego programistę z Polski na grunt amerykański, dawać mu obywatelstwo i płacić mu pensję 120 tysiecy dolarów rocznie można po prostu otworzyć oddział w Poslce i temu samemu człowiekowi płacić 60 tysięcy dolarów rocznie. Taki sam efekt, a połowę niższe koszty bez żadnego babrania się z migracjami. W branży hi-tech obecnie nie ma żadnego znaczenie miejsce gdzie siedzisz i obywatelstwo jakie posiadasz więc nie wiem o co Zuckerbergowi chodzi.

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 10

  To zupełnie odwrotnie niz w Polsce ! Nasz (polski) program oświaty w zakresie matematyki dla szóstoklasistów to ...."pokoloruj drwala" !

 • roman_

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Putin takich cwaniaczków trzyma w kufajkach na ostrym mrozie[|Chodorkowski ] . W tym przypadku ma rację !
  Ich lobbyści mają bezpośredni dostęp do polityków i jeszcze im mało . Szykuję nam się niewolnictwo. Widzą o nas wszystko a teraz chcą nami rządzić . Nie będzie im trudno. Panie Obama w kufajki i na Alaskę z nimi.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet Kraśko i Ikonowitz go nie lubią, a to też "sfojak" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje