Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne - Fwd.us

11.04.2013 19:58
Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka (Fot. BECK DIEFENBACH REUTERS)

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg formalnie powołał wraz z przedstawicielami wielu znanych firm z Doliny Krzemowej ugrupowanie polityczne, stawiające sobie za cel rewizję polityki imigracyjnej, rozwój oświaty oraz badań naukowych.
Utworzenie formacji Fwd.us (fwd jest skrótem słowa forward, czyli naprzód) Zuckerberg ogłosił w artykule na łamach "Washington Post". Podkreślił, że USA potrzebują nowego podejścia do tych kwestii, jeśli mają się rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.

"Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów" - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą "przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili".

Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, "by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje". Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania, są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga czy LinkedIn.

Zobacz także
Komentarze (33)
Zaloguj się
 • cfaniaczki_z_gw

  Oceniono 86 razy 46

  Niech "facebookowa" partia wspomni też o inwigilacji, cenzurze i żerowaniu na innych, jak to robi strona Zuckerberga.

 • 3miastoorg

  Oceniono 55 razy 39

  Korporacje powołują już własne partie polityczne. Nie wróżę resztkom demokracji niczego dobrego.

 • gupiapoczta

  Oceniono 48 razy 26

  Przyjeżdżajcie, żeby Cuker mógł was oskubać z pomysłów.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 32 razy 18

  "dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca."

  Zapytajmy Chińczyków, którzy mają bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i pracę, a wiedzę i idee kopiują jak chcą...

 • swistak121

  Oceniono 21 razy 15

  To początek wielkiej inwigilacji.Co by było gdyby taka partia wygrała wybory i miała w swoich rękach fb?

 • magma2012

  Oceniono 20 razy 14

  Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

  Pewnie, że nie praca, tera króluje MA-NI-PU-LA CJA.

  nie cukero.

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 10

  To zupełnie odwrotnie niz w Polsce ! Nasz (polski) program oświaty w zakresie matematyki dla szóstoklasistów to ...."pokoloruj drwala" !

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 22 razy 10

  Pierwszą lekcję gospodarki kapitalistycznej Guracukru amerykańskim gojom już dał wciskając im po zawyżonej cenie akcje Pejsbuka.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 13 razy 5

  Sami Żydzi byli oprawcami, a także szpiegami w policji niemieckiej, założyli organizację “Żagiew” wyłapującą Żydów. Setki tysięcy Żydów zlikwidowali ich współbracia. Bogaci Żydzi popierali Holokaust i likwidację Żydów w wykonaniu Niemców.

  Niemcy mieli wśród Żydów w Warszawie aż – 70,000 agentów, którzy wymieszani wśród Żydów wychwytywali wszystko, co interesowało Niemców. Wśród tych 70 000 szpicli, było 15 000 kryminalistów żydowskich, których Niemcy celowo wypuścili z więzienia. Ci szpicle mieli w mieście specjalne kuchnie i stołówkę. Ponadto Niemcy założyli organizacje „ŻAGIEW”. Byli to specjalnie przeszkoleni Żydzi, do likwidacji bądź ujawniania tych Żydów, którzy byli skłonni walczyć o życie z Niemcami. Oni poruszali się nie tylko po Warszawie, ale po całym dystrykcie warszawskim. Nikt lepiej nie potrafił rozpoznać Żyda wśród Polaków, jak właśnie oni. Świadczyli oni nieocenione usługi Niemcom. Wydali oni w ręce Niemców ok. 50 000 Żydów, 6 000 Polaków, którzy ukrywali Żydów, i ponad 1 500 księży polskich, którzy pomagali Żydom. Są to haniebne dla Żydów fakty i dane liczbowe. Obciążają ich bardzo. Straty wśród Żydów były tak duże, że z tego powodu musiano wbrew woli rabinów powołać zbrojną organizację do likwidacji, „żagwistów”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje